Προς το περιεχόμενο

Πληροφορίες για Flashcarts σε DS και 3DS


SteelLord
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

είχα καιρό να ασχοληθώ με το hacking του 3ds γιατί δεν είχα χρόνο , τέσπα διάβασα αρκετά πράγματα, να προειδοποιήσω μην αγοράσετε κλώνο της gw, γιατί η gw έχει στον κώδικα της κρυμμένη βόμβα που κάνει τούβλο το 3ds σε λίγες μέρες,ακόμα να πω οτι αυτή η βόμβα έχει σκάσει και σε άτομα που έχουν αυθεντικό gateway card, μέχρι και σε reviewer του gbatemp οπότε είναι αρκετά αξιόπιστη πηγή. 

 

προσωπικά δεν θα αγόραζα καμία κάρτα ,πρώτον γιατί οι κλώνοι καταστρέφουν το 3ds αυτή τη στιγμή και 2ον γιατί δεν θέλω να δώσω ούτε 1ε σε ανθρώπους που έβαλαν κώδικα να καταστρέψουν τις κονσόλες του κόσμου ,έτσι γιατί ήταν έυκολο,θα μπορούσαν για να προστατέψουν το προιόν τους να βάλουν κώδικα να σταματάει το πρόγραμμα ή να χαλάει η κάρτα αλλα ήθελε δουλειά,ποιά ήταν η έυκολη λύση? να καταστρέψουν τα 3ds του κοσμάκη. όχι για κανένα λόγο δεν θα υποστήριζα τέτοια λαμόγια. 

 

προσωπική άποψη, κρατήστε την κονσόλα χαμηλά για ενδεχόμενο cfw, ή πάρτε μια 2η για να παίξετε παιχνίδια όπως το pokemon x/y.εγώ θα πάω για xl σε λίγο καιρό,αν σπάσει καλώς ή αν διορθώσουν κλωνο, λεφτά η gateway team δεν θα δει απο μένα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 581
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ειχα τοσο καιρο στα χερια μου την Gateway και δεν ειχα αξιωθει να ασχοληθω.

 

μολις τωρα εβαλα το 2.02b που ειναι το τελευταιο FW που εχει στο site της Gateway,

εκανα οσα λεει στον οδηγο,

και τωρα παιζουν τα παιδια Mario.

 

 

Τι ειναι αυτα που λετε ρε παιδια για brick με αυθεντικες GW και αυθεντικο 2.02b ?

 

η GW λεει στο site της οτι ολα αυτα ειναι διαδοσεις απο τους ανταγωνιστες της,

και οτι αναλαμβανει η ιδια να φτιαξει ή να δωσει νεο 3DS σε οποιον στα αληθεια του γινει brick,

αλλα οσα της στειλανε λεει βρηκε οτι ητανε απο κλωνους.

 

ξερει κανεις κατι παραπανω?

 

εγω το χρησιμοποιω ηδη.

δεν εχω κλωνους κλπ

να προσεξω κατι?

 

 

 

 

ναι καλυτερα gateway.. αν και νμζω πως το emunand αυτου του κλωνου αναβαθμιζεται με καποιον τροπο αλλα δν ειναι να το πιστευεσαι.. 


 

 

να μην παραλειψω να ευχαριστησω για εκεινο το μηνυμα σου τοτε, ευτυχως που δεν εμπλεξα με κλωνους. thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχα τοσο καιρο στα χερια μου την Gateway και δεν ειχα αξιωθει να ασχοληθω.

 

μολις τωρα εβαλα το 2.02b που ειναι το τελευταιο FW που εχει στο site της Gateway,

εκανα οσα λεει στον οδηγο,

και τωρα παιζουν τα παιδια Mario.

 

 

Τι ειναι αυτα που λετε ρε παιδια για brick με αυθεντικες GW και αυθεντικο 2.02b ?

 

η GW λεει στο site της οτι ολα αυτα ειναι διαδοσεις απο τους ανταγωνιστες της,

και οτι αναλαμβανει η ιδια να φτιαξει ή να δωσει νεο 3DS σε οποιον στα αληθεια του γινει brick,

αλλα οσα της στειλανε λεει βρηκε οτι ητανε απο κλωνους.

 

ξερει κανεις κατι παραπανω?

 

εγω το χρησιμοποιω ηδη.

δεν εχω κλωνους κλπ

να προσεξω κατι?

 

 

 

 

 

να μην παραλειψω να ευχαριστησω για εκεινο το μηνυμα σου τοτε, ευτυχως που δεν εμπλεξα με κλωνους. thanks

Εχουν γινει και με gateway. 

Βασικα το launcher.dat της 2.01b - 2.02b εχει τον κωδικα του μπρικιου.

