Προς το περιεχόμενο

Πληροφορίες για Flashcarts σε DS και 3DS


SteelLord
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κλειστά είναι ρε φίλε τώρα!!!

Τι να τους πωωωωωωω??

 

Με ξενέρωσες απίστευτα όμως!!!

 

ρε φιλε δεν υπαρχει revision 0... Μαλλον εχεις μια r4i gold 3ds clone... κατσε περιμενω απαντηση απο gbatemp....  και στο gbatemp oτι σου ειπα και εγω θα σου πουν.... μαλλον εισαι ατυχος... αυτα εχει η πειρατεια καποιες φορες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γιατί δεν μου το είπες από την αρχή ρε φίλε??

Θα πάρω τηλέφωνο την Δευτέρα να τους το πω...!!



Μου απάντησαν από τη r4ids αλλά το έκανα αυτό...

 



Just format your MicroSD card and download the newest firmware WoodR4 V1.55(ftp://r4idsdown:[email protected]/Wood_R4iGold_V1.55.rar) from www.r4ids.cn only,  extract it and copy all the files and rom games into your MicroSD card, play it...
 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γιατί δεν μου το είπες από την αρχή ρε φίλε??

Θα πάρω τηλέφωνο την Δευτέρα να τους το πω...!!

 

ρε αυτο συμβαινει πολυ σπανια σε καποιο ατομο.... και ενα ατομο απο αυτα εισαι εσυ.... που να ξερω εγω πως τωρα θα σου τυχει μια καρτα απο αυτες....  πες πως το προβλημα ειναι το ιδιο και η καρτα μου ειναι revision 0... αν και δεν υπαρχει r4 revision 0... εχει πολυ σημασια τι revision ειναι η καθε καρτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να τους το πω στο r4ids.cn??Και τι θα κάνουν αυτοί??

 

να σου πουν την αποψη τους τι να σου πουνε;  γιατι εχεις καμια αλλη ιδεα; εγω τωρα εχω δημοσιευσει και στο gbatemp και περιμενω απαντησει.... οταν εχω κατι καινουργιο θα σε ενημερωσω... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω ρε πούστι μου...καλύτερα να έπαιρνα από εξωτερικό δηλαδή??

Μήπως όλα είναι revision 0 (απο εκείνο το κατάστημα)??

 

Τους το είπα και περιμένω απάντηση και εγώ τώρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω ρε πούστι μου...καλύτερα να έπαιρνα από εξωτερικό δηλαδή??

Μήπως όλα είναι revision 0 (απο εκείνο το κατάστημα)??

 

Τους το είπα και περιμένω απάντηση και εγώ τώρα...

 

μα δεν υπαρχει revision 0... ε ναι μαλλον καλυτερα απο εξωτερικο εαν εχεις μια πιστωτικη.... αν και ο ξαδελφος μου αγορασε μια απο το easytechonogy και δεν ειχε προβλημα.... τωρα με εσενα δεν ξερω τι γινεται πια... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξεθαψα ενα παλαιο nintendo dsi  έχει firmware 1.4e.

 

ποια καρτα να παρω?

να κανω αναβαθμιση firmware?

ακουσα καλα λογια για DSTWO SUPER CARD   http://www.r4shop.co.uk/supercard-dstwo-uk-store-for-nintendo.html αυτή κάνει?

 

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξεθαψα ενα παλαιο nintendo dsi  έχει firmware 1.4e.

 

ποια καρτα να παρω?

να κανω αναβαθμιση firmware?

ακουσα καλα λογια για DSTWO SUPER CARD   http://www.r4shop.co.uk/supercard-dstwo-uk-store-for-nintendo.html αυτή κάνει?

 

ευχαριστώ

 

ναι οντως η supercard dstwo ειναι απο τις καλυτερες flashcard οπου υπαρχουν... για να καταλαβεις παιζει μεχρι και gba και snes  παιχνιδια.... αλλα πρεπει να την κανεις Update απο ενα "classic ds"... γιαυτο εαν εχεις κανα φιλο σου οπου εχει κανα classic ds να την κανεις update την καρτα απο εκει για να ειναι μετα συμβατη με το dsi... και μην κανεις Update το dsi σου... κακο στον εαυτο σου θα κανεις...

 

Α και το άλλο...πες ότι είναι κλώνος...γιατί τώρα δεν την διαβάζει μετά από το upgrade?

Πριν γιατί έπαιζε??

 

γιατι ειναι διαφορετικο το συστημα του κλωνου και αλλο τις κανονικης r4... εχουν διαφοροποιησει την κανονικη r4 καποιοι εξυπνακιδες για να μας τρολλαρουν... γιαυτο καποιες φορες στην πειρατεια ποτε δεν ξερεις πως θα σου βγει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...