Προς το περιεχόμενο

Μεταφορα χρηματων μεσω τραπεζας. Ποτε θα φανουν στο λογαριασμο?


CROM271

Προτεινόμενες αναρτήσεις

25 λεπτά πριν, johnny9 είπε

ΠΡΟΣΟΧΗ  ΣΤΗΝ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟ... Ειχε ο φαδερ μου ενα τρακτερ που του το εβαλα αγγελια. Με πηρε  τυπος  που ηθελε το τρακερ επειγοντως γιατι του χαλασε το δικο του και δεν τον συμφερει να το φτιαξει και μπλα μπλα μπλα.... η συναλλαγη θα γινοταν απο Attica bank  και αυτος θα εστελνε φορτηγο να το φορτωσει με το που δωσει την  εντολη των  χρηματων στο λογαριασμο μου.  Βεβαια  εγω εχοντας απειρια μεσω τραπεζικων λογαριασμων και  πριν φτασω να διαβασω εδω μεσα ειχα και πολλα κομματια του παζλ που δεν κολλαγαν. Δεν τα γραφω  ομως φορα γιατι  οπως λενε και καποιοι αλλοι ξυπνανε και οι πονηροι... Το μονο που πρεπει να ξερετε συνοψιζοντας  και με λεγομενα αλλων ειναι τα εξεις...   Το βασικο κολπο ειναι οτι τα καταστηματα    ATTICA BANK ειναι λιγα εχοντας και λιγοτερους πελατες που σημαινει πολυ μεγαλο ποσοστο επιτυχιας για αυτους αφου δεν θα εχετε λογαριασμο ATTICA εσεις και με δεδομενο οτι για να ολοκληρωθει μια συναλλαγη απο αλλη τραπεζα θελει 2 Χ 24ρα εργασιμα για να περασουν τα λεφτα στο λογαριασμο σας. Αυτοι σας στελνουν το αποκομα εντολης που εκαναν στον λογαριασμο σας και εσεις δινετε αυτο που πουλατε. Στο διαστημα αυτο αν δεν εχουν στειλει πλαστη εντολη κανουν ανακληση και ποτε δεν ερχονται τα λεφτα στον λογαριασμο σας.  ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ αν δεν δειτε τα νουμερα στον λογαριασμο σας να αλλαζουν μην δινεται το αντικειμενο που πουλατε. 

Ηθικο διδαγμα ... Η  συναλλαγη μεσω ATTICA  βρωμαει απο το κεφαλι

και λυκοι θα υπαρχουν οσο υπαρχουν προβατα...

Αυτο γινευαι και με αλλες Τραπεζες...Η ανακλιση εμβασματος  πριν πιστωθει στην τραπεζα του δικαιουχου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 151
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

34 λεπτά πριν, Φανη12 είπε

Θέλω να ρωτήσω ποτέ θα μπούνε τα λεφτά στο λογαριασμό μου είμαι Περσεύς τραπεζ 

Αν στα μετεφραν απο Πειραιως σε χρονο μηδεν .Απο αλλη Τραπεζα μαλλον μεθαυριο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Με ποιο τροπο θα κανεις την μεταφορα ? Με ebanking θα φανουν μαλλον Τριτη με κοστος 2-3 ευρω

Αν εχετε iris αμεσα με μηδενικο κοστος μεχρι 500 ευρω την ημερα ολο το 24ωρο 365 ημερες τον χρονο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογαριασμος με μορφη ΙΒΑΝ  χρειαζεται και αν πας Δευτερα πρωι  μαλλον Τριτη θα φανουν .Ονομα καταθετη και ταυτοτητα  ζητανε και για επιβεβιαωση ονομα παραληπτη .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Λογαριασμος με μορφη ΙΒΑΝ  χρειαζεται και αν πας Δευτερα πρωι  μαλλον Τριτη θα φανουν .Ονομα καταθετη και ταυτοτητα  ζητανε και για επιβεβιαωση ονομα παραληπτη .

επειδη ειναι για ξενοδοχειο δεν μου δωσαν ονομα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, papresa είπε

Μεταφορά ποσού (<50€) από ελληνική τράπεζα σε γερμανική, ξέρετε μήπως αν και πόση προμήθεια έχει;

Μονο η Τραπεζα σου μπορει να σο απαντησει ακιβως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να συμπληρώσω και η τράπεζα του άλλου είναι πιθανόν να κρατήσει προμήθεια.

πχ πειραιώς για έμβασμα από το ebanking είναι 1 γιουρο,

πας στο site της τράπεζας σου βρίσκεις τον κατάλογο με τις προμήθειες και ψάνχεις για εξερχόμενο έμβασμα

αν σε ενδιαφέρει και η προμήθεια στην γερμανική τράπεζα ψάχνεις το εισερχόμενο έμβασμα (στα γερμανικά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
6 λεπτά πριν, Amihtos είπε

pedia kalhspera! eimai stin e8niki trapeza egw perimeno na mpoune kapoia leuta me metafora apo aloi trapeza envasma mou eipane !! exoune perasi 7 ergasimes kai akoma den exoune mpei tipota !! uparxi periptosi na argoune toso poloi??? 

Οχι σε καμμια περιπτωση.Κατι αλλο σημβαινει .Σε παρακαλω να γραφεις ελληνικα γιατι τα greeklish δεν επιτρεποντε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...