Προς το περιεχόμενο

Μεταφορα χρηματων μεσω τραπεζας. Ποτε θα φανουν στο λογαριασμο?


CROM271

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, panagioti είπε

Μπήκαν στον πατέρα μου από μεταφορά λογαριασμού μισθοδοσία 300ευρω φαίνονται στον λογαριασμό αλά δεν είμαι διαθέσιμα για ποιον λόγο!

Γιατί είναι αργία λογικά. Μάλλον αύριο θα γίνουν και διαθέσιμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • Απαντ. 151
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

9 λεπτά πριν, ALXIOA είπε

μεταφορα χρηματων απο eurobank σε εθνικη σε ποσες μερες φαινονται τα χρηματα?? 

Την επόμενη εργάσιμη αν στάλθηκαν πριν της 4:30 σε εργάσιμη μέρα. 
άμα σταλθούν μεσώ iris payment με εξτρά χρέωση 1.5 ευρώ και σε εργάσιμη μέρα πριν της 4:30 γίνεται άμεση πίστωση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, asdfnikos είπε

Την επόμενη εργάσιμη αν στάλθηκαν πριν της 4:30 σε εργάσιμη μέρα. 
άμα σταλθούν μεσώ iris payment με εξτρά χρέωση 1.5 ευρώ και σε εργάσιμη μέρα πριν της 4:30 γίνεται άμεση πίστωση. 

οχι. σταλθηκαν εχτες το απογευμα μετα τις 6,00 αλλα στο χαρτι που εχω λεει αμεση εκτελεση συνναλαγης την πεμπτη 27/2.. ωστωσο  τα χρηματα δεν εχουν μπει στην εθνικη μεχρι και τωρα...!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ALXIOA είπε

οχι. σταλθηκαν εχτες το απογευμα μετα τις 6,00 αλλα στο χαρτι που εχω λεει αμεση εκτελεση συνναλαγης την πεμπτη 27/2.. ωστωσο  τα χρηματα δεν εχουν μπει στην εθνικη μεχρι και τωρα...!!

Αν στάλθηκαν εχθές μετά της 6 τότε εκτελέστηκε σήμερα από την τράπεζα όποτε αύριο το πρωί θα είναι στον λογαριασμό.

Το άμεση εκτέλεση είναι άλλο από το υψηλή προτεραιότητα στο έμβασμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, asdfnikos είπε

Αν στάλθηκαν εχθές μετά της 6 τότε εκτελέστηκε σήμερα από την τράπεζα όποτε αύριο το πρωί θα είναι στον λογαριασμό.

Το άμεση εκτέλεση είναι άλλο από το υψηλή προτεραιότητα στο έμβασμα.

thanks man...!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα σε όλους. Έχω λογαριασμό και στις 4 τράπεζες. Πως μπορώ να στέλνω χρήματα για να πληρώσω το δάνειο πχ από την μία τράπεζα στην άλλη, χωρίς να χρεωθω τα 5ευρα που διαβάζω; υπάρχει τέτοια δυνατότητα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, jimwalker είπε

Καλησπέρα σε όλους. Έχω λογαριασμό και στις 4 τράπεζες. Πως μπορώ να στέλνω χρήματα για να πληρώσω το δάνειο πχ από την μία τράπεζα στην άλλη, χωρίς να χρεωθω τα 5ευρα που διαβάζω; υπάρχει τέτοια δυνατότητα; 

Με το IRIS . Θα χρειαστείς αν θες και στης 4 τράπεζες 4 διαφορετικά νούμερα τηλεφώνου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ένα και μόνο αριθμό χρειάζεσαι. 

Κάθε φορά που τον γράφεις σε μία τράπεζα διαγράφεται σχεδον αμέσως από τις άλλες.

Αλλλά κάθε που αλλάζεις τράπεζα χρειάζεται νέα εγγραφή.

Επεξ/σία από Vasileios-gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γράφω εδώ γιατί είναι το μόνο thread που έχει αναφέρει απάτες μέσω των αγγελιών στο forum.

Την πάτησα και εγώ.Ο τύπος ήταν γρήγορος και to the point,ενώ βιαζόταν με την δικαιολογία "να μην μας πιάσει Σαββατοκύριακο".

Μου έστειλε κανονικά την απόδειξη κατάθεσης από την τράπεζά του,η οποία ήταν πολύ καλή πλαστογραφία,θα  μπορούσε  άνετα  να ξεγελάσει  και πελάτη της Alpha Bank.

