Προς το περιεχόμενο

Πληροφορίες για Flashcarts σε DS και 3DS


SteelLord
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έπαιξα 1-2 παιχνιδάκια...

Κατέβασα μόνο την wood v1.55

Δεν γράφει πίσω από την r4i gold την εκδοση...

Επίσης κάπου είχα διαβάσει ότι έπρεπε να κάνω format στη memory....Εγώ δεν έκανα...

 

Αυτό που έκανα και έπαιξα ήταν να περάσα το wood στη memory....μόνο αυτό...δεν έτρεξα ούτε patch ούτε τίποτα....

 

Αυτά!

 

Υ.Γ.Το patch δεν ξέρω ποιο λες...γιατί λέει για dsi...θα το δω τωρα...

 

Edit:Δεν είδα κάτι για patch να λέει το αρχείο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 581
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μια χαρα εισαι και format δεν χρειαζεται, μαλακιες.... κανονικο ds εχεις;

 

στην εικονα εδω σου λεει που ειναι η εικονα...  http://www.oz3ds.com/blog/wp-content/uploads/2012/09/%E7%85%A7%E7%89%87-0071.jpg

 

και οταν δεις τι revision ειναι πες μου να σου πω τι Patch να κατεβασεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

0 λέει...

Ναι ρε το fat έχω...

 

Thnx και πάλι ρε! :)

 

Υ.Γ.Α έλα να σου πω...μερικά roms λένε 3DS μπορώ να τα κατεβάσω αυτά??Υπάρχουν και αντίστοιχα μερικά χωρίς να γράφουν το 3DS αλλά παραξενεύομαι αφού μου είπες ότι δεν μπορώ να παίξω 3DS παιχνίδια...

 

Edit:Επίσης αν θέλω να κλείσω ένα παιχνίδι πρέπει να κλείσω το DS ε?

Είναι λίγο μλκια αυτό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

0 λέει...

Ναι ρε το fat έχω...

 

Thnx και πάλι ρε! :)

 

Υ.Γ.Α έλα να σου πω...μερικά roms λένε 3DS μπορώ να τα κατεβάσω αυτά??Υπάρχουν και αντίστοιχα μερικά χωρίς να γράφουν το 3DS αλλά παραξενεύομαι αφού μου είπες ότι δεν μπορώ να παίξω 3DS παιχνίδια...

 

Edit:Επίσης αν θέλω να κλείσω ένα παιχνίδι πρέπει να κλείσω το DS ε?

Είναι λίγο μλκια αυτό...

 

α ενταξει τοτε... οποτε εσυ δεν εχεις προβλημα με τα patchs κτλ... αλλα εαν θες να κανεις update την r4 σου, να κατεβασεις το τριτο download απο το r4idscn... (sep.4th 2012)... νομιζω πως υπαρχει κανα hotkey οπου τα πατας και σε βγαζει στο μενου της r4... ψαξτω λιγο στης ρυθμισεις γιατι δεν θυμαμε...  οχι μην τα κατεβασεις... δεν εχει βγει flashcard ακομα για να παιζει 3ds παιχνιδια μονο ds παιχνιδια μπορεις να παιξεις μεσω flashcards προς το παρων... τελος παντων... oποτε εχω κανα νεο με θεμα τα hacks,translation,woods updates κτλπα... εδω θα δημοσιευω.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok το κατεβάζω τώρα ρε...

Τι διαφορά θα δω με αυτό το patch?

Πρέπει να το περάσω στη memory και να το τρέξω από το DS?

Και τι θα κάνει αυτό??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok το κατεβάζω τώρα ρε...

Τι διαφορά θα δω με αυτό το patch?

Πρέπει να το περάσω στη memory και να το τρέξω από το DS?

Και τι θα κάνει αυτό??

 

update την καρτα σου και εαν ειχες dsi V1.4.4 ή 3ds V4.3.0-10 θα το ετρεχε και εκει ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα βιντεάκι στο youtube και τώρα την κάνω upgrade...(μου έβγαζε error....έπρεπε να βγάλω την κάρτα και να την ξαναβάλω)

Θα δω κάποια διαφορά??

 

Αυτό που με καίει εμένα είναι ότι δεν υπάρχει κάτι για να βγω από το παιχνίδι και πρέπει να κλείσω το DS...

Εσύ ξέρεις κάτι??



Omg ρε τώρα δεν μου την διαβάζει!!!!

 

Ρε μλκ χάλασε???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα βιντεάκι στο youtube και τώρα την κάνω upgrade...(μου έβγαζε error....έπρεπε να βγάλω την κάρτα και να την ξαναβάλω)

Θα δω κάποια διαφορά??

 

Αυτό που με καίει εμένα είναι ότι δεν υπάρχει κάτι για να βγω από το παιχνίδι και πρέπει να κλείσω το DS...

Εσύ ξέρεις κάτι??

 

Omg ρε τώρα δεν μου την διαβάζει!!!!

 

Ρε μλκ χάλασε???

