Προς το περιεχόμενο

Μεταφορα χρηματων μεσω τραπεζας. Ποτε θα φανουν στο λογαριασμο?


CROM271

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 151
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

6 λεπτά πριν, webparts είπε

Καλο ειναι να μην τα γραφετε εδω αυτα.Λιγο μυαλο θελει.

Διαφωνω. Πρεπει να γραφονται γιατί μπορει να γινουν πιο έξυπνοι 1-2 κλέφτες αλλα παραλληλα θα το διαβασουν άλλοι 100-200 αγοραστες και θα προστατευτουν.

Ηλιθιοι και θύματα πάντα θα υπάρχουν, αλλα οσο διαδίδεται ο τρόπος απατης/γνώση, τόσο πιο δυσκολα τα βρισκουν (οι απατεώνες τα θυματα)

3 λεπτά πριν, cthulhucarbide είπε

Πολύ αισιοδοξία βλέπω :lol:

Του το λεω ευγενικα ... να μην του ερθει αποτομα και να καλύψω περιπτώσεις που ειναι δικό του άτομο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, isay είπε

Διαφωνω. Πρεπει να γραφονται γιατί μπορει να γινουν πιο έξυπνοι 1-2 κλέφτες αλλα παραλληλα θα το διαβασουν άλλοι 100-200 αγοραστες και θα προστατευτουν.

Ηλιθιοι και θύματα πάντα θα υπάρχουν, αλλα οσο διαδίδεται ο τρόπος απατης/γνώση, τόσο πιο δυσκολα τα βρισκουν (οι απατεώνες τα θυματα)

Συμφωνω,απλα δε χρειαζονται ολες οι λεπτομερειες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Παιδια πιαστικα κοροιδο και εγω εκανα μια πωληση ενος κινιτου και μολις μου εστειλε το χαρτι της μεταφορας του κινιτου του εστειλα το κινιτο η μεταφορα εγινε στις 10/4/18 στις 17:30 και απο τοτε τιποτα ολο αυριο μου λεει τωρα τι κανουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγαινε και ρωτα στην Τραπεζα.Η μεταφορα απο αλλη τραπεζα προς την δικη σου θελειε 2 εργασιμες ΑΛΛΑ μπορει ο εντολεας να εκανε ανακλιση εμβασματος πριν πιστωθουν στη δικη σου τραπεζα.οταν το εκανε και την πατησες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, doukasn είπε

το αποδεικτικο που εχω οτι εγινε το εμβασμα δεν εχει καπια αξια 

Αν εκανε αναιρεση του εμβασματος δυστυχως οχι .Παραλογο μεν αλλα καποιες τραπεζες αν οχι ολες το επιτρεπουν. Μονο αν τον πας δικαστικα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά εγώ θα δώσω το iPad σε ένα παιδί και θα μου τα βάλει στο λογαριασμό. Από Εθνική σε Εθνική θα μπουν κατευθείαν ώστε να τα τραβήξω κατευθείαν και να μη γίνει καμία βλακεία;

Edit: με web banking θα γίνει η συναλλαγή.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξέρω κατά πόσο είναι ρε παιδιά εύκολο να "τραβήξεις πίσω" έμβασμα...

Εγώ θα ζήταγα πάντως να μου βάζανε και μια αιτιολογία στην κατάθεση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, Gambron είπε

Παιδιά εγώ θα δώσω το iPad σε ένα παιδί και θα μου τα βάλει στο λογαριασμό. Από Εθνική σε Εθνική θα μπουν κατευθείαν ώστε να τα τραβήξω κατευθείαν και να μη γίνει καμία βλακεία;

Edit: με web banking θα γίνει η συναλλαγή.

Εσι δεν  μπορει να κανει τιποτα μετα ...Τα λεφτα πιστωνοντε αμεσα στον λογαριασμο σου σε δευτερολεπτα .Αν εχεις ebanking θα τα δεις και η κινηση δεν ειναι αναστρεψιμη με τιποτα.

17 λεπτά πριν, AristidisZ είπε

Δε ξέρω κατά πόσο είναι ρε παιδιά εύκολο να "τραβήξεις πίσω" έμβασμα...

