Προς το περιεχόμενο

Πληροφορίες για Flashcarts σε DS και 3DS


SteelLord
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τωρα για το miles edgeworth 2 το translation patch λενε πως θα βγει αυτες τις μερες αλλα μονο με την πρωτη υποθεση μεταφρασμενη... οταν εχω νεοτερα θα σας ενημερωσω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας ειμαι νεος στο nintendo ds 

δεν ξερω αμα γινετε αλλα θελω να παιξω παιχνιδια οπως pokemon fire red κλπ στο nintendo μου και παιχνιδια του ds - dsi ... αλλα δωρεαν ... 

ξερω οτι πρεπει να το κανω hack για να γινει αυτο αλλα δεν εχω καταλαβει ακομα καλα πως θα το κανω hack και τη καρτα να παρω και απο που , εψαξα για την EDGE στο skroutz και τιποτα το ιδιο και στο ebay  :mellow:  εχω μπερδευτει παρα πολυ και θα ζητω help  :fear:  



δεν ξερω αν βοηθαω αλλα βρηκα αυτο http://www.gameover.gr/forum/topic/Link-cable-Ez-flash-iv.32690.html

δεν κανει τιποτα... να δω τωρα πιος θα λυσει το δικο μου προβλημα με την ez flash iv..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας ειμαι νεος στο nintendo ds 

δεν ξερω αμα γινετε αλλα θελω να παιξω παιχνιδια οπως pokemon fire red κλπ στο nintendo μου και παιχνιδια του ds - dsi ... αλλα δωρεαν ... 

ξερω οτι πρεπει να το κανω hack για να γινει αυτο αλλα δεν εχω καταλαβει ακομα καλα πως θα το κανω hack και τη καρτα να παρω και απο που , εψαξα για την EDGE στο skroutz και τιποτα το ιδιο και στο ebay  :mellow:  εχω μπερδευτει παρα πολυ και θα ζητω help  :fear:  

 

δεν ξερω αν βοηθαω αλλα βρηκα αυτο http://www.gameover.gr/forum/topic/Link-cable-Ez-flash-iv.32690.html

 

καταρχας τι ds εχεις και εαν ειναι dsi τι version ειναι; αν δεν εχεις κανει update καθολου καλος.... αλλα εαν εχεις ενα απλο ds (fat ή original) ο καλυτερος εισαι.... για να παιξεις gba παιχνιδια χρειαζεσαι μια Supercard dstwo oπου κατα στιγμης ειναι η πιο καλη flashcard για ds που υπαρχει και τρεχει gba και snes παιχνιδια (gba και snes emulators δλδ... αν και εχουν κατι μικρα προβληματακια και δουλευουν γιαυτα... )  και εννοειται ds και ουτω καθε εξης... και η ez flash iv ειναι gbaflashcard οπου παιζει μονο gba παιχνιδια... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω το nintendo ds lite   :) βασικα δεν το εχω παρει ακομα τωρα περιμενο αυτες τις μερες θα κοιταξω την version  και θα σε ενημερωσω :)

 

α ενταξει εαν εχεις ds lite δεν θα εχεις προβλημα με τα updates κτλπα... τελος παντων... παρτην με το καλο και βλεπουμε...  και καλη πρωτοχρονια συνομιληκε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το 3ds (ver.3.00-6E) και το DSi και σκέφτομαι να αγοράσω 2 από την R4i Gold SDHC http://www.discoazul.co.uk/r4i-gold-sdhc-upgrade-for-ds-ds-lite-dsi.html.

Τα Nintend(α) δεν θα χρησιμοποιηθούν με emulators παρά μόνο με παιχνίδια για DS ή DSi.

Έχω διαβάσει όλες τις προηγούμενες σελίδες αλλά επειδή η τιμή της ανωτέρω κάρτας είναι

ιδιαίτερα ελκυστική (7€) δεν σκέφτομαι για την supercard dstwo.

Πιστεύεται ότι καλύπτομαι;

Το κατάστημα και η τιμή πιστεύω ότι είναι οκ, από αυτό είχα αγοράσει την m3simply (αν θυμάμαι καλά),

η οποία υπάρχει και δουλεύει ακόμα, για το DS πριν από αρκετά χρόνια.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και να χρησιμοποιηθουν για emulators δεν θα γινει και κατι δλδ... καταρχας πριν αγορασεις καθε καρτα θα δεις εαν κανει ακομα updates, γιατι μπορει να μην ειναι συμβατη π.χ με το version του 3.00-6Ε και να μην γινει τιποτα στο τελος... οποτε θα βρεις μια καρτα οπου κανει ακομα updates.. π.χ η supercard που ειναι συμβατα σε ολα τα 3ds updates και η R4i gold 3ds κανουν πιο πολλα Updates.. αλλα αρχικα για να της κανεις Updates επειδη δεν ειναι συμβατες με αυτο το update οπου εχεις στο 3ds ή στο dsi (δεν μου εχεις πει version) πρεπει να το κανεις Update απο ενα απλο ds... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την παρέλαβαν την κάρτα και μου είπαν θα μου στείλουν άλλη σε μια βδομάδα...

Όλα καλά λοιπόν...

 

Ηθικό δίδαγμα:Μην ξανακούσετε τον SteelLord :P

 

Καλή χρονιά! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και να χρησιμοποιηθουν για emulators δεν θα γινει και κατι δλδ... καταρχας πριν αγορασεις καθε καρτα θα δεις εαν κανει ακομα updates, γιατι μπορει να μην ειναι συμβατη π.χ με το version του 3.00-6Ε και να μην γινει τιποτα στο τελος... οποτε θα βρεις μια καρτα οπου κανει ακομα updates.. π.χ η supercard που ειναι συμβατα σε ολα τα 3ds updates και η R4i gold 3ds κανουν πιο πολλα Updates.. αλλα αρχικα για να της κανεις Updates επειδη δεν ειναι συμβατες με αυτο το update οπου εχεις στο 3ds ή στο dsi (δεν μου εχεις πει version) πρεπει να το κανεις Update απο ενα απλο ds... 

Απ'ότι είδα η κάρτα που αναφέρω ποιό πάνω συνεχίζει να κάνει updates άρα από αυτό το κομμάτι είμαστε οκ.

Μένει να μου πεις αν, με την γνώση που έχεις, η συγκεκριμένη κάρτα πιστεύεις ότι κάνει και για το 3ds (ver.3.00-6E)

και για το DSi (ver.1.3E) που έχω.

Ευχαριστώ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι εαν παρεις την R4i gold 3ds παει σε ολα τα 3ds ή dsi versions αλλα καλητερα θα ηταν να μην κανεις update τα ds σου γιατι μπορει να τρεχει στο dsi σου η Ρ4 και να κανεις update την καρτα απο αυτα τα ds αν ειμαστε τυχεροι αν οχι πρεπει να την κανεις update απο κανα αλλο κλασσικο ds (φατ ή λιτε)... αμα θες να μαθεις περισσοτερες λεπτομερειες ψαξε στο www.gbatemp.net

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...