Προς το περιεχόμενο

Πληροφορίες για Flashcarts σε DS και 3DS


SteelLord
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

υπάρχει πρόβλημα... δεν έπρεπε να κάνεις update το 3ds σου... γιατι δεν μπόρεις να τρέξεις τωρα την flashcard και να κάνεις update την flashcard... πρέπει να την κάνεις update απο κανα ds lite.... και ή R4 ειναι η ποιο κλασσικία flashcard αλλα απο τις καλύτερες μετα απο την supercard dstwo... εαν την θες μονο και μονο για να παιζεις ds παιχνιδια καλος αλλα εαν την θες για να παιζεις gba και snes παιχνιδια,αστο καλυτερα.... η r4 τρεχει μονο τις κλασσικες emulators π.χ gbc,nes κτλπα... ελπιζω να σου φανηκα χρησιμος...

Σε ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση ναι μόνο για ds ενδιαφέρομαι αλλά για το update νομίζω κάνεις λάθος γιατί στο site γράφει The r4i gold 3ds card from us can support 3ds 4.5.0-10 directly out of box!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 581
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σε ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση ναι μόνο για ds ενδιαφέρομαι αλλά για το update νομίζω κάνεις λάθος γιατί στο site γράφει The r4i gold 3ds card from us can support 3ds 4.5.0-10 directly out of box!

ναι ετσι λεει αλλα για να ειναι συμβατο με το 3ds update πρεπει πρωτα να κανεις update την flashcard... οπου για να κανεις update την καρτα χρειαζεσαι ενα ds lite... εαν εχεις ds lite ή fat.. τοτε δεν υπαρχει προβλημα.... αλλα θα δουμε τι revision θα σου ειναι η r4 σου και βλεπουμε τι θα γινει... εαν σου τυχει 9 A B καλος αλλα εαν σου τυχει C 9 6 7 8 κακος.... γιατι εμενα η καρτα μου ειναι revision 6 την τρεχω μονο στο ds μου... αν και λενε θα κανουν καινουργιο update και θα φτιαξουν το προβλημα... "Λενε"..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα ηθελα να ρωτήσω κατι και εγω. Διάβασα τα προηγούμενα και αναφέρεις για dslite εγω εχω dsi δεν κανει ? Για τής αναβαθμίσεις? Και το αλλο που εχω να ρωτήσω ειναι πως η καρτα που έχω ειναι η m3 zero και ειδα οτι δεν παίζει με το update το τελευταίο τι να κάνω να περιμένω λες να βγει κατι ? Στο dsi εχω μια r4 αλλα επανω δεν αναφέρει αν ειναι συμβατή με 3ds.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα ηθελα να ρωτήσω κατι και εγω. Διάβασα τα προηγούμενα και αναφέρεις για dslite εγω εχω dsi δεν κανει ? Για τής αναβαθμίσεις? Και το αλλο που εχω να ρωτήσω ειναι πως η καρτα που έχω ειναι η m3 zero και ειδα οτι δεν παίζει με το update το τελευταίο τι να κάνω να περιμένω λες να βγει κατι ? Στο dsi εχω μια r4 αλλα επανω δεν αναφέρει αν ειναι συμβατή με 3ds.

καταρχας, ποια r4 εχεις; η m3i zero εχει σταματησει να κανει updates την καρτα τις.... και δεν κανει για το 3ds εννοειται... ειναι συμβατη μονο στα ds... για να την κανεις update χρειαζεσαι ενα ds lite ή ds fat, γιατι τα ds ειναι συμβατα με οποιο update της flashcard και να εχεις, οποτε απο εκει μονο μπορεις να κανεις update την καρτα σου...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτές τις 3 έχω και έχω εχω ενα dsi and 3ds-xl

1.r4i pt rts platinum upgrade αυτη παιζει σε 1.4.1

2.r4i upgrade αυτη δεν τη βλεπει παρα μονο σε ποιο παλιό firm

3.m3 zero gmp-z003( δηλαδη εδω δεν θα ξανα γινει αναβαθμίσει ?) εδω εχω βαλει για 3ds kernel το παλιό φυσικα δεν την βλεπει τώρα.

απλα θελω να κανω κατι για το 3ds-xl που πήρα στα παιδια μου. και σκέφτομαι αν ειναι να δω αν γινεται κατι με την μ3 αλλα ισως και να παρω και μια καινουργια αλλα εχω πάρει 3 δεν θελω να τη πατήσω πάλι εσύ τη προτείνεις να κάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτές τις 3 έχω και έχω εχω ενα dsi and 3ds-xl

1.r4i pt rts platinum upgrade αυτη παιζει σε 1.4.1

2.r4i upgrade αυτη δεν τη βλεπει παρα μονο σε ποιο παλιό firm

3.m3 zero gmp-z003( δηλαδη εδω δεν θα ξανα γινει αναβαθμίσει ?) εδω εχω βαλει για 3ds kernel το παλιό φυσικα δεν την βλεπει τώρα.