Εγώ θα ζήταγα πάντως να μου βάζανε και μια αιτιολογία στην κατάθεση

Ναι δυσυχως τουλαχιστον για Πειραιως που ξερω γινεται ...Δεν συμφωνω κι εγω .

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 minutes ago, Γιάννης Platano said:

Εσι δεν  μπορει να κανει τιποτα μετα ...Τα λεφτα πιστωνοντε αμεσα στον λογαριασμο σου σε δευτερολεπτα .Αν εχεις ebanking θα τα δεις και η κινηση δεν ειναι αναστρεψιμη με τιποτα

Ωραία γιατί αγχώθηκα λίγο γιατί παρ'όλο που θα είμαστε face to face ζήτησε να μου τα στείλει ηλεκτρονικά μπροστά μου.

Ebanking δε θυμάμαι τα στοιχεία, θα πάω σε ΑΤΜ.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/1/2017 στις 8:22 ΠΜ, Highlander είπε

Έχετε το νου σας.

Λαμόγια σου κάνουν και καλά μεταφορά από Attica Bank ΠΑΝΤΑ Παρασκευή απόγευμα σε όποια άλλη τράπεζα έχεις, για να αγοράσουν το μηχανάκι σου, αυτοκίνητό σου, εμπόρευμα.

Επειδή δεν μπορείς να δεις αν πράγματι μπήκαν, ο άλλος σε πιέζει να κάνετε τη συναλλαγή, δείχνοντάς σου ή στέλνοντάς σου με email το 'αποδεικτικό' και την πατάς.

Έμαθα για 2 περιπτώσεις εδώ στην Πάτρα, η μία με εμπόρευμα, η άλλη με δίκυκλο.

Ο τυπάς, (γιατί προσπάθησε να ξεγελάσει και εμάς) πολύ ετοιμόλογος και σε φάση 'αδερφέ σώσε με, βιάζομαι'.

Μόλις του είπα ότι θα περιμένω επαλήθευση από την τράπεζα, στράβωσε και σχεδόν με έβριζε ότι του έφαγα τα λεφτά.

Προσοχή !

ΠΡΟΣΟΧΗ  ΣΤΗΝ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟ... Ειχε ο φαδερ μου ενα τρακτερ που του το εβαλα αγγελια. Με πηρε  τυπος  που ηθελε το τρακερ επειγοντως γιατι του χαλασε το δικο του και δεν τον συμφερει να το φτιαξει και μπλα μπλα μπλα.... η συναλλαγη θα γινοταν απο Attica bank  και αυτος θα εστελνε φορτηγο να το φορτωσει με το που δωσει την  εντολη των  χρηματων στο λογαριασμο μου.  Βεβαια  εγω εχοντας απειρια μεσω τραπεζικων λογαριασμων και  πριν φτασω να διαβασω εδω μεσα ειχα και πολλα κομματια του παζλ που δεν κολλαγαν. Δεν τα γραφω  ομως φορα γιατι  οπως λενε και καποιοι αλλοι ξυπνανε και οι πονηροι... Το μονο που πρεπει να ξερετε συνοψιζοντας  και με λεγομενα αλλων ειναι τα εξεις...   Το βασικο κολπο ειναι οτι τα καταστηματα    ATTICA BANK ειναι λιγα εχοντας και λιγοτερους πελατες που σημαινει πολυ μεγαλο ποσοστο επιτυχιας για αυτους αφου δεν θα εχετε λογαριασμο ATTICA εσεις και με δεδομενο οτι για να ολοκληρωθει μια συναλλαγη απο αλλη τραπεζα θελει 2 Χ 24ρα εργασιμα για να περασουν τα λεφτα στο λογαριασμο σας. Αυτοι σας στελνουν το αποκομα εντολης που εκαναν στον λογαριασμο σας και εσεις δινετε αυτο που πουλατε. Στο διαστημα αυτο αν δεν εχουν στειλει πλαστη εντολη κανουν ανακληση και ποτε δεν ερχονται τα λεφτα στον λογαριασμο σας.  ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ αν δεν δειτε τα νουμερα στον λογαριασμο σας να αλλαζουν μην δινεται το αντικειμενο που πουλατε. 

Ηθικο διδαγμα ... Η  συναλλαγη μεσω ATTICA  βρωμαει απο το κεφαλι

και λυκοι θα υπαρχουν οσο υπαρχουν προβατα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...