Προς το περιεχόμενο

Μεταφορα χρηματων μεσω τραπεζας. Ποτε θα φανουν στο λογαριασμο?


CROM271

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, -^fallen είπε

Σε ίδια τράπεζα, εάν δεν κάνω λάθος, πραγματοποιείται άμεσα.

Σε άλλη τράπεζα, εάν δεν κάνω λάθος, μέχρι την μεθεπόμενη μέρα;

Με μια κλήση στη τράπεζά μας μπορούμε να το μάθουμε.

Οποιαδήποτε ώρα και μέρα.

Εάν το βάλετε στο google θα ενημερωθείτε.

Εγώ το έβαλα. Δεν έχει κατεβατό. Μικρό είναι 

Σε ιδια τραπεζα και αν ειναι μεταξυ λογαριασμων που εισαι δικαιουχος ή συνδικαιουχος γινεται σε δευτερολεπτα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 151
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Nikolas00 είπε

Σε ιδια τραπεζα και αν ειναι μεταξυ λογαριασμων που εισαι δικαιουχος ή συνδικαιουχος γινεται σε δευτερολεπτα.

Σε οποιονδήποτε σε ίδια τράπεζα γίνεται άμεσα. Τουλάχιστον εγώ που στέλνω και μου στέλνουν σε ίδια τράπεζα, γίνεται άμεσα.

Μόλις ο αποστολέας "πατάει" για να στείλει, ο παραλήπτης τα έχει πάρει

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Nikolas00 είπε

Μια εργασιμη να κανει εαν ειναι στην ιδια τραπεζα...για μια εργασιμη θελει ειτε εμβασμα με αμεση εκτελεση ειτε μεσω IRIS.

Ερωτηση,το IRIS τι προσφερει και ποιος ο λογος να το ενεργοποιησεις;

εσύ που έχεις ενεργοποιημένο IRIS μέσω Alpha Bank μπορείς να στείλεις χρήματα σε μένα που έχω IRIS μέσω Eurobank, σε δευτερόλεπτα, χωρίς προμήθειες/έξοδα, απλά γνωρίζοντας τον αριθμό του κινητού μου τηλεφώνου...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kon1to είπε

εσύ που έχεις ενεργοποιημένο IRIS μέσω Alpha Bank μπορείς να στείλεις χρήματα σε μένα που έχω IRIS μέσω Eurobank, σε δευτερόλεπτα, χωρίς προμήθειες/έξοδα, απλά γνωρίζοντας τον αριθμό του κινητού μου τηλεφώνου...

Για την ωρα...Η Πειραως ηδη χρεωνει αλλα με πολυ μικρο ποσο για προμηθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/6/2019 στις 7:48 ΜΜ, Γιάννης Platano είπε

Για την ωρα...Η Πειραως ηδη χρεωνει αλλα με πολυ μικρο ποσο για προμηθεια.

βασικά μου είπαν οτι και η alpha χρεώνει πλεον, αλλά οταν το δοκιμάσα δεν είχε έξοδα! Αλλα φαντάζομαι προς τα εκει παει το πράγμα..

Οπότε στο τέλος, το IRIS θα βολευει μονο για να στειλεις σε κάποιον στην ίδια τράπεζα γρήγορα, πχ για να μοιραστεις ενα λογαριασμό κτλ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, kon1to είπε

βασικά μου είπαν οτι και η alpha χρεώνει πλεον, αλλά οταν το δοκιμάσα δεν είχε έξοδα! Αλλα φαντάζομαι προς τα εκει παει το πράγμα..

Οπότε στο τέλος, το IRIS θα βολευει μονο για να στειλεις σε κάποιον στην ίδια τράπεζα γρήγορα, πχ για να μοιραστεις ενα λογαριασμό κτλ...

Πως ακριβώς θα βολεύει σε αυτή τη περίπτωση το IRIS?

Η απλή κατάθεση σε λογαριασμό στην ίδια τράπεζα γίνεται όχι μόνο γρήγορα αλλά ακαριαία, και χωρίς κανένα απολύτως κόστος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τι να σου πω... εγω το κανω συνεχεια και με βολεύει... οταν χρειάζεται να στειλεις μικροποσα σε καποιον, το κανεις με το paf σε δευτερολεπτα χωρις να ξερεις τον λογαριασμό του, ή ακομα κι αν τον ξερεις, δεν χρειαζεται να ψάχνεις, να διαλέξεις λογαριασμό χρέωσης, να περιμένεις να σου έρθει κωδικός ασφαλείας στο κινητό κτλ... ας πουμε ειναι σε αναλογια, σαν τη διαφορά του να κανεις μια ανέπαφη πληρωμή με κάρτα με το να πληρώνεις με chip & pin, αλλά σε πολύ πιο γρήγορο...

Επεξ/σία από kon1to
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, kon1to είπε

τι να σου πω... εγω το κανω συνεχεια και με βολεύει... οταν χρειάζεται να στειλεις μικροποσα σε καποιον, το κανεις με το paf σε δευτερολεπτα χωρις να ξερεις τον λογαριασμό του, ή ακομα κι αν τον ξερεις, δεν χρειαζεται να ψάχνεις, να διαλέξεις λογαριασμό χρέωσης, να περιμένεις να σου έρθει κωδικός ασφαλείας στο κινητό κτλ... ας πουμε ειναι σε αναλογια, σαν τη διαφορά του να κανεις μια ανέπαφη πληρωμή με κάρτα με το να πληρώνεις με chip & pin, αλλά σε πολύ πιο γρήγορο...

Πολυ καλη υπηρεσια !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Rumpelstiltskin είπε

να ρωτήσω, εμβασμα απο εξωτερικο προς πειραιώς σε πόσες εργάσιμες μέρες φαίνεται συνήθως; 

Ανάλογα από που στέλνεται και σε πιο νόμισμα.π.χ. Απο Revolut,N26,monese μεταφορά σε Ευρώ, πιστώνονται την ίδια εργάσιμη μέρα μέχρι το απόγευμα αλλιώς την επόμενη εργάσιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, asdfnikos είπε

Ανάλογα από που στέλνεται και σε πιο νόμισμα.π.χ. Απο Revolut,N26,monese μεταφορά σε Ευρώ, πιστώνονται την ίδια εργάσιμη μέρα μέχρι το απόγευμα αλλιώς την επόμενη εργάσιμη.

 Το ποσό που κατατέθηκε δεν ειναι σε ευρω, και είναι απο χώρα εκτος της εε. 
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, Γιαούρτι είπε

δε νομίζω να μου έχει πιστωθεί ποτέ έμβασμα από άλλη τράπεζα την ίδια μέρα.

Δινω εντολή απο N26 Δευτέρα πρωί (Όπου από N26 φεύγει απευθείας το έμβασμα) και μέχρι το μεσημέρι τα εχω λάβει στην Πειραιώς.

1 λεπτό πριν, Rumpelstiltskin είπε

 Το ποσό που κατατέθηκε δεν ειναι σε ευρω, και είναι απο χώρα εκτος της εε. 
 

Τότε υπολόγισε 2 εργάσιμες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...