Προς το περιεχόμενο

Windows 8 με 15 ευρώ?


Xorxhs!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τις ρυθμίσεις του itunes πως τις περνάω στα windows 8 έχω παντρεμένες 2 συσκευές στα windows 7 μου.

Πείτε μου ένα ουσιαστικό λόγο να ξηλώσω τα 7 και να περάσω τα 8 στο laptop μου.(Acer 5930 4ετίας).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1.4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1)Εχω γνισια windows. Μπορω να τα κατεβασω τωρα σε ISO και μετα να κανω καθαρη εγκατασταση ή ειναι για UPGRADE και μονο?

 

2)Sticker θα λαβω?

1) Ναι 2) όχι σε καλύπτει το εμαιλ - απόδειξη αγοράς νομικά όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα ρε παιδιά για 15 ευρώ εννοείτε πως είναι single pc license.

 

Αρα το συμπέρασμα είναι πως παίρνεις κανονικά Win 8 Pro σαν να τα παίρναμε από μαγαζί στο DVDάκι τους. Θα κάνω τη κίνηση για να τα δοκιμάσω να είμαι και νόμιμος. Μακάρι να μην το αλλάξουν το σύστημα οπότε να παίρνουμε όποτε θέλουμε. Για 15 ευρά χαλάλι στην M$

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα ρε παιδιά για 15 ευρώ εννοείτε πως είναι single pc license.

 

Αρα το συμπέρασμα είναι πως παίρνεις κανονικά Win 8 Pro σαν να τα παίρναμε από μαγαζί στο DVDάκι τους. Θα κάνω τη κίνηση για να τα δοκιμάσω να είμαι και νόμιμος. Μακάρι να μην το αλλάξουν το σύστημα οπότε να παίρνουμε όποτε θέλουμε. Για 15 ευρά χαλάλι στην M$

 

Αυτό ακριβώς.. εγω χτες τα κατέβασα μέσα στα 7 έφτιαξα usb έκανα καθαρή εγκατάσταση σε άλλον δίσκο,μετα με την συντόμευση που σου αφήνει στην επιφάνεια εργασιας το μετέτρεψα σε iso έκαψα κ ενα dvd.. οπότε ειναι καλύτερο απο το ν'αγοραζες ένα DvD και να έκανες μετά με διάφορα tools τις μετατροπές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα ρε παιδιά για 15 ευρώ εννοείτε πως είναι single pc license.

 

 

Αν ειναι για 1-2 pc/laptops ναι χαλάλι, αλλα για εμένα που έχω 9 συνολικά (ιδιώτης, όχι κάνα γραφείο/επιχείρηση)...αν ειναι έτσι με συμφέρει (και προσωπικά θεωρώ καλύτερη "προσφορά") να συνεχίσει να μου τα δωρίζει κάποιος θείος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν με 15 ευρώ μπορείς να πάρεις ένα ολοκαίνουργιο και πλήρες λειτουργικό, τότε ο θείος θα μείνει ανενεργός, τουλάχιστο στο θέμα των Windows.

Ας είναι καλά όμως ο θειούλης, γιατί έχουμε κι άλλες ανάγκες.

 

Ολοκλήρωσα την εγκατάσταση, πέταξα και το Ninite κι είμαι πλήρης με openoffice κι ότι μου χρειάζεται στον Mitac 650 (dual boot με Win7 Home Premium γνήσια).

Μια παρατήρηση: εκεί που αναφέρει το αν ενεργοποιήθηκαν τα windows στον πίνακα ελέγχου τι σας βγάζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ευρω και εγω ΑΛΛΑ

 

ειναι 32 bit. Πολλοι που την πατησαν ξανακατεβαζουν απο 64bit μηχανημα το αρχειο αλλα δενειναι σιγουρο εαν μπορεις να κανεις ενεργοποιηση μετα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εγω εχω εγκατεστημενη την RTM απο αρχες Σεπτεμβριου μπορω να αγορασω και εγω στα 30 ευρω και αν ναι πως,δεν θελω να κανω format να περασω τα 7ρια home premium που εχω και να ακολουθησω τη διαδικασια

Καμια βοηθεια?

Την 64 bit θελω να εγκατστησω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ευρω και εγω ΑΛΛΑ

 

ειναι 32 bit. Πολλοι που την πατησαν ξανακατεβαζουν απο 64bit μηχανημα το αρχειο αλλα δενειναι σιγουρο εαν μπορεις να κανεις ενεργοποιηση μετα

Έχω την εντύπωση ότι η έκδοση που κατεβάζει είναι με βάση αυτήν που είχε εγκατεστημένη. Θα δοκιμάσω κι εγώ και θα σας πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την εντύπωση ότι η έκδοση που κατεβάζει είναι με βάση αυτήν που είχε εγκατεστημένη. Θα δοκιμάσω κι εγώ και θα σας πω.

 

ετσι ειναι αλλα εγω θελω 64bit και πουθενα δεν με ρωτησε ουτε με προειδοποιησε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ετσι ειναι αλλα εγω θελω 64bit και πουθενα δεν με ρωτησε ουτε με προειδοποιησε.

Βιαζόσαστε παιδιά μια ματιά αν ρίξετε στο thread θα δείτε ότι όλα έχουν γραφεί όλα έχουν απαντηθεί..

Ότι έχει το μηχάνημα που γίνεται η διαδικασία κατεβάζει και είναι και αυτονόητο αφου ουσιαστικά το παίρνουμε σε αυτή την τιμή σαν upgrade.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...