Προς το περιεχόμενο

Euro Truck Simulator 2


olympiakosgate7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν και έχω καιρό να ασχοληθώ (βλ. αρκετές εβδομάδες προ Scandinavia DLC), θυμάμαι πως για ήχους δεν είχα βρει κάτι συγκεκριμένο. Τα πιο πολλά σχετικά mods ήταν per-truck και δεν υπήρχε κάτι πιο γενικό. Για οπτικά εφέ, είχα αποκλείσει σχεδόν οτιδήποτε ανεβάζει πολύ το contrast και γενικά προτιμούσα να δοκιμάζω μόνο όσα είχαν πολλά σχόλια στο ETS2downloads.com.

 

Οπότε στο τέλος κατέληξα στο πακέτο Brutal HD που έχει μέσα και ήχους. Δεν ξέρω όμως αν βγει έκδοση συμβατή με το Scandinavia. Παράλληλα είχα και το True AI lights, μαζί με το Improved Weather Reload.

 

Γενικά, απ' όσο έχω καταλάβει, στον συγκεκριμένο τομέα δεν υπάρχει κάτι "must" (εν αντιθέσει πχ. με τα TSM Maps ή τα διάφορα mods του Jazzycat). Τα πιο δημοφιλή mods προτείνονται εδώ, αλλά η λίστα δεν είναι σε καμία περίπτωση πλήρης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

εβαλα το mod με τα ελληνικα βενζιναδικα και δεν μου εμφανιζει τα ελληνικα αλλα τα ξένα εχω την εκδοση 1,9,24,1,S μαζει με dlc 4,2 south east και ελληνικους χαρτες ελλαδας κατα τα αλλα το παιχνιδακι εχει ξεφυγει ειναι πραγματικα ενα αλλο euro truck πολυ καλυτερο αλλα τα βενζιναδικα γιατι δεν τα  βγαζει σωστα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εβαλα το mod με τα ελληνικα βενζιναδικα και δεν μου εμφανιζει τα ελληνικα αλλα τα ξένα εχω την εκδοση 1,9,24,1,S μαζει με dlc 4,2 south east και ελληνικους χαρτες ελλαδας κατα τα αλλα το παιχνιδακι εχει ξεφυγει ειναι πραγματικα ενα αλλο euro truck πολυ καλυτερο αλλα τα βενζιναδικα γιατι δεν τα  βγαζει σωστα;

Γενικά θέλει τα mods να τα βάζεις ένα ένα για να βλέπεις αν θα έχεις κάποιο πρόβλημα (έχω την εντύπωση όπως λέει και ο πάνος από πάνω ότι με τους tsm χάρτες αλλάζει τα βενζινάδικα οπότε μπορεί να παίζει εκεί problem

Μετά από 3 ώρες eurotruck χθες νοιώθω κάπως έτσι :

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πραγματικα μαλον φταιει αυτο, οτι οι χαρτες επηρεαζουν τα βενζιναδικα αλλά εχει καποιες αλλες μαρκες οπως texaco, aral shell, και κατι άλλα, δεν ξερω σε εσας τι βενζιναδικα εμφανιζει;  παντως εχει πολυ μεγαλες αποστασεις δηλαδη απο γερμανια-θεσσαλονικη εκανα 4 ωρες να φτασω ασε που εχει μεγαλη κινηση, αλλά ρε παιδια στα ελληνικα μέρη δεν πρεπει να εχει δικα μας βενζιναδικα και οχι τα ξενα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, μα γι' αυτό είναι τρέλα. Επειδή κάνεις δρομολόγιο Μάντζεστερ-Νάπολι και σου βγαίνει ο πάτος. Μπαίνεις στο πετσί του ρόλου. Δυο φορές έχω κάνει Καλαμάτα-Αμβούργο και το θυμάμαι ακόμα, με πιάνει μια κούραση σαν αυτή του Χάρι Κλιν. Για να μην πω και για τα δρομολόγιο από Γαλλία/Ισπανία στα βάθη της Ρωσίας (με τα ρώσικα maps).