Του  έστειλα το προϊον,και μετά από  4-5 εργάσιμες,άρχιζα να ψυλλιάζομαι την φάση.Του έστειλα να δω αν όλα πάνε καλά,και αν έλαβε το προϊον (έτσι ώστε να τον ρωτήσω  και τι έγινε με τα λεφτά),και  δεν πήρα  απάντηση ποτέ.

Το κινιτό του φυσικά,λέει ότι είναι απασχολημένο.Δυό μέρες συνεχόμενα...

Στην Alpha Bank που πήγα,δεν μπορούν να δώσουν τα στοιχεία της συναλλαγής, διότι είναι απόρρητο.

Η συναλλαγή  έγινε Τετάρτη,Απριλίου από Alpha Bank σε Πειραιώς.

Τα μάτια σας δεκατέσσερα.Μην την  πατήσετε όπως εγώ και πόσοι άλλοι.Αν δεν δείτε λεφτά στον λογαριασμό σας,ΜΗΝ ΣΤΕΙΛΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΠΟΥΘΕΝΑ.

Τον χρήστη τον λένε powerbilly και λογικά θα έχει καμιά 10αριά άλλα τέτοια  account για να  ξεγελάει κόσμο.

Το νου σας.

Επεξ/σία από InvIMj
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Καλημερα.Μου εκαναν εμβασμα απο eurobank σε εθνικη την Κυριακη κ ωρα 14:30 2500 ευρω.Σημερα παρασκευη κ δεν εχω δει τα λεφτα στον λογαριασμο.Πηγα χτες στο ταμειο με τον κατοχο του λογαριασμου στο ταμειο της τραπεζας κ μου εδωσαν χαρτι με αριθμο συνναλαγης κ με διαβεβαιωσαν οτι τα χρηματα εφυγαν απο τον λογαριασμο του κατοχου.Παω μετα εθνικη για να δω τι συμβαινει.Μου ειπαν να περιμενω κ σημερα.Εγω ξερω οτι το εμβασμα εσωτερικου κανει 1 με 2 μερες αντε 3.Σημερα 5η μερα κ ακομα τιποτα.Πρεπει να μεταβιβασω το αυτοκινητο στον ανθρωπο κ δεν ξερω τι να κανω.Γιατι αυτη η καθυστερηση ξερει κανεις?

Ξερει κανεις τι να κανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Tkatsinos είπε

Καλημερα.Μου εκαναν εμβασμα απο eurobank σε εθνικη την Κυριακη κ ωρα 14:30 2500 ευρω.Σημερα παρασκευη κ δεν εχω δει τα λεφτα στον λογαριασμο.Πηγα χτες στο ταμειο με τον κατοχο του λογαριασμου στο ταμειο της τραπεζας κ μου εδωσαν χαρτι με αριθμο συνναλαγης κ με διαβεβαιωσαν οτι τα χρηματα εφυγαν απο τον λογαριασμο του κατοχου.Παω μετα εθνικη για να δω τι συμβαινει.Μου ειπαν να περιμενω κ σημερα.Εγω ξερω οτι το εμβασμα εσωτερικου κανει 1 με 2 μερες αντε 3.Σημερα 5η μερα κ ακομα τιποτα.Πρεπει να μεταβιβασω το αυτοκινητο στον ανθρωπο κ δεν ξερω τι να κανω.Γιατι αυτη η καθυστερηση ξερει κανεις?

Ξερει κανεις τι να κανω?

Να περιμένεις ίσως?

Αν κλείσει βδομάδα πάντως και δεν δεις τα λεφτά στον λογαριασμό σου, τότε προφανώς δεν έγινε κανένα έμβασμα προς εσένα.

Επεξ/σία από Joshua21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν δε δεις τα λεφτά στο λογαριασμό σου μη κάνεις καμιά μεταβίβαση!  Τα χρήματα έπρεπε να  έχουν μπει, κάτι δεν πάει καλά 

Επεξ/σία από konpat
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εστειλα μεσω ebanking Παρασκευή βραδυ ενα ποσο σε λογαριασμο Eurobank. Απλη εντολή, οχι προτεραιοτητα κλπ.Μέχρι σημερα δεν το χε λαβει. Συνήθως η διαδικασια κανει περισσοτερες μερες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...