Προς το περιεχόμενο

Euro Truck Simulator 2


olympiakosgate7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα! Ενω επαιζα κανονικα και ειχα φτασει μεχρι 12-13lvl, ανοιγοντας το παιχνιδι δεν μου εμφανιζε τα mod στη λιστα. Ειχα τους χαρτες TSM και καποια mod για traffic, trailer κτλ τα οποια επαιζαν κανονικα χωρις προβλημα. Update δεν εχω κανει στο παιχνιδι. Ξανακατεβασα τους χαρτες για δοκιμη αλλα παλι τιποτα. Καμια ιδεα κανεις; Επισης αν ξερετε καποιο φθηνο online store για cd keys για να παρω το τελευταιο dlc (αν δεν επιτρεπεται εδω στειλτε μου pm).

kinguin ~12€

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια δεν λειτουργει κανενα mod ουτε τα ελληνικα βενζιναδικα ουτε και το mod που ειναι για ρεαλιστικη φυσικη, μαλον πρεπει να βαλω αλλη εκδοση αυτη την στιγμη εχω την 1.9.22.s  ποια εκδοση πρεπει να βαλω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν παίζεις το original παιχνίδι και η τελευταία έκδοση είναι αυτή που λες και τα εν λόγω mods δεν την υποστηρίζουν ακόμα, μάλλον δεν μπορείς να κάνεις πολλά πράγματα. Μόνο να περιμένεις να ανανεωθούν τα mods. Στο κάτω-κάτω, πόσο συχνά σταματάς σε βενζινάδικα; Το σημαντικότερο είναι να παίζουν σωστά οι TSM χάρτες, όλα τα υπόλοιπα είναι για το θεαθήναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όπως βλέπετε κ στο ss παίζω σε τελείως διαφορετική έκδοση & το mod είναι για άλλες εκδόσεις.

 

δεν το ρισκάρω να το περάσω...

 

ets2_00026.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 1 μήνα μετά...

Γεια σας παιδια αργησα λιγο αλλα θελω να αγορασω το game απο οτι εχω καταλαβει ειναι καλο ομως θελω να ρωτησω κατι:1.Μπορω να το κατεβασω δωρεαν απο το internet ή πρεπει να το αγορασω;.2.Αν το αγορασατε ποσο το πηρατε και απο που(στειλτε link).3.Εχει ελλινικο χαρτι?

 

Παρακαλω απαντηστε μου.!!!

 

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ETS2 είναι τεράστιο κόλλημα, αρκεί φυσικά να έχει όρεξη κάποιος να κάνει εικονικά ταξίδια με φορτηγό και να μην περιμένει να δει δράση, πιστολίδια και τράκες σε κάθε στροφή.

 

1. Όπως σχεδόν όλα τα παιχνίδια, μπορείς να το κατεβάσεις τζάμπα από τα γνωστά μέρη αλλά μην περιμένεις να σου δώσει κανένας περισσότερες λεπτομέρειες (τουλάχιστον όχι σε δημόσιο μήνυμα). Δεν θυμάμαι αν υπάρχει δωρεάν demo (νομίζω όχι), οπότε αν από τα video που έχεις δει στο youtube έχεις κάποιες αμφιβολίες για το αν θα σου αρέσει, δεν χάνεις τίποτα να το κατεβάσεις για δοκιμή.

 

2. Γενικά δεν αξίζει να το κατεβάσεις τζάμπα, γιατί το παιχνίδι είναι ήδη πολύ φτηνό και η αγορά του όχι μόνο βοηθάει τους δημιουργούς του να συνεχίσουν να το υποστηρίζουν και να βγάζουν νέα expansions, αλλά επιπλέον θα λαμβάνεις αυτόματα και όλα τα νέα patches (και για το ETS2 βγαίνουν πολλά και συχνά).

 

Εγώ το είχα αγοράσει πριν 5 μήνες γύρω στα 7 ευρώ από G2A.com μαζί με το expansion Going East (περισσότερα εδώ και εδώ). Προ λίγων μηνών κυκλοφόρησε και το επόμενο expansion με τη Σκανδιναβία, το οποίο κοστολογείται γύρω στα 11-12 ευρώ και προφανώς απαιτεί το κανονικό παιχνίδι για να παίξει. Άρα με ένα συνολικό κόστος 20 ευρώ τα έχεις όλα.

