Προς το περιεχόμενο

Windows 8 με 15 ευρώ?


Xorxhs!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ προτείνω το "Classsic start menu". Είναι δωρεάν και μου φάνηκε καλύτερο από το start8. Το κατεβάζετε από εδώ Link.png Site: Classic'>http://classicshell....t/']Classic start menu

 

Παρά είναι classic! Είναι μενού από τα win '98!!! Δεν θυμάμαι αν το έχω δοκιμάσει και αυτό -γιατί δοκίμασα αρκετά δωρεάν που είτε δεν μου άρεσαν, είτε μου τα έκαναν μπάχαλο- και δεν ξέρω τι δυνατότητες έχει, το start8 πάντως το πληρώνεις μεν, αλλά έχει 3 διαφορετικά μενού (ακόμα και το metro σε μικρή έκδοση!), έχει ρυθμίσεις για να απενεργοποιείς τις "γωνίες", πλήρη παραμετροποίηση σε χρώματα, εικονίδια start, κλπ, και είναι γενικά όπως θα έπρεπε να είναι το μενου πλέον στα windows 8!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θα τρελαθω....το iso ειναι μονο για αναβαθμιση και τρεχει μονο μεσα απο τα windows? Εγω εκανα αναβαθμιση χθες (απο επιφανεια εργασιας ) και παω σημερα να κανω παλι φορματ και καθαρη εγκατασταση απο το dvd και δεν δουλευει. (δεν το βλεπει σαν iso). Το διαβαζει μονο μεσα στα windows δηλαδη.Τι γινετε ρε παιδια??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρά είναι classic! Είναι μενού από τα win '98!!! Δεν θυμάμαι αν το έχω δοκιμάσει και αυτό -γιατί δοκίμασα αρκετά δωρεάν που είτε δεν μου άρεσαν, είτε μου τα έκαναν μπάχαλο- και δεν ξέρω τι δυνατότητες έχει, το start8 πάντως το πληρώνεις μεν, αλλά έχει 3 διαφορετικά μενού (ακόμα και το metro σε μικρή έκδοση!), έχει ρυθμίσεις για να απενεργοποιείς τις "γωνίες", πλήρη παραμετροποίηση σε χρώματα, εικονίδια start, κλπ, και είναι γενικά όπως θα έπρεπε να είναι το μενου πλέον στα windows 8!

Φίλε όλα αυτά που λες τα έχει και αυτό που έβαλα. Δεν έβαλα σωστά το όνομα όμως. Λέγετε Classic Shell.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα τρελαθω....το iso ειναι μονο για αναβαθμιση και τρεχει μονο μεσα απο τα windows? Εγω εκανα αναβαθμιση χθες (απο επιφανεια εργασιας ) και παω σημερα να κανω παλι φορματ και καθαρη εγκατασταση απο το dvd και δεν δουλευει. (δεν το βλεπει σαν iso). Το διαβαζει μονο μεσα στα windows δηλαδη.Τι γινετε ρε παιδια??

 

Εννοείτε είναι και για clean install το έχουμε πει πάνω από 20 φορές. Δεν ξέρω κατα πόσο τα πας καλά με τα "κομπιουτερίστικα" και χωρίς να θέλω να σε παρεξηγήσω αλλά το iso ελπίζω να το έγραψες σαν image file στο DVD και όχι σαν data. Αν μπορείς εξήγησε λίγο όταν λες "δεν το βλέπει σαν iso" τι εννοείς.

 

Φίλε όλα αυτά που λες τα έχει και αυτό που έβαλα. Δεν έβαλα σωστά το όνομα όμως. Λέγετε Classic Shell.

 

Δοκίμασα 4-5 διαφορετικά...το μόνο που μου έκανε ακριβώς τη δουλειά και είχα την αίσθηση των 7 είναι http://www.iobit.com...tstartmenu8.php Κάποιος φίλος σε πολύ προηγούμενο ποστ είπε να αποφύγουμε την iobit αλλά για μένα έχει κάνει τη καλύτερη δουλειά. Δεν δοκίμασα καθόλου τις λύσεις που είναι κάτι ενδιάμεσο μεταξύ classic start menu Και metro UI π.χ. Pokki, Start8 κλπ μιας και δεν μου άρεσαν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ βάζω αυθεντικό serial και πάλι δεν δουλεύει.

 

το serial που βαζεις αντιστοιχει στο computer που δουλευεις και κανεις την αιτηση η ειναι απο καποιον αλλο υπολογιστη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατεβαίνει.

Μου έδωσε κωδικό φίλος απο εδώ μέσα με δική του πρωτοβουλία.

Τον ευχαριστώ κι απο εδώ για την πράξη του αλλά που βοηθάει και εμένα να γίνω καλύτερος άνθρωπος.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tελικα το ειδε. απλα εκανα 4-5 επανεκκινησεις και δεν μου εδινε στο boot την επιλογη press any key to boot from cd.. .οποτε συμπερανα οτι δεν ειναι iso... (η οτι δεν το εγραψα καλα εγω) ειμαι και ψιλοασχετος ... οποτε μια χαρα εκανα εγκατασταση clean.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια greek pack να υποθεσω ανεπισημα σωστα?Αν ναι μπορει καποιοσ να μου πει βημα-βημα πως το μετονομαζουμε (μαλλον δεν το χω).Επισης το skype δε λειτουργει.Επιδιωξα να το κατεβασω απο το store alla μου βγαζει pending και δεν εγκαθισταται οπως και τα updates genika.Καμια ιδεα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...