Προς το περιεχόμενο

Star Wars: Episode 7 [2015]


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ταινία που να μας δείχνει τι έγινε μετα το 3ο επεισόδιο βασικά θα ηθελα να δω. Γενικά τον θεωρώ πολύ σπουδαίο χαρακτήρα στο Star Wars universe. Στο clone wars όντως πολύ ενοχλητικός ο Ανακιν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ταινία που να μας δείχνει τι έγινε μετα το 3ο επεισόδιο βασικά θα ηθελα να δω. Γενικά τον θεωρώ πολύ σπουδαίο χαρακτήρα στο Star Wars universe. Στο clone wars όντως πολύ ενοχλητικός ο Ανακιν

 

Πάρε το βιβλίο Dark Lord - Rise of Darth Vader, είναι ακριβώς μετά μόλις γίνεται cyborg. Και το Lords Of the Sith καλύπτει περίοδο αργότερα.

 

Επίσης θα σε συμβούλευα να διαβάζεις τα Labyrinth of Evil  και Revenge of the Sith πιο πριν αν έχεις όρεξη. Το πρώτο βιβλίο τελειώνει στην αρχή του Revenge of the Sith, ενώ το βιβλίο του RotS είναι τρομερό. Θεώρησε τα ότι είναι "τριλογία" από μόνα τους :)

 

Προσωπικές συμβουλές, Tarkin, είναι επίσης καλό βιβλίο που ακολουθεί τον Grand Moff κατά την δημιουργία του Death Star, ενώ το

Darth Plagueis ίσως το καλύτερο βιβλίο των SW που έχω διαβάσει. (με δεύτερο στην προτίμηση το Cloak of Deception που τελειώνει στην αρχή του Phantom Menace).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε το βιβλίο Dark Lord - Rise of Darth Vader, είναι ακριβώς μετά μόλις γίνεται cyborg. Και το Lords Of the Sith καλύπτει περίοδο αργότερα.

 

Επίσης θα σε συμβούλευα να διαβάζεις τα Labyrinth of Evil  και Revenge of the Sith πιο πριν αν έχεις όρεξη. Το πρώτο βιβλίο τελειώνει στην αρχή του Revenge of the Sith, ενώ το βιβλίο του RotS είναι τρομερό. Θεώρησε τα ότι είναι "τριλογία" από μόνα τους :)

 

Προσωπικές συμβουλές, Tarkin, είναι επίσης καλό βιβλίο που ακολουθεί τον Grand Moff κατά την δημιουργία του Death Star, ενώ το

Darth Plagueis ίσως το καλύτερο βιβλίο των SW που έχω διαβάσει. (με δεύτερο στην προτίμηση το Cloak of Deception που τελειώνει στην αρχή του Phantom Menace).

Εχω την υποψία ότι είναι στα Αγγλικά τα βιβλία ε; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Στο clone wars όντως πολύ ενοχλητικός ο Ανακιν

 

Το αντίθετο λέω. :P

 

Στα prequels ενοχλητικός, αλλά επειδή είχε περισσότερη ώρα και διαφορετικό σενάριο πέραν του "δεν με γουστάρουν οι ζηλιάρηδες jedi", στο Clone Wars cartoon (την σειρά, όχι την ταινία), αυτός και ο Obi-Wan αναπτύσσονται περισσότερο απ' ότι τους είχαμε δει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις γυρισα απο την προβολη 3d. Απλα μαγευτικη, νοσταλγικη, ανετα περασαν οι 2,5 ωρες και ηθελα κι αλλο. Ανατριχιλα στην μεγαλη εκπληξη προς το τελος...

 

Ποτε ειπαμε βγαινει το επομενο; Αντε να περιμενεις τωρα...

 

Τα υπολοιπα που κραζετε οι αλλοι τα ακουω βερεσε. Εγω το απολαυσα κι αυτο αρκει...

