Προς το περιεχόμενο

Euro Truck Simulator 2


olympiakosgate7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Οποτε θες Χριστοφορε. Εχω παρει steam gift με 8 ευρω και παιζω κανονικα στο Multi. Αν θες στειλε Inbox.

Και γω το πήρα 8 ευρώ αλλα ήταν χωρίς το east, οπότε έδωσα άλλα 4 μετά ενώ μπορούσα να δώσω 9 απο την αρχή να πάρω την gold εκδοση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Μόλις το τσίμπησα κι εγώ, κάτι λιγότερο από 7 ευρώ για το Gold (κανονικό παιχνίδι + GoingEast) από G2a.com. Δεν είμαι νέος στο παιχνίδι αφού είμαι κάπου level 20 αν και έχω σχεδόν 2 χρόνια να παίξω (κάποτε όμως πραγματικά έλιωνα). Απλώς τόσο καιρό ήμουν με τα cracks και τα τόρεντ και κάπου βαρέθηκα. Αγορά σε πολύ αξιοπρεπή τιμή και τέρμα.

 

Γρήγορα τώρα στο ets2 site για να ανανεώσω τα αρχαία mods μου. Φέρνω και την Logitech G25 από το χωριό και αρχίζει νέο λιώσιμο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...βλέπω πάντως πως η κατάσταση με τα mods δεν έχει αλλάξει καθόλου τα τελευταία 2 χρόνια. Υπάρχουν χιλιάδες από δαύτα, ατάκτως ερριμμένα, πολλά από τα οποία κάνουν ακριβώς το ίδιο πράγμα, τα μισά δεν είναι συμβατά με τα άλλα μισά, το search του ets2downloads είναι μετριότατο, δεν υπάρχουν κατηγορίες του στιλ "δημοφιλή mods ανά μήνα/χρόνο", δεν υπάρχει κεντρικό repository (ο καθένας τα ανεβάζει όπου του καπνίσει) κλπ.

 

Κοινώς άντε να βγάλει άκρη τι να κατεβάσεις. Έχουμε κάποιες βασικές προτάσεις για τα πραγματικά μεγάλα mods που είναι must; Πχ. το 2012 υπήρχε το περίφημο TSM map (τώρα βλέπω κάτι για Ρωσίες και σία).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...βλέπω πάντως πως η κατάσταση με τα mods δεν έχει αλλάξει καθόλου τα τελευταία 2 χρόνια. Υπάρχουν χιλιάδες από δαύτα, ατάκτως ερριμμένα, πολλά από τα οποία κάνουν ακριβώς το ίδιο πράγμα, τα μισά δεν είναι συμβατά με τα άλλα μισά, το search του ets2downloads είναι μετριότατο, δεν υπάρχουν κατηγορίες του στιλ "δημοφιλή mods ανά μήνα/χρόνο", δεν υπάρχει κεντρικό repository (ο καθένας τα ανεβάζει όπου του καπνίσει) κλπ.

 

Κοινώς άντε να βγάλει άκρη τι να κατεβάσεις. Έχουμε κάποιες βασικές προτάσεις για τα πραγματικά μεγάλα mods που είναι must; Πχ. το 2012 υπήρχε το περίφημο TSM map (τώρα βλέπω κάτι για Ρωσίες και σία).

Αγορίνα γράφω από το tablet γτ το πισι μου το έχει κάνει κατάληψη η κοπέλα μου

Must είναι το τελευταίο tsm map που πάει μέχρι μόσχα μεριά και έχει και μαρόκο τυνησία από αφρική, hd textures αλλά δεν θυμάμαι πως είναι ακριβώς(πιο πίσω είχα δώσει ένα site που είχε μαζεμένα τα καλύτερα μοντς, ψάξτο αν δεν σου κάνει κόπο), βάζεις το mod για ελληνικό ραδιόφωνο, βάζεις ντέρτι φμ, κάνεις φραπεδούμπα και ξεκινάς παραδόσεις γτ ήδη έχεις αργήσει..

