Προς το περιεχόμενο

Windows 8 με 15 ευρώ?


Xorxhs!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To iso απο πού μπορούμε να το κατεβάσουμε? Εκανα την διαδικασία, μου ήρθε κλειδί κλπ αλλά μου δημιούργησε μόνο τον φάκελο /ESD και πουθενά δεν έδινε επιλογή για δημιουργία iso. Επίσης τον φάκελο τον έχω σβήσει ήδη. Μπορώ να το κατεβάσω από κάπου αλλού?

 

Μετά το κατέβασμα ....

"Κάψε" το περιεχόμενο του φακέλου σε ένα DVD και θα έχεις αυτό που ζητάς..... ISO είναι σαν το zip .... έχεις "ζιπάρει" όλα τα αρχεία σε ένα file με extension .iso....

 

Τώρα... αφού τον έσβησες τον φάκελο δεν ξέρω αν σου δίνεται η δυνατότητα να τα κατεβάσεις πάλι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πάντως το άτομο περιγράφει αναλυτικότατα και με screenshots την όλη διαδικασία κάτι που αν γινόταν και σ'αυτό το thread δεν θα είχαμε συνεχώς τις ίδιες ερωτήσεις.

Μπράβο του.

 

Λέτε ρε παιδιά να είναι τάχα μου επισήμανση προς τη MS, ενώ στην ουσία να βοηθάει τον κόσμο που δυσκολεύεται να ακολουθήσει τη διαδικασία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως το άτομο περιγράφει αναλυτικότατα και με screenshots την όλη διαδικασία κάτι που αν γινόταν και σ'αυτό το thread δεν θα είχαμε συνεχώς τις ίδιες ερωτήσεις.

Μπράβο του.

Αν αφιέρωναν όλοι 5 λετπά παραπάνω για να διαβάσουν, δεν θα χρειαζόταν τόσες ερωτήσεις.

 

To iso απο πού μπορούμε να το κατεβάσουμε? Εκανα την διαδικασία, μου ήρθε κλειδί κλπ αλλά μου δημιούργησε μόνο τον φάκελο /ESD και πουθενά δεν έδινε επιλογή για δημιουργία iso. Επίσης τον φάκελο τον έχω σβήσει ήδη. Μπορώ να το κατεβάσω από κάπου αλλού?

Mπες στο email που σου έστειλαν με την αγορά, έχει επιλογή για λήψη. Επέλεξα μετά δημιουργία μέσου αποθήκευσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασα όλες τις σελίδες μια προς μία. Εχω προσπαθήσει πάνω απο 30 φορές με όλους τους browser και δεν γίνεται τίποτε. Μου βγάζει οτι κάποιο απο τα στοιχεία ειναι λάθος. Χρησιμοποιώ γνήσιο serial Windows 7 Home Premium. Ευπρόσδεκτη βοήθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εγω εγκατεστησα τα 8 πανω απο τα 7 αλλα μου κανει νερα(κολλησε,δεν ανοιγε με τιποτα,κτλ).Τελικα με τα πολλα τα καταφερα.

Η ερωτηση μου ειναι η εξης.Εχω παλιο laptop με γνησια vista.Καταρχας ειναι λιγο αργο celeron) θα τα σηκωσει(αν και το τεστ που του εκανα τα εβγαλε οκ? Επισης Μπορω να κανω τη γνωστη διαδικασια με γνησιο κλειδι vista θα μου ζητησει κλειδι των 7?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με όποιον browser και να δοκίμασα, μου ζητάει serial...

IE, Firefox, Chrome, Opera, μέχρι και τον maxthon3 που τρέχει σαν .exe

 

Χαχα σου ξέφυγε αυτός http://www.slimbrowser.net/en/

 

Παιδια εγω εγκατεστησα τα 8 πανω απο τα 7 αλλα μου κανει νερα(κολλησε,δεν ανοιγε με τιποτα,κτλ).Τελικα με τα πολλα τα καταφερα.

Η ερωτηση μου ειναι η εξης.Εχω παλιο laptop με γνησια vista.Καταρχας ειναι λιγο αργο celeron) θα τα σηκωσει(αν και το τεστ που του εκανα τα εβγαλε οκ? Επισης Μπορω να κανω τη γνωστη διαδικασια με γνησιο κλειδι vista θα μου ζητησει κλειδι των 7?

 

http://bit.ly/TZQNqZ

 

Όποιο pc μπορεί να τρέξει Vista είναι από το μέλλον...γερό σκαρί και υπομονή γαϊδάρου. Οπότε σίγουρα τρέχει 7 και αν τρέχει 7, 98% τρέχει 8. Αν πάντως χρησιμοποιείς τόσα χρόνια Vista πρέπει να σε παρασημοφορήσουν :P. Τώρα το πόσο γρήγορα θα πηγαίνουν σαφώς παίζει ρόλο το hardware σου, αλλά χειρότερα από τα Vista με KAMIA παναγία.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασα όλες τις σελίδες μια προς μία. Εχω προσπαθήσει πάνω απο 30 φορές με όλους τους browser και δεν γίνεται τίποτε. Μου βγάζει οτι κάποιο απο τα στοιχεία ειναι λάθος. Χρησιμοποιώ γνήσιο serial Windows 7 Home Premium. Ευπρόσδεκτη βοήθεια.