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις γυρισα απο την προβολη 3d. Απλα μαγευτικη, νοσταλγικη, ανετα περασαν οι 2,5 ωρες και ηθελα κι αλλο. Ανατριχιλα στην μεγαλη εκπληξη προς το τελος...

 

Ποτε ειπαμε βγαινει το επομενο; Αντε να περιμενεις τωρα...

 

Τα υπολοιπα που κραζετε οι αλλοι τα ακουω βερεσε. Εγω το απολαυσα κι αυτο αρκει...

Μάιο 2017

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι φαντάζομαι πως ναι. Θα ήταν πολύ ενδιαφέρον να μάθουμε τη γνώμη κάποιου που δεν έχει άλλη επαφή με τις υπόλοιπες ταινίες.

 

Την ειδα εγω χτες. Καμια σχεση με Star Wars, δεν ηξερα/ξερω την τυφλα μου, πηγα με την παρεα(εξισου ασχετοι) να δουμε προς τι ολη η φασαρια. 

 

Μου αρεσε αρκετα και με εβαλε ηδη στο τρυπακι και κατεβαζω την εξαλογια για να τις δω ολες. 

 

Καταλαβα σχεδον τα παντα, αφου μου φανηκε αρκετα standalone σαν story, απλως δεν γνωριζω το background των χαρακτηρων για να νοιωσω την οποια εκπληξη, συγκινηση με αυτα που εγιναν ειδικα προς το τελος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την ειδα εγω χτες. Καμια σχεση με Star Wars, δεν ηξερα/ξερω την τυφλα μου, πηγα με την παρεα(εξισου ασχετοι) να δουμε προς τι ολη η φασαρια. 

 

Μου αρεσε αρκετα και με εβαλε ηδη στο τρυπακι και κατεβαζω την εξαλογια για να τις δω ολες. 

 

Καταλαβα σχεδον τα παντα, αφου μου φανηκε αρκετα standalone σαν story, απλως δεν γνωριζω το background των χαρακτηρων για να νοιωσω την οποια εκπληξη, συγκινηση με αυτα που εγιναν ειδικα προς το τελος.

 

Κάπως έτσι το φανταζόμουν κι εγώ.

 

Να πω την αλήθεια, νομίζω ότι σε κάποιον που δεν είχε δει τίποτα και ήταν έξω από το "κοινό" του Star Wars (δηλαδή δεν είναι κάποιος που βλέπει γενικότερα περιπέτειες φαντασίας), μάλλον την VII θα του έβαζα πρώτα να δει. Νομίζω κουράζει λιγότερο. Έχω δοκιμάσει να βάλω σε μερικούς ανθρώπους της παραπάνω κατηγορίας (αδιάφορους δηλαδή με το είδος) την IV και τους κούρασε αρκετά η αρχή. Αργότερα μπήκαν στο κλίμα και τους φάνηκε ΟΚ.

 

Κατά τη γνώμη μου πρέπει να δεις κυρίως την τριλογία IV - VI (δηλαδή τις αυθεντικές) που είναι στο ίδιο κλίμα με το VII (που σου άρεσε). Οι ταινίες I - III έχουν διαφορετικό κλίμα. Κατά τη γνώμη μου βλέπονται, δεν είναι ούτε χάλια, ούτε και ιδιαίτερα καλές, αλλά το καταλαβαίνω ότι κάποιος που δεν ενδιαφέρεται, πιθανότατα να μην τις αντέξει. Αν κουραστείς πολύ στην Ι και δε σε κρατήσουν τα visual (που πλέον δεν είναι τόσο εντυπωσιακά όπως όταν πρωτοβγήκαν οι ταινίες), πήγαινε κατευθείαν στην ΙΙΙ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια τωρα λεω να κλεισω εισιτηριακια για τεταρτη (1+1) αλλα για να χω θεσεις της προκοπης σε ατμος πρεπει να παω 4.30. Αξιζει η να μην ασχοληθω? Τι λετε εσεις που το ειδατε σε ατμος? Εχω περιεργια παντως να δω(ακουσω) τι λεει. Για village θεσσαλονικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...