Προς το περιεχόμενο

Εκκίνηση των Windows 8 με κόστος αναβάθμισης €29.99 και δώρο το Media Center


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

δίνει το drea

 

 

δίνει το dreamspark αδεια windows 8 ??

 

Το Dreamspark premium ναι, 4.

 

Ακομα δεν μου εχει ερθει το κλειδι του Media Center....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 458
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά εγώ έχω εγκατεστημένα τα Windows 8 την τελική έκδοση 6.2 9200 ενεργοποιημένα κανονικά με γνήσιο κλειδί (μου τα δώσε ο αδερφός μου από το πανεπιστήμιο του, προγραμματιστής , αυτά τώρα έχουν κάτι διαφορετικό...???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εγώ έχω εγκατεστημένα τα Windows 8 την τελική έκδοση 6.2 9200 ενεργοποιημένα κανονικά με γνήσιο κλειδί (μου τα δώσε ο αδερφός μου από το πανεπιστήμιο του, προγραμματιστής , αυτά τώρα έχουν κάτι διαφορετικό...???

 

Οχι ίδια είναι!

 

Ακομη στην αναμονη για το κλειδί του media center.. μου φαίνεται θα το σκάσω το 10αρικο που μου ζητάει για να το πάρω μέσω windows update!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

clean install θα μπορουμε να πραγματοποιησουμε ? γιατι διαβαζω για περιπτωσεις οπου εγιναν clean installations αλλα στη συνεχεια τα windows δεν μπορουσαν να ενεργοποιηθουν. τι ισχυει τελικα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

σκατα τα εχουν κανει ολα ετσι... ισως τα κατεβασω σπασμενα να δω τι παιζει αλλα να τα αγοραζω, δεν το βλεπω... εκτος και αν ειναι γαματα

 

τι μπορεί να τα κάνει γαμάτα? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχοντας την consumer preview, έκανα την αγορά, μου έδωσε το κλειδί, τα κατέβασε και τα εγκατέστησε μόνο του,

χωρίς να μου ζητήσει κλειδί προηγούμενης έκδοσης.

 

Υ.Γ. φοβερή η εφαρμογή του insomnia, έμεινα άλλαλος.

 

clean install έκανε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα διάβασ όλα ως εδώ όσο προσεκτικά μπορούσα μια και είναι ήδη πάρα πολλά.

 

Ωστόσο έχω κάποιες απορίες:

 

1. Λέει στο αρχικό άρθρο:

Για πρώτη φορά τα Windows θα κυκλοφορήσουν ενσωματωμένα σε tablets με την έκδοση Windows RT τα οποία διαθέτουν επεξεργαστή αρχιτεκτονικής ARM και τα οποία έχουν μεγαλύτερη αυτονομία σε συνδυασμό με μικρότερο και ελαφρύτερο form factor. Τα συγκεκριμένα συστήματα θα περιλαμβάνουν δωρεάν το νέο Office 2013 αλλά δε θα μπορούν να τρέξουν τις εφαρμογές των Windows 7 παρά μόνο του νέου γραφικού περιβάλλοντος για το οποίο ήδη υπάρχουν χιλιάδες εφαρμογές διαθέσιμες μέσω του Windows Store

Συγνώμη δηλαδή αλλά τι ακριβώς εννοεί;!

Μόνο η έκδοση Windows RT των συγκεκριμένων tablets θα έχει αυτόν τον τρομερό περιορισμό, του να μην είναι σε θέση να τρέξει εφαρμογές που έτρεχαν μέχρι και στα Windows 7 ή είναι γενικότερο το κακό δηλαδή ΚΑΙ στην έκδοση που θα κατεβάσουμε και θα εγκαταστήσουμε εμείς;;;

 

2. Περίπου τι τελικούς αποθηκευτικούς χώρους στον σκληρό δίσκο η στον SSD απαιτεί κάθε είδους εγκατάσταση δηλαδή σε 32, σε 64, σε Αγγλικά, σε Ελληνικά; Το λέει ξεκάθαρα πουθενά εκ των προτέρων έστω και κατά προσέγγιση;

Ρωτώ για να ξέρω κατά πόσο θα με παίρνει να τα εγκαταστήσω σε κάποιους σχετικά μικρούς SSD που τυχαίνει να έχω.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις σας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο η έκδοση Windows RT των συγκεκριμένων tablets θα έχει αυτόν τον τρομερό περιορισμό, του να μην είναι σε θέση να τρέξει εφαρμογές που έτρεχαν μέχρι και στα Windows 7 ή είναι γενικότερο το κακό δηλαδή ΚΑΙ στην έκδοση που θα κατεβάσουμε και θα εγκαταστήσουμε εμείς;;;

 

 

 

H εκδοση που θα κατεβασεις ειναι full desktop εκδοση και εκτος απο εφαρμογες θα λειτουργουν και τα προγραμματα οπως τα γνωριζεις απο τα 7

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

μου φαινεται θα γραψω ενα review. ας κανουμε ενα τοπικ στα windows και να γραψει ο καθενας την γνωμη του

 

μα η συντριπτική πλειοψηφία θα βγάλει μια άποψη βάση του Metro UI, τις under the hood αλλαγές δεν πρόκειται καν να τις πάρει χαμπάρι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά που καταλήξαμε για:

 

1. Αναβάθμιση xp pro 32 bit σε 8 64bit? Γίνεται με manual κατέβασμα του ISO ή θέλει το dvd με 60Ε?

 

2. Από πειρατική έκδοση 7 όντως αγόρασε κανείς το upgrade με 29.90Ε και έκανε και ενεργοποίηση κανονικά? Δεν πιστεύω να σου λέει μετά από το μήνα ότι έχεις πειρατική έκδοση?

 

3. Το τελευταίο καιρό σε pcgamer και rps πολλοί (valve, gog etc) κράζουν τα windows 8 για το πως θα καταστρέψει το pc gaming. Επειδή δεν έχω ασχοληθεί ξέρει κανείς αν όντως καλύτερα να μείνω σε windows 7 για το gaming pc μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά που καταλήξαμε για:

 

1. Αναβάθμιση xp pro 32 bit σε 8 64bit? Γίνεται με manual κατέβασμα του ISO ή θέλει το dvd με 60Ε?

 

 

Τηλεφωνησα στην Microsoft και μου ειπαν οτι αναβαμιζεσαι σε οτι εκδοση bit εχεις, αρα απο 32 XP σε 32 W8.

 

ΑΛΛΑ σε διαφορα sites καθως και σε αμερικανικη εκδοση των microsoft answers, λενε οτι απλα πρεπει να το κατεβασεις στο 64bit απο καπου.

 

Ειναι ασαφες παντως προς το παρον. Οποτε με βλεπω με XP ή σε W7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά που καταλήξαμε για:

 

 

2. Από πειρατική έκδοση 7 όντως αγόρασε κανείς το upgrade με 29.90Ε και έκανε και ενεργοποίηση κανονικά? Δεν πιστεύω να σου λέει μετά από το μήνα ότι έχεις πειρατική έκδοση?

 

Δεν το τσεκαρει καν τι εχεις εγω τωρα κανω την εγκατασταση σε 8

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...