Προς το περιεχόμενο

Star Wars: Episode 7 [2015]


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρωτη φορα που πηγα σε ατμος και δεν ενθουσιαστηκα. Ισως επειδη ειναι ακομα η αρχη και δεν μιξαρουν τον ηχο οπως πρεπει. Το preview βιντεο για το atmos που επαιξαν, ηταν μακραν καλυτερο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτη φορα που πηγα σε ατμος και δεν ενθουσιαστηκα. Ισως επειδη ειναι ακομα η αρχη και δεν μιξαρουν τον ηχο οπως πρεπει. Το preview βιντεο για το atmos που επαιξαν, ηταν μακραν καλυτερο. 

Ευχαρισω φιλε μου, θα παω μαλλον στερ που εχω περισσοτερες μερες και ωρες που με βολευουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πατάτα απο της λίγες κρίμα και πηγα τρελαμενος να το δω αλλα ξενερα μεγαλη... Απο που να το πιάσεις... Κριμα...παντως πρεπει να εχουν δωσει πολυ χρήμα στα μεγάλα site για να γραψουν και να βαλουν 8 και πανω....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3NiE4CO.jpg

 

CObXCEL.png

 

Αν και η ταινία είναι μετριότητα, σε ένα πράγμα αρίστευσε, στην προώθηση που είναι πρωτοφανής για τα δεδομένα του κινηματογράφου. Σε Βρετανία και Η.Π.Α. μόνο αν ζεις σε σπηλιά γίνεται να αποφύγεις το μαζικό star wars καταιγισμό από κυριολεκτικά παντού. Το περιεργο θα ήταν να μη τα πήγαινε καλά στο μποξ όφις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η επιτυχία στο box office ποτέ δεν έχει σχέση με την ίδια την ταινία αυτή καθεαυτή (ίσως μόνο σε πολύ σπάνιες περιπτώσεις). Ήδη από την πρώτη μέρα και το πόσα εισιτήρια έκοψε, σε πόσες αίθουσες παιζόταν κτλ υπάρχουν αλγόριθμοι να υπολογίσεις πόσα χρήματα θα βγάλει χονδρικά στο τέλος.

 

Προφανώς δεν γίνεται να υπολογίσεις ακριβώς το πώς θα γίνει να κόψεις την πρώτη μέρα πολλά εισιτήρια, αλλά σίγουρα δεν έχει να κάνει με την ταινία, αφού κανένας δεν την έχει δει ακόμη.

 

Υπάρχουν πολλές ταινίες που τα πήγαν καταπληκτικά, ενώ οι κριτικές ήταν πολύ χλιαρές (από κοινό και κριτικούς).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αναμασημα...δλδ ποιος λογος υπηρχε να παιξουν ακριβως το ιδιο σεναριο της αρχικης τριλογιας? βλεπεται ευκολα, τη ξεχνας εξισου ευκολα...

Εγώ την εξελαβα ως ταινία που θέλει να μπασει τις νέες γενιές,ενα φόρο τιμής στη τριλογία που θα αποτελέσει και τη βάση για τις επόμενες.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξίζει το 3d;

 

Εχει πάει κανείς στο cineplexx Θεσσαλονίκης; Αξίζει γενικά ως αίθουσα; Οχι μόνο για την συγκεκριμμένη ταινία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπως έτσι το φανταζόμουν κι εγώ.

 

Να πω την αλήθεια, νομίζω ότι σε κάποιον που δεν είχε δει τίποτα και ήταν έξω από το "κοινό" του Star Wars (δηλαδή δεν είναι κάποιος που βλέπει γενικότερα περιπέτειες φαντασίας), μάλλον την VII θα του έβαζα πρώτα να δει. Νομίζω κουράζει λιγότερο. Έχω δοκιμάσει να βάλω σε μερικούς ανθρώπους της παραπάνω κατηγορίας (αδιάφορους δηλαδή με το είδος) την IV και τους κούρασε αρκετά η αρχή. Αργότερα μπήκαν στο κλίμα και τους φάνηκε ΟΚ.