απλα θελω να κανω κατι για το 3ds-xl που πήρα στα παιδια μου. και σκέφτομαι αν ειναι να δω αν γινεται κατι με την μ3 αλλα ισως και να παρω και μια καινουργια αλλα εχω πάρει 3 δεν θελω να τη πατήσω πάλι εσύ τη προτείνεις να κάνω.

ολες οι flashcards που εχεις, δεν κανουν updates ποια... και να ειχαν κανα καινουργιο update επρεπε να ειχες κανα ds για να τις κανεις update εφοσον λογο dsi ή 3ds update δεν δουλευουν.... πηγαινε αγορασε μια κλασσικια r4i gold 3ds οπου ειναι για ολες τις συσκευες ds και ειναι ενεργη στα updates αλλα πριν την αγορασεις να βρεις εναν οπου εχει ds να την κανεις update απο εκει...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να κάνω μια ερώτηση...το φλασάκι γιατί το έχει μέσα?

Για να περάσω υποτίθεται την sd card στο pc μου?

οχι υποτιθεται, ετσι ειναι και την sd card την βαζεις στο φλασακι και εκει περνας οτι ειναι... αν και η ερωτηση σου ηταν πολυ noob.... Επεξ/σία από SteelLord
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα :P

Γιατί να την βάλω στο φλασάκι και να μην την βάλω στο αντάπτορα(που έχει η sd card)?

Ποια η διαφορά?

Για αυτό μου φαίνεται γελοίο να την βάλω στο φλασάκι :P

 

Υ.Γ.Ακόμα πιστεύεις ότι ήταν τόσο noob? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα :P

Γιατί να την βάλω στο φλασάκι και να μην την βάλω στο αντάπτορα(που έχει η sd card)?

Ποια η διαφορά?

Για αυτό μου φαίνεται γελοίο να την βάλω στο φλασάκι :P

 

Υ.Γ.Ακόμα πιστεύεις ότι ήταν τόσο noob? :P

μπορεί καποιος να μην έχει ανταπτορα στον υπολογιστη του και να εχει αναγκη το φλασακι...και ναι, εξακουλουθει να ειναι noob
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά καλά...

Ίσως να φταίει ότι μπορώ να περάσω στο pc μου τον αντάπτορα της sd card και μου φάνηκε άχρηστο...

 

Θα επανέλθω με ποιο noobikes ερωτήσεις την αλλη φορά όταν παραλάβω την r4 gold :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά καλά...

Ίσως να φταίει ότι μπορώ να περάσω στο pc μου τον αντάπτορα της sd card και μου φάνηκε άχρηστο...

 

Θα επανέλθω με ποιο noobikes ερωτήσεις την αλλη φορά όταν παραλάβω την r4 gold :P

εγω εδω θα ειμαι ,οποτε βαρυ ελευθερα οτι ερωτησει θες.... αν και στο insomnia εγινα μελος για να παρω απαντησεις στο συγκεκριμενο θεμα αλλα απ'οτι φαινεται εγω δινω απαντησεις....

 

Ακομα αναζητειται μια ΕΖ Flash IV...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου πήρα την r4 μπορείς να με βοηθήσεις λίγο...

Μπήκα στο site που μου είπες και τώρα πρέπει να κατεβάσω το ''WOOD R4 Kernel Update'' και το ''R4i Kernel Patch Update''??

Ποια να επιλέξω από αυτά??

Κατέβασα μόνο το ''Wood_R4iGold_V1.55''

Το πέρασα στην μνήμη και τώρα πρέπει να το τρέξω στο DS??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταρχας τι r4 πηρες τελικα; θα κατεβασεις το wood και το patch... και το patch θα το χρησιμοποιησεις στο  dsfat ή lite  για να κανεις update την καρτα σου....  και εφοσον το τρεξεις το patch στη ρ4, μετα θα διαγραψεις τα patchs.... Οταν κατεβασεις τo patch διαβασε και το readme για να σου πουν πιο Patch θα τρεξεις... πρωτα θα μου πεις ομως τι revision ειναι η καρτα σου. για να δεις τι revision ειναι η καρτα σου θα κοιταξενις την πισω μερια τις καρτας και καπου θα βρεις εναν αριθμο ή ενα γραμμα... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...