 

την εκανες update την flashcard και δεν δουλευει; για ξαναδοκιμασε να την τρεξεις... καποιες φορες η καρτα ετσι κανει και σε μενα, αυτο δεν σημαινει πως εχει χαλασει... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι σου λέω ρε μαλακα!!!Τι μλκιες που έλεγες να την κάνω upgarde!!!!

Κάνω format την μνήμη τωρα!!!!

 

Μαλακααα δεν παίζει!!!!

Τι noobas που είσα ρε???

 

Πώς θα το φτιάξω τώρα!!!!

 

Ούτε σε άλλο DS την βλέπει!!!!

Μαλακα τι είσαι εσυ ρε???!!!

εγω εχω ολα τα ds και η r4 μου ειναι σε αυτο το update και δεν εχω προβλημα... κατι θα εχεις κανει εσυ λαθος και δεν το ξερεις... σου ειπα οταν κατεβασεις το patch διαβασε το read me να δεις με ποιο patch πρεπει να κανεις update γιατι δεν θυμαμε σου ειπα αν και δεν πιστευω πως ειναι αυτο το προβλημα κατι αλλο θα ειναι... παιζει να εχεις βαλει την ασφαλεια στην καρτα μνημης και να μην το εχεις παρει χαμπαρει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια ασφάλεια ρε φίλε?

Έκανα φορματ στη μνήμη ξαναπέρασα μόνο το wood και ένα παιχνίδι και δεν την διαβάζει...η μνήμη παίζει μια χαρά...χάλασε η r4

Καταστράφηκε λέμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια ασφάλεια ρε φίλε?

Έκανα φορματ στη μνήμη ξαναπέρασα μόνο το wood και ένα παιχνίδι και δεν την διαβάζει...η μνήμη παίζει μια χαρά...χάλασε η r4

Καταστράφηκε λέμε...

 

δεν καταστρεφετε η r4 μονο με ενα update μωρεε... καμια μαλακια θα εχεις κανει και δεν θα το εχεις παρει χαμπαρι λεμε... 

 

κοιτα τι ελεγε το read me 

 

 

his patch is designed for r4i gold non-3ds released by www.r4ids.cn.
Please run WOOD R4 for r4i gold(www.r4ids.cn) firstly and click start and choose help to decide your r4i gold is a 3ds one or a non-3ds one.
In order to make your r4i gold non-3ds run on 3DS 4.3.0-10, you should update your card with this patch, Please follow the instructions below:
 
In case of card broken(no card found, no Icon displayed): Using the patch: 3DS43_R4iGold_Non3DS_NDSL.nds
 
You should get a NDSL and another flashcard(called "A"), which works properly on NDSL. 
 
1.Download the latest WOOD R4 firmware from www.r4ids.cn and unzip it to the root directory of your tf card;
2.Copy 3DS43_R4iGold_Non3DS_NDSL.nds to your tf card;
3.You should get a NDSL;
4.Just power your NDSL on and boot up 3DS43_R4iGold_Non3DS_NDSL.nds with "A" card;
5.Take "A" card out of the NDSL;
6.Reinsert your broken r4i gold non-3ds card into the NDSL;
7.Press KEY_A and the updating process will begin;
8.You should keep your NDSL powered on during the updating process;
9.IF the result shows SUCCESS, it means you have updated your R4i Gold non-3DS successfully and this card can work on 
 
NDSi V1.4.4 and 3DS 4.3.0-10;
 
 
 
In case of card non-broken(Icon showed up but error):  Using the patch: 3DS43_R4iGold_Non3DS_NDSi.nds
 
1.Download the latest WOOD R4 firmware from www.r4ids.cn and unzip it to the root directory of your tf card;
2.Copy 3DS43_R4iGold_Non3DS_NDSi.nds to your tf card;
3.You should get a NDSi whose version is under 3DS 4.3.0-10 or a Nintendo 3DS to complete the updating process;
4.Just power your NDSi on and boot up 3DS43_R4iGold_Non3DS_NDSi.nds;
5.Attention:do not take out your R4i Gold Non-3DS card;
6.Press KEY_A and the updating process will begin;
7.You should keep your NDSi powered on during the updating process;
8.IF the result shows SUCCESS, it means you have updated your R4i gold non-3DS successfully and this card can work on 
 
NDSi V1.4.4 and 3DS 4.3.0-10
 
τωρα εαν ειναι πηγαινε ρωτα στο gbatemp... εγω παντος πρωτη φορα το ακουω αυτο και δεν υπαρχει περιπτωση να χαλασε η r4 κατι δεν εχεις κανει σωστα...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

In case of card broken(no card found, no Icon displayed): Using the patch: 3DS43_R4iGold_Non3DS_NDSL.nds
 
You should get a NDSL and another flashcard(called "A"), which works properly on NDSL. 
 
1.Download the latest WOOD R4 firmware from www.r4ids.cn and unzip it to the root directory of your tf card;
2.Copy 3DS43_R4iGold_Non3DS_NDSL.nds to your tf card;
3.You should get a NDSL;
4.Just power your NDSL on and boot up 3DS43_R4iGold_Non3DS_NDSL.nds with "A" card;
5.Take "A" card out of the NDSL;
6.Reinsert your broken r4i gold non-3ds card into the NDSL;
7.Press KEY_A and the updating process will begin;
8.You should keep your NDSL powered on during the updating process;
9.IF the result shows SUCCESS, it means you have updated your R4i Gold non-3DS successfully and this card can work on 
 

 

 

Εδώ λέει να πάρω άλλη κάρτα??