Εγω δεν τελειωσα το bravely default και αν γυρισω σε 1.2 χανω το save.

Ρωσσικη ρουλετα αλλα τοσες ωρες να πανε χαμενες και απο την αλλη.

Πραγματικοι μαλακες οι τυποι αντε να βγαλουν κωδικα να χαλαει πχ τους κλωνους το καταλαβαινω αλλα τις κονσολες παει πολυ.

Κριμα γιατι με ειχαν κερδισει αλλα τωρα με ξενερωσαν, ευχομαι να βγει κανα cfw και να τελειωνει αυτο με τις flashcard.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

¨εχω μια acecard2 που μάλλον είναι απάτη γιατί μια δυο φορές δούλεψε πριν χρόνια και μετά τέλος,(easy buy world ftw) αυτοκόλλητο απο πίσω δεν έχει και το γεγονός οτι τα πιο πρόσφατα firmware δεν διαβάζοντε καν δείχνει οτι δεν είναι αυθεντική,

υπάρχει κανενας τρόπος,κάποιο συγκεκριμένο firmware που να την κανει να τρέξει?ds lite είναι.

η flash δν γραφει link; ή δν εχει βιβλιαρακι π θα εχει το link; συνηθως εχουν link καπου οι flashcards κλωνοι και μη και απο κει σου εχει τα firmwares και τα wood kernel.. δν ξερω τι παιζει.. αμα θες συντομα να βρεις μια λυση αναζητησε το στο gbatemp.net εκει σιγουρα θα βρεις μια λυση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουν γινει και με gateway. 

Βασικα το launcher.dat της 2.01b - 2.02b εχει τον κωδικα του μπρικιου.

Εγω δεν τελειωσα το bravely default και αν γυρισω σε 1.2 χανω το save.

 

xμμ, περιμενε γιατι εγω πολλες λεπτομερειες δεν ξερω.

 

δηλαδη μονο το αρχειο launcher.dat που βαζουμε στην SD καρτα του 3DS εχει προβλημα, κι αυτο μονο απο εκδοση 2.0x ?

 

αν βαλω εκδοση 1.2 δεν υπαρχει προβλημα?

η 1.2 δεν εχει καθολου saves ή απλα δεν παιζει saves απο την 2.02? 

αλλο θεμα με την 1.2 δεν υπαρχει?

πρεπει να αλλαξω και τα αρχεια που πανε στην μπλε καρτα ή κανουν αυτα που κατεβασα ηδη με την 2.02?

 

 

και που τη βρισκω τωρα αυτη την 1.2 εκδοση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με την 1.2 εισαι μια χαρα.

 

πιθανοτητα ειναι να μπρικαρει με τα μπετα της 2.0

 

τιτλοι οπως αυτον που ανεφερα και το ποκεμον εχει αλλο ειδος save  και γι αυτον το λογο δεν μπορω απο 2.02 που επαιζα να παω σε 1,2 και αρε αν θελω να συνεχισω πρεπει με το 2.02.

 

με 1.2 δεν θα παιζεις τιτλους απο zelda και μετα χρονικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλιστα, ευχαριστω.

 

μηπως ξερεις που μπορω να βρω τα αρχεια της 1.2 ?

 

 

σκεφτηκα να κανω και το εξης, να εχω μια καρτα SD για το 1.2 και μια με το 2.02 ωστε να παιζω οποιο παιχνιδι δεν παιζει η πρωτη.

σε αυτη την περιπτωση, κανω δουλεια με μια μονο microSD στην μπλε καρτα, ή λες να θελει κι εκει 2 διαφορετικες?

 

αν πηγαινω απο 1.2 GW mode --> DS mode --> 2.02 GW mode και τουμπαλιν, δεν νομιζω οτι θα υπαρχει θεμα.

τι λες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλιστα, ευχαριστω.

 

μηπως ξερεις που μπορω να βρω τα αρχεια της 1.2 ?

 

 

σκεφτηκα να κανω και το εξης, να εχω μια καρτα SD για το 1.2 και μια με το 2.02 ωστε να παιζω οποιο παιχνιδι δεν παιζει η πρωτη.

σε αυτη την περιπτωση, κανω δουλεια με μια μονο microSD στην μπλε καρτα, ή λες να θελει κι εκει 2 διαφορετικες?

 

αν πηγαινω απο 1.2 GW mode --> DS mode --> 2.02 GW mode και τουμπαλιν, δεν νομιζω οτι θα υπαρχει θεμα.

τι λες?