 

3. Ελληνικό χάρτη δεν έχει από τη μαμά του, αλλά το παιχνίδι υποστηρίζεται από χιλιάδες mods τρίτων. Ένα από αυτά, το δημοφιλέστατο Trucksim Map ή εν συντομία TSM, έχει χάρτη για Ελλάδα αλλά και για κάμποσες ακόμα  χώρες. Μαζί με τα δύο προαναφερθέντα expansions και κάποια έξτρα mods (πχ. RusMap για ρώσικο οδικό δίκτυο) έχεις πρακτικά ολόκληρη την Ευρώπη και τη Βόρεια Αφρική. Οι πόλεις είναι τόσες πολλές που σου εγγυώμαι πως τις περισσότερες δεν πρόκειται να τις δεις ποτέ :P

 

Γενικά είναι must να βάλεις mods σε αυτό το παιχνίδι, το δύσκολο όμως είναι να βρεις ποια είναι τα καλύτερα από αυτά. Είχα κάνει μια προσπάθεια να τα συμμαζέψω σε αυτό το μήνυμα (τουλάχιστον όσα χρησιμοποιώ εγώ). Ένα από τα πλέον γνωστά site με ETSI2 mods είναι το http://ets2downloads.com/.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αν ισχύει ακόμα... αλλα οταν άρχισα να παίζω ΕΤ2, (πριν κανα χρόνο ή δύο) το άρχισα από free demo, και νομίζω το έδιναν free μέχρι το level 3 (ή ίσως και παραπάνω). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστότατος. Μια χαρά demo υπάρχει: http://store.steampowered.com/app/227300

 

ps: χθεσινό update 1.20 release notes και έρχεται και 1.21. Οι τύποι δεν το παρατάνε με τίποτα το παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω ρε φιλε.Να ρωτισω και κατι αλλο:

 

1.Υπαρχει να το αγορασω απο κανενα καταστημα που ξερεις ή αυτο:

 

https://www.google.gr/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://www.public.gr/product/gaming/games/pc-games/euro-truck-simulator-2-special-edition-dlc-code-pc-game/prod6871344pp/&ved=0CCIQFjACahUKEwjt3JSlvtrHAhVLOxoKHTlLAxA&usg=AFQjCNHwRgUcl-FCMmCktQpI8cPwjkkRNQ

 

(Το εγκρινεις);

 

2.Εχει ελληνικο μενου;

 

3.Εσυ το game το παιζεις με τιμονιερα ή με πληκτρολογιο;

 

Ευχαριστω !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να το αγορασεις και απο το steam 

βαλε το demo να το δεις αν σου αρεσει και βλεπεις 

Αν εξερεσεις τα mod που και αυτα  στην ουσια δεν προσφερουν τιποτα στο game ειναι βαρετο μετα απο λιγο μια και οι δρομοι οι πολεις ειναι ολλα περιπου  ιδια μεταξυτους και σε κανουν να βαρεθεις γρηγορα  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Υπερβολικά ακριβό μου φαίνεται στα 25 ευρώ. Πρακτικά είναι το πακέτο με το Going East συν κάποια έξτρα paint jobs. Τα cdkey sites που λίνκαρα στο προηγούμενο μήνυμα πουλάνε παρόμοια πακέτο στα 8-10 ευρώ. Αν θέλεις ντε και σώνει να το πάρεις από ελληνικό μαγαζί, κοίταξε μήπως υπάρχει τίποτα στο skroutz.gr. Ούτως ή άλλως και το πακέτο του Public δεν είναι κόπια με δισκάκια αλλά απλό download code για να κατεβάσεις από Steam.

 

2. Δεν θυμάμαι, νομίζω όχι. Αλλά δεν νομίζω να χρειάζεται, οποιοσδήποτε με τις στοιχειώδεις γνώσεις αγγλικών μπορεί να καταλάβει τι λέει το μενού. Εκτός κι αν έχει βγει κανα mod για localization.

 

3. Παίζεται μια χαρά με τιμονιέρα, αλλά προσωπικά βαριέμαι να την σετάρω μόνο και μόνο για να παίζω παιχνίδι με φορτηγά. Να ήταν κανα ραλάκι να έλεγα πάει στο καλό, τότε θα ήθελα να έχω όσο καλύτερο χειρισμό γίνεται. Με το φορτηγό όμως απλώς παίζω με πληκτρολόγιο και χειροκίνητες ταχύτητες (ούτε καν με gamepad).


Μπορεις να το αγορασεις και απο το steam 

βαλε το demo να το δεις αν σου αρεσει και βλεπεις 

Αν εξερεσεις τα mod που και αυτα  στην ουσια δεν προσφερουν τιποτα στο game ειναι βαρετο μετα απο λιγο μια και οι δρομοι οι πολεις ειναι ολλα περιπου  ιδια μεταξυτους και σε κανουν να βαρεθεις γρηγορα  

 

Υπάρχει πάρα πολύς κόσμος που παίζει χρόνια και δεν το θεωρεί βαρετό. Είναι θέμα προσωπικού γούστου. Οι πόλεις όντως θα μπορούσαν να είχαν μεγαλύτερη ποικιλία αλλά οι διαδρομές στην εξοχή είναι πολύ ωραίες. Επιπλέον το παιχνίδι έχει κάποιο βάθος αφού σταδιακά παίρνεις levels, εξελίσσεις τον οδηγό σου, μεγαλώνεις την εταιρεία, αγοράζει κι άλλα φορτηγά, ανοίγεις νέα γραφεία, προσλαμβάνεις κόσμο και τους εκπαιδεύεις κλπ.

 

Ακριβώς επειδή είναι ξεχωριστό παιχνίδι κι εγώ νομίζω ότι όποιος θέλει να ασχοληθεί, ας κατεβάσει πρώτα το demo να δει αν τον ενδιαφέρει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...