Προς το περιεχόμενο

Εκκίνηση των Windows 8 με κόστος αναβάθμισης €29.99 και δώρο το Media Center


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 458
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

Το λογικό συμπέρασμα θα ήταν ότι ήταν στις αρχές του στησίματος του λειτουργικού, οπότε θα ήταν και αυτά μέσα. Άλλωστε το μέγεθος που μας είπε το φωνάζει :P

 

καλά ναι, απλά από συνήθεια τα κάνω πρώτα πρώτα πριν αρχίζω να installάρω progs

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διαδικασία Windows 8 Release Preview 64bit --> Buy Upgrade using upgrade assistant --> create usb bootable media --> install windows 8 pro 64bit from usb media πήγε περίφημα και απροβλημάτιστα!

Κόστος 29.99 ευρώ!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρώτο μου post από τα win8 pro !!

 

έκανα upgrade από windows 7 home 64bit μέσα από το site με 30 ευρουλάκια !!

 

κατέβασα τα 8 και έκανα install απευθείας πάνω στα 7..

 

χρειάστηκαν γύρω στα 40 λεπτά για την αναβάθμιση + το download που χρειάστηκε γύρω στα 45 λεπτά σε σύνδεση γύρω στα 8 mbit

 

 

σε dell xps studio 15 laptop,

 

μου ζήτησε να ξηλώσω τον driver της ati mobility radeon hd 4500 που φοράει,

εγκατέστησε μόνο του τον δικό του (της microsoft),

 

το bluetooth software της broadcom

 

το accelerometer της dell,

 

τα microsoft security essentials (τα έχουν ενσωματώσει στο windows defender στα 8)

 

 

και το daemons lite που είχα για να φτιάχνει virtual iso drives..

 

 

βρήκα συμβατό driver για το broadcom bluetooth εδώ : http://www.station-drivers.com/page/broadcom.htm

(έχει section για το bluetooth, κατεβάζετε την 32 ή 64 bit έκδοση ανάλογα με το λειτουργικό που έχετε)..

 

 

Κατά τα λοιπά δουλεύει μια χαρά με office 2010, sql server 2008r2, vpn και ιστορίες (για επαγγελματική χρήση το έχω),

 

και όλα τα applications που είχα..

 

 

τα γνωστά σπαστικά του metro ui (δεν είναι εύχρηστο για κλασσικό pc χωρίς touchscreen, γιατί σε αναγκάζει να κάνεις μεγάλες κινήσεις με το mouse, ή να μάθεις τα keyboard shortcuts για τα πάντα)...

 

θα του δώσω κανένα μήνα , και μετά αν δεν το συνηθίσω θα ψάξω workaround για να το απενεργοποιήσω...

 

 

η πολλή ασπρίλα μου τη σπάει, το ότι ξήλωσαν τα καραγκιοζιλίκια του Aero δεν με πείραξαν (ποτέ δεν κατάλαβα τι εξυπηρετούσε αυτή η μαλακία), αλλά ελάχιστα με χάλασε το ξήλωμα των gadgets..

 

 

 

άντε καλή μας χρήση !!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά για δώστε μια βοήθεια γιατί θα χαζέψω:Πως μπορώ να ρυθμίσω ώστε να έχει προεπιλεγμένο το αγγλικό πληκτρολόγιο στην όθόνη σύνδεσης αντί του ελληνικού;

Κάτι δεν μου κολλάει καλά στις ρυθμίσεις γλώσσας,πληκτρολογίου κτλ έτσι όπως τις άλλαξαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βοηθήστε με.

Έχω windows 7 στο laptop από θείους και μπατζανάκηδες αλλά και μία άδεια από vista.

Έλεγα για upgrade αλλά μάλλον καλύτερα θα ήταν μια καθαρή εγκατάσταση.

Αυτό που με προβληματίζει είναι αυτό το ελεεινό itunes που έχει διγαμία με iphone και ipad.

Τι μπορώ να κάνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά για δώστε μια βοήθεια γιατί θα χαζέψω:Πως μπορώ να ρυθμίσω ώστε να έχει προεπιλεγμένο το αγγλικό πληκτρολόγιο στην όθόνη σύνδεσης αντί του ελληνικού;

Κάτι δεν μου κολλάει καλά στις ρυθμίσεις γλώσσας,πληκτρολογίου κτλ έτσι όπως τις άλλαξαν.