Ναι με 2 καρτες sd στην ουσια αλλαζεις το launcher.dat για να πας απο 1.2 σε 2.02

 

Κοιτα προσωπικα δεν ξερω καποιον να του μπρικαρε και τι ακριβως ευθυνεται με το 2.02 αλλα στο λεω γιατι το διαβασα και ειναι απο εγκυρη πηγη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με το 2.02b πατα κρατημενο L οταν πας στο ds profile και εχει μενου να το κανεις.

 

το δοκιμασα αλλα δεν πετυχε,

εβγαλε μαυρη οθονη και ελεγε κατι για λαθος και να πατησω το power button μεχρι να κλεισει και μετα να το ξανανοιξω !

 

2 φορες μου το εκανε αυτο. δεν ξερω γιατι, αφου δεν εχω κανει τιποτα αλλο απο αυτα που λεει η GW.

η ψυχη μου στην κουλουρη πηγε, μην τυχον και μπλοκαρει.

 

τι στο καλο συμβαινει? παω στα settings-profile και εκει που παταω το Nintendo DS profile (οπως οταν θες να μπεις στο GW mode),

εχω κρατησει πατημενο το L και μετα παταω το ds profile.

και μου πεταει τη μαυρη οθονη...

 

 

ΥΓ

κατι γινεται, διοτι ενω ενεργοποιω το GW mode και μπορω αμεσως μετα να παιξω παιχνιδι απο την κοκκινη καρτα,

αν τυχον ξαναμπω στο settings, ποτέ δεν μου εμφανιζει ενδειξη GW κατω δεξια. Παντα 4.1 κλπ λεει.

ιστοριες για αγριους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους!

Χρειάζομαι τις γνώσεις σας...Έχω ένα ds lite με supercard lite πάνω,αλλά βλέπω ότι τα πιο πρόσφατα rom του ds, π.χ. pokemon black, radiant historia, bowser's inside story και πολλά άλλα, δεν τα παίζει. Επίσης, δεν βγάζει update από το 2010 νομίζω.

Θα ήθελα λοιπόν να μου προτείνετε κάποια αξιοπρεπή flashcart για το ds lite, που να παίζει όλα τα rom του ds.

Επίσης, θέλω να αλλάξω τη μπαταρία του κι έχω βρει αυτό: http://www.easytechnology.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=324_12_213&products_id=945&page=.

Είναι καλή ή έχετε να προτείνετε κάτι άλλο;;

Ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://gbatemp.net/threads/3ds-homebrew-a-new-era-in-development.361632/ ΝΑΙ!


Καλησπέρα σε όλους!

Χρειάζομαι τις γνώσεις σας...Έχω ένα ds lite με supercard lite πάνω,αλλά βλέπω ότι τα πιο πρόσφατα rom του ds, π.χ. pokemon black, radiant historia, bowser's inside story και πολλά άλλα, δεν τα παίζει. Επίσης, δεν βγάζει update από το 2010 νομίζω.

Θα ήθελα λοιπόν να μου προτείνετε κάποια αξιοπρεπή flashcart για το ds lite, που να παίζει όλα τα rom του ds.

Επίσης, θέλω να αλλάξω τη μπαταρία του κι έχω βρει αυτό: http://www.easytechnology.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=324_12_213&products_id=945&page=.

Είναι καλή ή έχετε να προτείνετε κάτι άλλο;;

Ευχαριστώ πολύ!

 

λοιπον εχεις δυο επιλογες: αμα θες αποκλειστικα το ds για να παιζεις μονο ds roms να παρεις τν κλασσικια flashcard τν r4i gold 3ds ή αμα θες για κατι παραπανω πχ να τρεχεις gba παιχνιδια ή snes να παρεις την supercard dstwo .. ειναι οι πιο αξιολογες που υπαρχουν πιστευω.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους!

Χρειάζομαι τις γνώσεις σας...Έχω ένα ds lite με supercard lite πάνω,αλλά βλέπω ότι τα πιο πρόσφατα rom του ds, π.χ. pokemon black, radiant historia, bowser's inside story και πολλά άλλα, δεν τα παίζει. Επίσης, δεν βγάζει update από το 2010 νομίζω.

Θα ήθελα λοιπόν να μου προτείνετε κάποια αξιοπρεπή flashcart για το ds lite, που να παίζει όλα τα rom του ds.

Επίσης, θέλω να αλλάξω τη μπαταρία του κι έχω βρει αυτό: http://www.easytechnology.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=324_12_213&products_id=945&page=.

Είναι καλή ή έχετε να προτείνετε κάτι άλλο;;

Ευχαριστώ πολύ!

Δεν χρειαζεται να αγορασεις τιποτα.

Με αυτη που εχεις κανε τα AP Patch η ψαξε αν τρεχει το wood και θα εχεις συμβατοτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...