Αυτά για την ώρα όταν ανοίξω το game αύριο θα σου πω και τι άλλο έχω.

Υ.γ. χθες αγόρασα από nuuvem τα dlc για τα paintings(halloween, brazilian paint, και μερικά ακόμη) στα φορτηγά αλλά και το high cargo ή κάπως έτσι όλα μαζί κάπου στα 1.9 euria.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ ρε συ, εννοείται πως ξεκίνησα το ψάξιμο από τα 2 site που είχες δώσει στην προηγούμενη σελίδα. Αν μπορείς να βρεις ποιο είναι το HD textures mod θα ήμουν υπόχρεος γιατί δεν ασχολήθηκα καθόλου με κάτι τέτοιο (αν και η αλήθεια είναι πως packs όπως sweetfx, real hd environment κλπ γενικά τα αποφεύγω γιατί αλλοιώνουν πολύ τα χρώματα του παιχνιδιού, συχνά επηρεάζουν τα weather mods κλπ)

 

Τι έχω κατεβάσει μέχρι στιγμής (παραλείπω τις εκδόσεις, όλες είναι οι πιο πρόσφατες):

 

  • Trucksim Map (TSM)
  • RusMap
  • σχεδόν όλα τα traffic mods του Jazzycat (AI traffic, Bus traffic, Russian traffic, Trailers & cargo, Truck traffic, military cargo, railway cargo και AI high power trailers from DLC, το τελευταίο σου επιτρέπει να βλέπεις ΑΙ φορτηγά με τα φορτία του ομώνυμου DLC χωρίς όμως να μπορείς να τα οδηγήσεις)
  • Gas stations skin pack
  • Greek companies (αυτό μάλλον είναι του 2012 αλλά ελπίζω να παίζει ακόμα)
  • True AI lights (no HDR, νομίζω χρειάζεται για να μην χτυπάει με τα weather mods)
  • Improved weather reload
  • Real company mod (by BCS)
  • από ελληνικά ραδιόφωνα είχα ένα παλιό "Greek_Radio stations-by George Ntourmas" και πέρασα όλο το παλιό μου live_streams.sii στο σχετικό φάκελο (μιας και είχα επεξεργαστεί κάμποσους σταθμούς που προτιμούσα)
  • Complicated roads map (το κατεβάζω τώρα, αλλά δεν έχω καταλάβει ακόμα αν παίζει με το TSM ή όχι. edit: απ' ότι κατάλαβα είναι standalone άρα τζίφος)

Τι δεν έχω βάλει (ακόμα) και θα ήθελα προτάσεις:

 

  • realistic physics, tyres κλπ, έχω βρει 2-3 αλλά δεν είμαι σίγουρος πόσο "ρεαλιστικά" είναι ή τι παρενέργειες έχουν
  • realistic weather sound, δεν βρήκα κάτι που να θεωρείται must, παλιότερα είχα το ομώνυμο mod και μου άρεσε αρκετά
  • γενικά οτιδήποτε σε sound mod, κάποια που είδα δεν μου γέμισαν το μάτι ενώ σε αυτή τη φάση θα προτιμούσα κάτι generic και όχι "βελτιωμένη εξάτμιση για το Scania HB45-D"
  • οτιδήποτε σε winter mods, στην προηγούμενη εμπειρία μου σιχάθηκα τη διαδικασία να πρέπει να αλλάζω τα mods αυτά κάθε φορά που ήθελα να ταξιδέψω σε χώρα που δεν είναι τα πάντα χιονισμένα (αφού όλα τα σχετικά mods που είχα δοκιμάσει είχαν διαρκώς μόνο χιόνι). Τώρα βέβαια με τα ρώσικα maps μάλλον θα χρειαστεί να κατεβάσω και ένα winter mod.
  • interiors κλπ αν και απ' ότι κατάλαβα αυτά είναι per truck.