 

Με τα βενζινάδικα δεν θυμάμαι τι παίζει, δεν νομίζω να έχω βάλει το πακέτο με τα ελληνικά. Αν όμως τα "καβαλάνε" οι TSM χάρτες, τότε η λύση είναι πολύ απλή. Πήγαινε στο φάκελο που έχεις εγκαταστήσει τα mods (λογικά στο My Documents\ETS2) και μετονόμασε το αρχείο scs των βενζινάδικων βάζοντας πολλά "zzzzz" στην αρχή του ονόματος.

 

Αν πχ. το αρχείο το λένε "greek_gas_stations.scs", τότε άλλαξέ το σε "zzzzzzzzgreek_gas_stations.scs" ούτως ώστε όταν σορτάρεις το φάκελο με τα mods, τα βενζινάδικα να είναι κάτω από όλα τα TSM αρχεία της λίστας. Με αυτό τον τρόπο το TSM θα έχει χαμηλότερη προτεραιότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λες να γινει δουλεια; θα το δω αν ειναι, ξερεις τι αλλο θελω;  κοιταξα οτι εχει ρεαλιστικη ζημια δηλαδη

κατι τετοιο ας πουμε πως γινεται να το βαλω;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λες να γινει δουλεια; θα το δω αν ειναι, ξερεις τι αλλο θελω;  κοιταξα οτι εχει ρεαλιστικη ζημια δηλαδη

κατι τετοιο ας πουμε πως γινεται να το βαλω;

 

https://www.dropbox.com/s/7oobd5fmjo49blg/Realistic%20Physics%20Mod%20v8.0.1%20%28by%20KacaK%29.rar?dl=0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα...πολύ καλο αυτο με τον Κλύνν....δεν θυμάμαι να το είχα δει ποτέ.

Πλακα-πλακα φοβερή ταινία το "Μεροκάματο του Τρόμου" με τον Υβ Μοντάν. 

"The Wages of Fear" του '53.

Τίποτα τέτοιες αποστολές, να είχε το Eurotruck, η κάποιο campain με κάποιον χαρακτήρα που κάνει διάφορες τέτοιες transporter αποστολές θα ήταν κορυφή.

Τωρα μάλλον θα το ξαναπιάσω οταν κυκλοφορήσουν τα VR headsets από του χρόνου.

Πρέπει να είναι άπαιχτο σε VR.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κακό με τα mods, είναι οτι θέλουν Update συνέχεια, αφου γίνονται συχνά updates στο παιχνίδι.

Και υπάρχει και το θέμα των conflicts στα mods...ναι , θέλει καποια προσοχή.

Οταν έπαιζα θυμάμαι, κάποια στιγμή είχα χάσει τον μπούσουλα, γιατι είχε γεμισει το Mod-tab με mods.

 


Πάντα η ευχή μου ήταν, τουλάχιστον με τους χάρτες, να μπορουσαν όλοι οι Modders να εννώνονταν και να βγάζαν έναν υπερχάρτη που να τα έχει όλα.

Και να μην έχουμε 10 διαφορετικούς χάρτες που δεν δουλεύουν μεταξύ τους....αλλα...δυστυχώς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομίζω οτι οι χάρτες των ProMods είναι οι καλύτεροι γιατί έχουν όλες τις πόλεις διαφορετικές.

 

όμως και των TSM, είναι μια χαρά αφού είναι τεράστιοι...+ οτι δουλεύουν με της Ρωσσίας οπότε γίνεται αχανές το παιχνίδι.

 

γενικώς δεν έχω πολλές ασυμβατότητες, ειδικά τώρα στην 1.18.1 που είναι και 64bit το παιχνίδι παίζεται πολύ πιο άνετα !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα! Ενω επαιζα κανονικα και ειχα φτασει μεχρι 12-13lvl, ανοιγοντας το παιχνιδι δεν μου εμφανιζε τα mod στη λιστα. Ειχα τους χαρτες TSM και καποια mod για traffic, trailer κτλ τα οποια επαιζαν κανονικα χωρις προβλημα. Update δεν εχω κανει στο παιχνιδι. Ξανακατεβασα τους χαρτες για δοκιμη αλλα παλι τιποτα. Καμια ιδεα κανεις; Επισης αν ξερετε καποιο φθηνο online store για cd keys για να παρω το τελευταιο dlc (αν δεν επιτρεπεται εδω στειλτε μου pm).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...