Πρέπει να ξαναγοράσω άλλη κάρτα για να το φτιάξω??

 

Τι ήθελα και έκανα upgrade??

 

Μου είπε στο τέλος upgrade complete successfull και το έκλεισα...πάω να το ξανανοίξω και δεν διάβαζε την κάρτα!!!

 

Που να στείλω τι!!Έστειλα ένα email στην r4ids.cn

Εγγύηση έχουν αυτά??Θα μου τα στείλουν μετά από κανα μήνα όμως!!!!

 

Δες μια μλκια τώρα!!!

 

Τι δεν έκανα σωστά??Wtf????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

In case of card broken(no card found, no Icon displayed): Using the patch: 3DS43_R4iGold_Non3DS_NDSL.nds
 
You should get a NDSL and another flashcard(called "A"), which works properly on NDSL. 
 
1.Download the latest WOOD R4 firmware from www.r4ids.cn and unzip it to the root directory of your tf card;
2.Copy 3DS43_R4iGold_Non3DS_NDSL.nds to your tf card;
3.You should get a NDSL;
4.Just power your NDSL on and boot up 3DS43_R4iGold_Non3DS_NDSL.nds with "A" card;
5.Take "A" card out of the NDSL;
6.Reinsert your broken r4i gold non-3ds card into the NDSL;
7.Press KEY_A and the updating process will begin;
8.You should keep your NDSL powered on during the updating process;
9.IF the result shows SUCCESS, it means you have updated your R4i Gold non-3DS successfully and this card can work on 
 

 

 

Εδώ λέει να πάρω άλλη κάρτα??

Πρέπει να ξαναγοράσω άλλη κάρτα για να το φτιάξω??

 

Τι ήθελα και έκανα upgrade??

 

Μου είπε στο τέλος upgrade complete successfull και το έκλεισα...πάω να το ξανανοίξω και δεν διάβαζε την κάρτα!!!

 

Που να στείλω τι!!Έστειλα ένα email στην r4ids.cn

Εγγύηση έχουν αυτά??Θα μου τα στείλουν μετά από κανα μήνα όμως!!!!

 

Δες μια μλκια τώρα!!!

 

Τι δεν έκανα σωστά??Wtf????

 

εισαι πολυ καταραμενος απ'οτι φαινεται.... ρωτα στο gbatemp οπου ειναι ποιο "pro" απο εμενα.... εγω παντος παραξενευομαι, καινουργια καρτα και να σου μαλακιστει με την πρωτη; μωρε κατι λαθος θα εχεις κανει δεν μπορει... εγω 2 χρονια την εχω και μου εχει συμβει αυτο και την εβγαλα μια δυο φορες και δουλεψε και ειμαι κομπλε... τωρα εσυ εισαι ειδικη περιπτωση... αν ειναι κανε παραπονα στην easytechonogy.gr και πες μου τι revision ειναι η καρτα σου... 0; δεν υπαρχει revision 0.. μηπως θες να πεις 6;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

0 είναι...δεν μπορώ να το πάρω φωτογραφία!!!

 

Ρε τι να κάνω τώρα???

Έστειλα και στο gbatemp αλλά δεν υπάρχει τρόπος να φτιαχτεί πιστεύω!!!(χωρίς άλλη κάρτα ή χωρίς να την στείλω πίσω τουλάχιστον)!!

Δες τωρα εδω....

 

Τι λάθος να έχω κάνει ρε??Με δουλεύεις?

Λες να μην την έχω βάλει και να σε δουλεύω??

Η κάρτα δεν πάιζει σε 2 DS...

Δεν είναι η πρώτη φορά που την βάζω...αφού σου είπα οτι έπαιξα κιόλας!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

0 είναι...δεν μπορώ να το πάρω φωτογραφία!!!

 

Ρε τι να κάνω τώρα???

Έστειλα και στο gbatemp αλλά δεν υπάρχει τρόπος να φτιαχτεί πιστεύω!!!(χωρίς άλλη κάρτα ή χωρίς να την στείλω πίσω τουλάχιστον)!!

Δες τωρα εδω....

 

Τι λάθος να έχω κάνει ρε??Με δουλεύεις?

Λες να μην την έχω βάλει και να σε δουλεύω??

Η κάρτα δεν πάιζει σε 2 DS...

Δεν είναι η πρώτη φορά που την βάζω...αφού σου είπα οτι έπαιξα κιόλας!!!

 

ρε revision 0 για r4 δεν υπαρχει... κατι λαθος εχει γινει.... επικοινωνησε με το easytechology.gr οπου την αγορασες κιολας να σου δωσουν καμια αλλη... και στο gbatemp να το δημοσιευσεις το προβλημα σου στο forum οπου εχει φτιαχτει ειδικα για την r4... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...