Προφανώς το έφτιαξαν όπως αρχικά το είχαν σχεδιάσει και στα 15 ευρώ μπορεί να τ'αγορασει μόνο όποιος είχε πάρει πρόσφατα "Win 8 ready" υπολογιστή. Εσύ πας στα 30 ευρώ τώρα.

 

Παιδια εγω εγκατεστησα τα 8 πανω απο τα 7 αλλα μου κανει νερα(κολλησε,δεν ανοιγε με τιποτα,κτλ).Τελικα με τα πολλα τα καταφερα.

Η ερωτηση μου ειναι η εξης.Εχω παλιο laptop με γνησια vista.Καταρχας ειναι λιγο αργο celeron) θα τα σηκωσει(αν και το τεστ που του εκανα τα εβγαλε οκ? Επισης Μπορω να κανω τη γνωστη διαδικασια με γνησιο κλειδι vista θα μου ζητησει κλειδι των 7?

Θα είναι πολύ καλύτερα με τα 8 o φορητός σου. αλλά και εσύ πλέον υπολόγισε 30 και όχι 15 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασα όλες τις σελίδες μια προς μία. Εχω προσπαθήσει πάνω απο 30 φορές με όλους τους browser και δεν γίνεται τίποτε. Μου βγάζει οτι κάποιο απο τα στοιχεία ειναι λάθος. Χρησιμοποιώ γνήσιο serial Windows 7 Home Premium. Ευπρόσδεκτη βοήθεια.

 

Νομίζω η επόμενη λύση είναι μάλλον από άλλο pc,κάποιου φίλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η αλλιώς δοκιμάστε από κανα laptop φίλου με Vista ή 7 (δεν ξέρω μπορεί και να παίζει μιας και μπορεί να μην είναι αγορασμένα πρόσφατα) να πάρετε το κλειδί τους, με τη συγκατάθεση τους πάντα, και έτσι να προσπεράσετε το βήμα. Αν δεν το χρησιμοποιήσουν για 8 κρίμα είναι να πάει χαμένο :P Άλλωστε μετά δεν το ξαναζητά.

Επεξ/σία από kamui
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τίποτα δεν γίνεται τυχαία, τουλάχιστον για όσους πιστεύουν ότι η Microsoft άφησε τόσες ημέρες κατά λάθος ανοιχτό το "παράθυρο" των 14.99 ευρώ.

 

 

Όλοι μας συμμετείχαμε ως κομπάρσοι για την δημιουργία μια διαφημιστικής είδησης που παίζει παντού (βλ. 4.000.000 downloads σε 4 ημέρες) και "ανταμειφθήκαμε" από την Microsoft με μια γενναιόδωρη έκπτωση στην αγορά των Win Pro.

 

Από εκεί και πέρα όλοι κερδισμένοι είναι....

Εμείς γιατί πήραμε ένα πολύ καλό λειτουργικό στην χαμηλότερη δυνατή τιμή και η Microsoft που διαφήμισε το προϊόν της και κατάφερε να αποσπάσει έστω και 15 ευρώ από κάποιους που σε διαφορετική περίπτωση θα απευθύνονταν στο Θείο.

Καπως ετσι :-D

Οσοι προλαβανε με τα 15 ευρωπουλα εχει καλος(εγω το προλαβα τουλαχιστον και για τα 2 pc μου) :P

Ανετα δουλευει και στα 2 pc στο ενα απο τα 2 ελαβα και δωρεαν το κωδικο για το media center για το δευτερο περιμενω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4) σε ποιον αρεσουν (αδικο κολλημα με το metro, λες κ μονο αυτο υπαρχει) ή οχι και γιατι (ελεγε παλια ενας καθηγητης μου συχνα πυκνα μια φραση που μαλλον ταιριαζει, με το μπαρδον, "χεστηκε η φοραδα στο αλωνι". - Έλεος με το metro, κατεβάστε το start8 της stardock (έχει $4,99) και δεν θα ξαναδείτε το metro!

Εγώ προτείνω το "Classsic start menu". Είναι δωρεάν και μου φάνηκε καλύτερο από το start8. Το κατεβάζετε από εδώ Link.png Site: Classic start menu

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς το έφτιαξαν όπως αρχικά το είχαν σχεδιάσει και στα 15 ευρώ μπορεί να τ'αγορασει μόνο όποιος είχε πάρει πρόσφατα "Win 8 ready" υπολογιστή. Εσύ πας στα 30 ευρώ τώρα.

 

 

Θα είναι πολύ καλύτερα με τα 8 o φορητός σου. αλλά και εσύ πλέον υπολόγισε 30 και όχι 15 ευρώ.

Δηλαδη η προσφορα ειναι μονο για οσους εχουν ηδη πανω τα 7?Αν περασω 7αρια του θειου στο λαπτοπ και καπακι τα 8 κανω δουλεια (με τα 15 ευρω ενοοω).

Παντως οντως τα vista einai της υπομονης.Απλα ειναι το λαπτοπ της γυναικας μου (99% ιντερνετ και word) opote den τρελαινομαι κιολας.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...