 

Κατά τη γνώμη μου πρέπει να δεις κυρίως την τριλογία IV - VI (δηλαδή τις αυθεντικές) που είναι στο ίδιο κλίμα με το VII (που σου άρεσε). Οι ταινίες I - III έχουν διαφορετικό κλίμα. Κατά τη γνώμη μου βλέπονται, δεν είναι ούτε χάλια, ούτε και ιδιαίτερα καλές, αλλά το καταλαβαίνω ότι κάποιος που δεν ενδιαφέρεται, πιθανότατα να μην τις αντέξει. Αν κουραστείς πολύ στην Ι και δε σε κρατήσουν τα visual (που πλέον δεν είναι τόσο εντυπωσιακά όπως όταν πρωτοβγήκαν οι ταινίες), πήγαινε κατευθείαν στην ΙΙΙ.

 

Οχι δεν ειμαι εντελως εξω απο το "κοινο". Ισα ισα, γουσταρω αυτο το ειδος. Απλως θεωρουσα(και δεν μπορω να πω πως αλλαξα γνωμη μετα την ταινια) τα Star Wars καπως...παιδικα. Γενικως εχω θεμα με τις "παιδικες" ταινιες. Ειναι ο λογος που ποτε δεν μπορεσα να δω και δεν θα δω ταινιες οπως Harry Potter,Narnia, κλπ οπως και τα πιο προσφατα teen blockbusters(τυπου twilight κλπ). Η μονη που ειδα ειναι τα Hunger Games κι αυτα μαλιστα μου αρεσαν περισσοτερο οσο σοβαρευαν.

Προτιμω αυτου του ειδους οι ταινιες να εχουν πιο σοβαρο στυλ και να απευθυνονται περισσοτερο σε ενηλικο κοινο(στυλ Dark Knight ας πουμε που ΛΑΤΡΕΨΑ).

 

Παρ'ολα αυτα το Star Wars με κεντρισε παρ'ολη την ελαφροτητα του γιαυτο και εβαλα μπρος να τις δω ολες. Θα τις δω λογικα με την σειρα που βγηκαν καθως αυτην θεωρω "σωστη" απο την αποψη οτι αφου ετσι τα ειδε ολος ο πλανητης και ετσι φτιαχτηκαν, ετσι πρεπει να τα δω κι εγω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το Looper ειναι αθλιο, ενα κακο remake του Terminator.

Ρε κιλικ με πόσους μαλακές έχω μαλώσει γι'αυτό, τους έλεγα ότι είναι για τα σκυλιά και επιμένουν και τώρα ότι είναι εργάρα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε κιλικ με πόσους μαλακές έχω μαλώσει γι'αυτό, τους έλεγα ότι είναι για τα σκυλιά και επιμένουν και τώρα ότι είναι εργάρα

 

η αλήθεια είναι κάπου στο ενδιάμεσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί αλλά θα ήθελα να ρωτήσω κάτι. Δεν έχω δει τις προηγούμενες ταινίες. Θα πρέπει να τις δω γία να καταλάβω την τελευταία? Η μπορώ και χωρίς να τις έχω δει να μην έχω πρόβλημα? Αξίζει βασικά? Επειδή είναι πολύ παλιές το λέω και σκέφτομαι μην είναι βαρετές. ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί αλλά θα ήθελα να ρωτήσω κάτι. Δεν έχω δει τις προηγούμενες ταινίες. Θα πρέπει να τις δω γία να καταλάβω την τελευταία? Η μπορώ και χωρίς να τις έχω δει να μην έχω πρόβλημα? Αξίζει βασικά? Επειδή είναι πολύ παλιές το λέω και σκέφτομαι μην είναι βαρετές. ..

 

Ένας χρήστης που ήταν όπως εσύ, σχολίασε ότι την κατάλαβε μια χαρά και του κίνησε το ενδιαφέρον να δει και τις παλιότερες. Εγώ θα ξεκινούσα με την αρχική τριλογία.

 

Δεν καταλαβαίνω τη λογική που λέει ότι μια παλιά ταινία έχει μεγαλύτερο κίνδυνο να είναι βαρετή. Για μένα είναι ακριβώς το ανάποδο: μια κλασική ταινία που άντεξε πάνω από 30 χρόνια και ακόμη τη βλέπουμε, προφανώς θα έχει ενδιαφέρον. Είναι πιο εγγυημένη. Μια καινούργια ταινία μπορεί να είναι οτιδήποτε, από κάτι που θα βλέπουμε και θα ξαναβλέπουμε, μέχρι κάτι που δε θα ξανασχοληθεί κανένας ποτέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...