Προς το περιεχόμενο

Windows 8 με 15 ευρώ?


Xorxhs!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δηλαδη η προσφορα ειναι μονο για οσους εχουν ηδη πανω τα 7?Αν περασω 7αρια του θειου στο λαπτοπ και καπακι τα 8 κανω δουλεια (με τα 15 ευρω ενοοω).

Παντως οντως τα vista einai της υπομονης.Απλα ειναι το λαπτοπ της γυναικας μου (99% ιντερνετ και word) opote den τρελαινομαι κιολας.......

 

Δεν ξέρω αν δουλεύει και από Vista...κατέβασε το Assistant Upgrade και τρέχ' το. Αν προχωρήσει...με 30 ευρά θα πάρεις Win 8.

 

Και από ότι φαίνεται όποιος πρόλαβε πρόλαβε http://asia.cnet.com...le-62219290.htm. Πάλι καλά που με έκοψε και πήρα 3 κουπονάκια αμέσως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό λοιπόν είναι αφού διασταυρώσαμε το γεγονός να αλλάξει και ο τίτλος ώστε να μην απογοητεύονται όσοι δεν πρόλαβαν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό λοιπόν είναι αφού διασταυρώσαμε το γεγονός να αλλάξει και ο τίτλος ώστε να μην απογοητεύονται όσοι δεν πρόλαβαν.

 

Βασικά ας γίνει το 15...30 πάλι αρκετά τίμια τιμούλα για όποιον θέλει από δω και πέρα. Καλύτερα από το να πάει σε κατάστημα και να του πουν τα 140+

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια εγω τα επελεξα την αγορα μεσω paypal τραβηξαν τα λεφτα αλλα στο προγραμμα μου βγαζει σφαλμα και μενει εκει τι γινεται???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η προσφορα εινα για 7ρια αγορασμενα απο 2 Ιουνιου και επειτα,αλλιως 30 για ολους τους υπολοιπους ειτε 7/ vista ειτε xp.

 

Ακόμα και είναι από τον θείο ισχύει η προσφορά για τα 30;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια εγω τα επελεξα την αγορα μεσω paypal τραβηξαν τα λεφτα αλλα στο προγραμμα μου βγαζει σφαλμα και μενει εκει τι γινεται???

Εμενα εβγαλε error το upgrade assistant και το order στο paypal(απο arvato λεει)ειναι pending.. Αρχιζω να χανω την υπομονη μου με αυτη την ιστορια.. :mad: Μαλλον υπαρχει προβλημα με το 3rd party arvato που ειναι υπευθηνο για τις πληρωμες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως επειδη διαβαζω πολλα σχολια για το γιατι εγινε μια τετοια προσφορα, συμφωνα με το παραπανω αρθρο η MS εχει πουλησει 4 εκατομμυρια αδειες για τα windows 8. Ακουγεται εντυπωσιακο; Καθολου! Εδω η αλλη πουλησε 5 εκατομμυρια iphones των 700-800$ μεσα σε ενα Σ/Κ, και iphones εχει ενα πολυ μικρο ποσοστο του κοσμου, σε αντιθεση με τα windows που εχουν μερικα δισεκατομμυρια χρηστες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι γελοιο η microsoft αν αφησε τις συναλλαγες σε καποιο "Arvato" το οποιο προφανως δεν μπορει να τις διαχειριστει σωστα..Περιμενω τωρα απο pending να γινει complete να δουμε τι θα γινει αλλα cd key χλωμο να λαβω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Παντως επειδη διαβαζω πολλα σχολια για το γιατι εγινε μια τετοια προσφορα, συμφωνα με το παραπανω αρθρο η MS εχει πουλησει 4 εκατομμυρια αδειες για τα windows 8. Ακουγεται εντυπωσιακο; Καθολου! Εδω η αλλη πουλησε 5 εκατομμυρια iphones των 700-800$ μεσα σε ενα Σ/Κ, και iphones εχει ενα πολυ μικρο ποσοστο του κοσμου, σε αντιθεση με τα windows που εχουν μερικα δισεκατομμυρια χρηστες!

 

άκυρη σύγκριση όμως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2) ερωτησεις

α)Ελληνικο LANGUAGE PACK εχει βγει ή ακομη?

β)Για upgrade apo 7 ζηταει πια το κλειδι των 7 (εγω τα εγκατεστησα χωρις να μου το ζητησει ευτυχως).Για vista me 30 ευρω τι κανω (ή εληξε και αυτο?).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άκυρη σύγκριση όμως...

Tι δεν καταλαβες;

Λεω οτι λενε πολλοι οτι το εκανε η MS επιτηδες για να παρει χρηματα εστω και λιγα ακομα και απο αυτους που δεν ειχαν νομιμα windows. Και σε ενα βαθμο το καταφερε. Κατα τη δικη μου αποψη ΔΕΝ το καταφερε, διοτι τα 4 μυρια που πουλησε με 15 ευρω δεν ειναι μεγαλο νουμερο σε καμια περιπτωση. Αν πχ εχουμε 2-3 δις χρηστες Η/Υ το 4 μυρια ειναι ενα τιποτα. Και σιγουρα δεν ειναι κατορθωμα μπροστα στα νουμερα ενος αμεσου ανταγωνιστη (εστω και για αλλης κατηγοριας προϊον, πολυ ακριβοτερο btw).

 

louben Ναι εχει βγει ελληνικο και το καλο με τα 8αρια ειναι οτι μπορεις να εγκαταστησεις language packs σε οποιαδηποτε εκδοση τους (πχ τα 7αρια απαιτουσαν να εχεις Ultimate για να βαλεις language pack). Για 7, vista και ακομα και ΧΡ με 30 ευρω ισχυει ακομα, δες στη σελιδα της προσφορας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Tι δεν καταλαβες;

Λεω οτι λενε πολλοι οτι το εκανε η MS επιτηδες για να παρει χρηματα εστω και λιγα ακομα και απο αυτους που δεν ειχαν νομιμα windows. Και σε ενα βαθμο το καταφερε. Κατα τη δικη μου αποψη ΔΕΝ το καταφερε, διοτι τα 4 μυρια που πουλησε με 15 ευρω δεν ειναι μεγαλο νουμερο σε καμια περιπτωση. Αν πχ εχουμε 2-3 δις χρηστες Η/Υ το 4 μυρια ειναι ενα τιποτα. Και σιγουρα δεν ειναι κατορθωμα μπροστα στα νουμερα ενος αμεσου ανταγωνιστη (εστω και για αλλης κατηγοριας προϊον, πολυ ακριβοτερο btw).

 

θες να μου πεις ότι συγκρίνεις software το οποίο μπορούμε να αποκτήσουμε και σπασμένο ή τσάμπα από σχολές με την "αναγκαστική" αγορά hardware?

 

επιπλέον δεν μιλάει για 4m άδειες αλλά μόνο αναβαθμίσεις των 15/30 euro, όχι βέβαια ότι οι πωλήσεις με laptop ή stand alone θα είναι κάτι της προκοπής τόσο νωρίς...

 

 

btw τα iphones δεν ξέρεις ότι τα πούλησε στη τιμή των 700-800$, εκτός αν έχεις στοιχεία για το πόσα από αυτά ήταν σκέτες συσκευές και πόσα με συμβόλαιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...