Εννοείται αν έχετε προτάσεις, ευχαρίστως να τις ακούσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελε πάντως το game ένα dlc η mod με χιόνι ώστε να βάζεις αλυσίδες η να γίνετε ο δρόμος αρκετά ολισθηρός όπως συμβαίνει δλδ και στην πραγματικότητα σου δρόμους της Βόρειας ευρώπης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θυμάμαι καλά τα περισσότερα winter mods συμπεριλαμβάνουν αυξημένη ολισθηρότητα του δρόμου στα physics τους. Για αλυσίδες δεν νομίζω να έχω ακούσει κάτι.


ps: χμμμ, τελικά το improved weather reload 5.5.5 μου κρασάρει το παιχνίδι, θα δοκιμάσω την προηγούμενη έκδοση ή να αρχίσω να ξηλώνω ένα-ένα τα mods να δω με ποιο χτυπάει αφού με μια σύντομη ματιά στα logs δεν καταλάβα ακριβώς γιατί σκάει το ρημάδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επανέρχομαι!

Δεν έχω πολλά Mods από ότι βλέπω : tsm map + rus map + zx brutal environment hd engine gold για γραφικά ..

Είχα βάλει και το winter mod αλλά την είχα ψωνίσει θυμάμαι με την οδήγηση και το έχω απενεργοποιημένο .

Αυτά, πάω για καμιά παράδοση :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους βρήκα τι διάολο έφταιγε με το Improved Weather Reload. Εκτός από τα μικρά (5-6 ΜΒ) αρχεία που κυκλοφορούν για τις εκδόσεις 5.5.4, 5.5.5 κ.ο.κ χρειάζεται και το base mod που είναι κάπου 600ΜΒ. Άι σιχτίρ πλέον, τώρα φαίνεται να δουλεύει σωστά. Επιτρέψτε μου να συνεχίσω τις παραδόσεις που είχα αφήσει μισές από το 2012. Οι πελάτες χρειάστηκε να περιμένουν λίγο αλλά δεν πειράζει, έτσι είναι οι μεταφορικές, αργούν καμια φορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους βρήκα τι διάολο έφταιγε με το Improved Weather Reload. Εκτός από τα μικρά (5-6 ΜΒ) αρχεία που κυκλοφορούν για τις εκδόσεις 5.5.4, 5.5.5 κ.ο.κ χρειάζεται και το base mod που είναι κάπου 600ΜΒ. Άι σιχτίρ πλέον, τώρα φαίνεται να δουλεύει σωστά. Επιτρέψτε μου να συνεχίσω τις παραδόσεις που είχα αφήσει μισές από το 2012. Οι πελάτες χρειάστηκε να περιμένουν λίγο αλλά δεν πειράζει, έτσι είναι οι μεταφορικές, αργούν καμια φορά.

Έχεις τσεκάρει εαν δουλεύει με το tsm map και το russian map ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, λένε ότι παίζει κομπλέ, μένει να το διαπιστώσω και μόνος μου. Ούτως ή άλλως όλες οι αποτυχημένες προσπάθειες ήταν με το mod μόνο του.

 

Το ZX Brutal+Sounds το έβαλα ήδη να κατεβαίνει, θα το δοκιμάσω αργότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

484 χιλιόμετρα για Πράγα, ώρα για ύπνο. Στο μεταξύ όμως για να ρίξουμε μια γρήγορη ματιά στο multiplayer, δεν έχω ιδέα τι παίζει.


edit: Μπα τζίφος. Το multiplayer γενικά ακούγεται ενδιαφέρον αλλά οι τύποι υποστηρίζουν ελάχιστα mods, παίζουν μόνο με τον default χάρτη κλπ. Άρα δεν έχει ιδιαίτερο νόημα για μένα που δεν μπορώ χωρίς το TSM..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...