 

πας Control Panel ( [win] + i και επέλεξε το στη δεξιά sidebar)

 

change input methods (αν έχει view small icons άλλαξε το σε view by category για να το δεις) ,

 

Και κάνε move down αυτή τη μαλακία που έχουν βάλει (english United Kingdom)

 

και μετά remove.

 

 

και ανέβασε πάνω πάνω τα us english..

 

 

και επειδή θα σου βάζει στο login screen προεπιλογή ελληνικά και θα πρέπει να αλλάζεις σε αγγλικά όταν βάζεις password,

 

πάτα το advanced settings στην αριστερή sidebar της παραπάνω οθόνης,

 

 

και κάνε κλικ στο Apply language settings to the welcome screen, system account and new user accounts

 

στο παράθυρο που ανοίγει πάτα COPY SETTINGS

 

και τσέκαρε τα δύο checkboxes κάτω κάτω και πάτα ok..

 

σε ενδιαφέρει η ρύθμιση input language να είναι english united states

 

Βοηθήστε με.

Έχω windows 7 στο laptop από θείους και μπατζανάκηδες αλλά και μία άδεια από vista.

Έλεγα για upgrade αλλά μάλλον καλύτερα θα ήταν μια καθαρή εγκατάσταση.

Αυτό που με προβληματίζει είναι αυτό το ελεεινό itunes που έχει διγαμία με iphone και ipad.

Τι μπορώ να κάνω?

 

δεν πρέπει να μπεις στο itunes και να κάνεις tranfer to a new computer, change computer ή κάπως έτσι ;

 

δεν το θυμάμαι γιατί πάει καιρός αλλά κάτι τέτοιο παίζει..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρώτο μου post από τα win8 pro !!

 

έκανα upgrade από windows 7 home 64bit μέσα από το site με 30 ευρουλάκια !!

 

κατέβασα τα 8 και έκανα install απευθείας πάνω στα 7..

 

χρειάστηκαν γύρω στα 40 λεπτά για την αναβάθμιση + το download που χρειάστηκε γύρω στα 45 λεπτά σε σύνδεση γύρω στα 8 mbit

 

 

σε dell xps studio 15 laptop,

 

μου ζήτησε να ξηλώσω τον driver της ati mobility radeon hd 4500 που φοράει,

εγκατέστησε μόνο του τον δικό του (της microsoft),

 

το bluetooth software της broadcom

 

το accelerometer της dell,

 

τα microsoft security essentials (τα έχουν ενσωματώσει στο windows defender στα 8)

 

 

και το daemons lite που είχα για να φτιάχνει virtual iso drives..

 

 

βρήκα συμβατό driver για το broadcom bluetooth εδώ : http://www.station-d...ge/broadcom.htm

(έχει section για το bluetooth, κατεβάζετε την 32 ή 64 bit έκδοση ανάλογα με το λειτουργικό που έχετε)..

 

 

Κατά τα λοιπά δουλεύει μια χαρά με office 2010, sql server 2008r2, vpn και ιστορίες (για επαγγελματική χρήση το έχω),

 

και όλα τα applications που είχα..

 

 

τα γνωστά σπαστικά του metro ui (δεν είναι εύχρηστο για κλασσικό pc χωρίς touchscreen, γιατί σε αναγκάζει να κάνεις μεγάλες κινήσεις με το mouse, ή να μάθεις τα keyboard shortcuts για τα πάντα)...

 

θα του δώσω κανένα μήνα , και μετά αν δεν το συνηθίσω θα ψάξω workaround για να το απενεργοποιήσω...

 

 

η πολλή ασπρίλα μου τη σπάει, το ότι ξήλωσαν τα καραγκιοζιλίκια του Aero δεν με πείραξαν (ποτέ δεν κατάλαβα τι εξυπηρετούσε αυτή η μαλακία), αλλά ελάχιστα με χάλασε το ξήλωμα των gadgets..

 

 

 

άντε καλή μας χρήση !!

 

Αν χρειαστει format παλι τα 7αρια και μετα το update ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πας Control Panel ( [win] + i και επέλεξε το στη δεξιά sidebar)

 

change input methods (αν έχει view small icons άλλαξε το σε view by category για να το δεις) ,

 

Και κάνε move down αυτή τη μαλακία που έχουν βάλει (english United Kingdom)

....

Χίλια ευχαριστώ kfyros!!!Με έσωσες από αρκετό ψάξιμο.Να σαι καλά!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εχω αρχισει και σπαζομαι που δεν εχει ερθει το key για το media center εδω και 1 ημερα και δεν μπορω να παρακολουθησω τηλεοραση....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...