Προς το περιεχόμενο

Πληροφορίες για Flashcarts σε DS και 3DS


SteelLord
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 581
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αρα δέν μου κάνει :( δεν εχω dslite..Ποια παίζει απευθείας με το 3ds;

ολες οι καρτες πρεπει να γινουν update απο ενα dslite ή με ενα κατεβασμενό update 3ds... oποτε πρεπει να βρεις καπου ενα ds για να κανεις update οποια καρτα και παρεις...
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ.

Στο μέλλον θα έχουν ενσωματωμένο το update;

Αυτό δεν το ξέρω άλλα απίθανο μου φαίνεται... βρες κάνα φιλο σου οπου εχει κανα ds μωρε δεν μπορεις;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πείτε μου μια καλή κάρτα για να χακάρω το ds μου καθως είμαι άσχετος...

Εχω ακούσει για μια r4...δεν ξέρω...

 

Αν μπορείτε να μου πείτε και την διαδικασία για το πώς γίνεται το χακάρισμα!!

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πείτε μου μια καλή κάρτα για να χακάρω το ds μου καθως είμαι άσχετος...

Εχω ακούσει για μια r4...δεν ξέρω...

 

Αν μπορείτε να μου πείτε και την διαδικασία για το πώς γίνεται το χακάρισμα!!

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

για να μαθαινεις, για να παιζεις τσαμπα παιχνιδια του ds χρειαζεσαι μια καρτα οπου αυτη η καρτα λεγεται flashcart οπου αυτη κανει ολη την δουλεια... λοιπον πες μου τι ds εχεις...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη ειμαι νεος με eds xl τι ειναι οι flashcards και πως τις χρησιμοποιουμε? εχω την τεέυταο εκδοση λογισμικου

οπως ελεγα και στον κιλοτακια πανω, εαν αναβαθμισεις το 3ds σου δεν μπορεις να αναβαθμισεις την flashcard σου.. αλλα εαν εχει κανα dslite μπορεις να το αναβαθμισεις απο εκει την flashcard.. και μια απλη r4i gold 3ds χρειαζεσαι.. το 3ds και το 3ds xl ειναι τα ιδια... τωρα πως το χρησιμοποιουμε ειναι ευκολο αρκει μονο να αγορασεις μια flashcart και να με ενημερωσεις τι πρεπει να κανεις απο εκει και περα... αν και παλι ή εγκατασταση της R4 δεν ειναι το κατι δυσκολο και μονο σου το κανεις που λεει ο λογος αρκει να το ψαξεις λιγο αλλα για καλο πριν παρεις εαν ειναι πες μου.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να μαθαινεις, για να παιζεις τσαμπα παιχνιδια του ds χρειαζεσαι μια καρτα οπου αυτη η καρτα λεγεται flashcart οπου αυτη κανει ολη την δουλεια... λοιπον πες μου τι ds εχεις...

Έχω το πρώτο DS το άπλο (το χοντρούτσικο)... :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το πρώτο DS το άπλο (το χοντρούτσικο)... :D

εχεις το ds original, Τελεια.. εσυ δεν εχεις κανα προβλημα με τα updates κτλπα... λοιπον θα παρεις την πιο κλασσικια flashcart οπου κυκλοφορει την R4I GOLD 3DS οπου κανει τα πιο συχνα update κτλπα.. και οταν την παρεις θα πας στην εξης ιστοσελιδα την r4ids.cn και θα κατεβασεις το πιο καινουργιο wood οπου εχει κυκλοφορησει μεχρι τοτε και το πιο καινουργιο kernel οπου εχει κυκλοφορησει επισης και μετα oλα αυτα θα τα κανεις unzip κτλπα... και θα τα βαλεις στην memory stick και την memory stick θα την βαλεις στο R4 και θα τρεξεις το kernel στο ds σου και εισαι ετιμος να κατεβασεις roms δλδ ds παιχνιδια για το ds σου!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ...για δώσε μου link απο που να παρω την R4...και επίσης πρέπει να πάρω memory stick??Πώς θα μπει στο ds?

Και επίσης θα κατεβάζω games από το pc και θα τα περναω στην memory stick???

Στείλε μου σε pm ένα site...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ...για δώσε μου link απο που να παρω την R4...και επίσης πρέπει να πάρω memory stick??Πώς θα μπει στο ds?

Και επίσης θα κατεβάζω games από το pc και θα τα περναω στην memory stick???

Στείλε μου σε pm ένα site...

εδω πουλαει ενα ελληνικο site την r4i gold 3ds.. http://www.easytechn...rd=r4i gold 3ds τωρα θες να σ στειλω ξενη σελιδα; και η memory θα μπενει στην flashcard και ναι τοσο απλα θα περνας τα λεγομενα "rom" δλδ τα παιχνιδια ds στην memory.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...