Προς το περιεχόμενο

Πληροφορίες για Flashcarts σε DS και 3DS


SteelLord
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

επειδη δεν παρακολουθω πολυ το gbatemp αν υπάρχει καμια θεαματική εξελιξη μην ξεχάσεις να μας το αναφέρεις εδω

ναι παντα και για γενικα για τις flashcarts και για τα hacks στο ds και για το 3ds, εδω θα σχολιαζονται...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω ds original και θελω να παρω μια gba flashcart και εχω μια R4i gold 3ds flashcart και ήθελα να αγοράσω μια Ez flash 3in1 gba flashcart.Ολα κομπλέ, μεχρι που στην πορεία ακουσα διαφορες φήμες οτι δεν λειτουργουν και οι δυο μαζι κτλ κτλ.. και τωρα δεν ξερω τι να κανω... λοιπον τι μου προτεινετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιά κάρτα προτείνεις που να είναι συμβατή με το τελευταίο update? Σκέφτομαι για την r4i gold 3ds

Εχω μια acekard 2i αλλά δεν βλέπω να αναβαθμίζεται σύντομα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιά κάρτα προτείνεις που να είναι συμβατή με το τελευταίο update? Σκέφτομαι για την r4i gold 3ds

Εχω μια acekard 2i αλλά δεν βλέπω να αναβαθμίζεται σύντομα...

χμμ.. εαν θες μια flashcart για πολλα π.χ emulators etc.. σου προτεινω να παρεις μια supercard dstwο... αλλα εαν θες να παρεις μια απλη flashcard παρε μια r4i gold 3ds οπου κανει συχνα updates... οταν την παρεις την R4 να μ πεις και να μ δημοσιευσεις μια φωτογραφια με το πισω μερος της r4 flashcart... να σ πω τι revision ειναι η καρτα σου αν και μπορεις να το δεις και μονος σ τεσπα...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το 3ds xl δέχεται ολες τις κάρτες?ποια ειναι η καλύτερη μεχρι 25 ευρω και απο που ειναι αξιοπιστο και φθηνο να την αγορασω?

χμμ.. οχι δεν τις δέχεται ολες τις καρτες το 3ds.. και επειδη εχω και εγω 3ds ξερω που σου λεω... επειδη κανει πολλα update η nintedo οι περισσοτερες flashcards τα εχουν φτυσει στα updates... και οπως ειπα στον παραπάνω εαν θες μια για πολλα θα παρεις μια supercard dstwo για emulators κτλ... αλλα εαν θες μια φτηνη θα παρεις μια r4i gold 3ds... και αργοτερα εαν αγορασεις την r4 θα μ πεις τι revision εχει η καρτα που θα παρεις..

σου βρηκα ειδη greek site για να αγορασεις την R4i gold 3ds flashcart ειδη αλλα δεν εχει memory card.. =P

http://www.easytechnology.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=324_12_30&products_id=1255&page=

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτη εδω κανει για 3ds με το τελευταιο update;

http://ca-microland....DER.649709.html

Emulators θα παιζει;

απο οτι βλεπω ναι σου κανει για το 3ds και ειναι συμβατη με το τελευταιο update. Αλλα η r4i dual core δεν εχει διαφορα με την r4i gold 3ds μια κλασσικια δλδ.. απλα ειναι λιγο πιο τουμπανο απο τις αλλες αλλα εχει ενα προβλημα πως δεν κανει Real-time-save..

 

Ναι εννοειται πως τρεχει emulators και ολες οι flashcarts τρεχουν emulators αλλα τα κλασσικα emulator π.χ gbc,nes,genesis κτλ... Αλλα εαν θες μια πιο τουμπανο για emulators παρε μια Dstwo οπου τρεχει και gba και snes.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατσε για να καταλάβω τα εμουλάτορς δεν είναι ίδια;

Τα φτιάχνουν ξεχωριστά για κάθε κάρτα;

Οχι τα ιδια τρεχουν ολες οι καρτες, απλα η supercard dstwo τρεχει λιγα παραπανω emulators απο τις απλες καρτες γιατι εχει παραπανω ραμ απο τι αλλες..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη εδω μου κάνει;

http://e-smartbuy.gr...category_id=287

H Αναβάθμιση βασικά το firmware πως γίνεται θέλει ds lite ή οχι;

ναι να δω ποιος θα μ λυσει το δικο μου προβλημα... τελος παντων.. Παλι την ιδια Flashcart μου δειχνεις και σου εχω απαντησει στο εαν σ κανει ή οχι.. εαν εχεις κανει update το 3ds σου. πρεπει να αναβαθμισεις την flashcart απο το dslite..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...