Προς το περιεχόμενο

Εκκίνηση των Windows 8 με κόστος αναβάθμισης €29.99 και δώρο το Media Center


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όπως έχει ήδη ανακοινωθεί, όσοι αγοράσουν υπολογιστή από τις 2 Ιουνίου του 2012 μέχρι τη 31η Ιανουαρίου του 2013 ο οποίος διαθέτει Windows 7, θα μπορούν να αναβαθμιστούν σε Windows 8 Pro ακόμα φθηνότερα, με τιμή €14.99.

Το notebook του ανεψιού μου αγοράστηκε πρίν 20 ημέρες με

τα 7άρια τα professional, με 15 ευρώ θα μπορέσουμε να κατεβάσουμε τα 8άρια η δεν κατάλαβα καλά

 

σωστα καταλαβες.

 

Δηλαδή Thresh εγώ που έχω αυθεντικά VISTA 64BIT ULTIMATE αλλά έχω εγκατεστημένα τα 7αρια θα μπορώ να βάλω το serial των vista και να τα αγοράσω με 30 ευρώ?

 

το upgrade γινεται μεσω assistant, οποτε "κανονικα" θελει τα παλια γνησια, αλλα αν παιζει κ αλλιως πρεπει να το μαθουμε!

Ισως να επιτρεπει clean install αφου διασταυρωσει το παλιο, οποτε με αλλαγη δισκου ενδιαμεσα, να γινει η δουλεια :-)

 

Επειδη μπερδευτηκα..

Σημερα φιλος πηρε φορητο με windows 7 home premium Gr 64 bit.

Ποσο θα πληρωσει και απο που θα κατεβασει την αναβαθμιση ?

Πρεπει να γινει αυτο απο το δικο του φορητο ή μπορει και απο αλλον ?

 

εχει το link παραπισω, κοστος 15 γιουρια.

επισημα γινεται απο το ιδιο pc.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 458
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πραγματικά σε αυτές τις τιμές θα έχουν πολύ ενδιαφέρον τα στατιστικά εξάπλωσης του λειτουργικού σε σχέση με προηγούμενες windows versions.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια απο τα ιδια τους πηρα τηλεφωνο και λενε οτι εχει προβλημα το συστημα

 

Εγω το εβαλα με κενο μετα τα τρια πρωτα ψηφια.. πχ 123 33 και μονο ετσι επιασε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xμ, εγώ βλέπω: 129 GB free of 160 GB με professional 64b και έξτρα περασμένα μόνο firefox, gom, mtorrent και cs 1.6 ( :P). Έκανα δυο φορές κάποιες ενημερώσεις, αλλά δεν παρατήρησα μέγεθος.

Κάτι που να υποδηλώνει ότι μπορείς να επιλέξεις τί να εγκατασταθεί και τί όχι, δεν παρατήρησα.

160GB - 129GB = (μούμπλε, μούμπε...) 31GB!!!

Ουπς!

Τώρα με στεναχώρησες! :-(

 

Ο ένας μου SSD, ο spare, είναι στα 30GB και ο άλλος, που όμως είναι embated σε ένα asus eee pc s101, είναι μόλις 16GB.

Για τον 2ο ειδικά, τον 16άρη, το κόβω από χλωμό έως νεκρό το να μπορεί να γίνει δεδομένου ότι δεν έχει και 2ο δίσκο παρά μόνο μια 16άρα SD κάρτα.

Για τον άλλο όμως, τον 30άρη, έλπιζα να τον έβαζα σαν νέο bootable στο descktop μου με τα 64άρια και ίσως, πριν προχωρούσα σε λοιπές εγκαταστάσεις, με το να κοίταγα να σκάτζαρα κάνα pagefile και hibernation σε κάποιο partision από το stepping raid array των 2 μου υφιστάμενων σκληρών, να κατάφερνα την εγκατάσταση.

Τώρα όμως με προβλημάτισες!!!

 

Έτερος που να έχει δει τι έπιασε σε χώρους μια καθαρή 64άρα εγκατάσταση στην πράξη;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω είμαι σιγουρος οτι το κανουν για να εξαφανιστουν τα παναρχαια πλεον windows xp απο την αγορα και να μεινει το μεριδιο σε 7 & 8, για τα vista δεν το συζηταω καν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τα media center εχουμε τιποτα νεοτερο??? Καταφερε κανεις να παρει το email???

 

 

Επισης για οποιον θελει κουμπι start υπαρχει το start8 αλλα δε το συνιστω γιατι κοστιζει 5. Και το power8 που ειναι ανοιχτο λογισμικο...

 

https://code.google.com/p/power8/downloads/list

 

Το ασχημο εικονιδιακι που βγαζει φτιαχνεται ευκολα....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί να φέρουμε πίσω το start ; γιατι το έχουμε συνηθίσει ; να το ξεσυνηθίσουμε.Αλλιώς δεν θα έχουμε σιγά σιγά τα 8άρια αλλα τα 7,5άρια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί να φέρουμε πίσω το start ; γιατι το έχουμε συνηθίσει ; να το ξεσυνηθίσουμε.Αλλιώς δεν θα έχουμε σιγά σιγά τα 8άρια αλλα τα 7,5άρια.

 

Χωρις touchscreen πως μπορεις να ξεκινησεις μια εφαρμογη, να ψαξεις για κατι κτλ κτλ??? Εννοω μερικα υπομενου χρειαζονται οθονες αφης... εκτος και εαν χανω κατι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η οθόνη αφής βελτιώνει την εμπειρία αλλα δεν είναι απαιτούμενο.Αν το ψάξεις σιγά σιγά θα βρείς πως όλα γίνονται και χωρίς start.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...