Προς το περιεχόμενο

Πληροφορίες για Flashcarts σε DS και 3DS


SteelLord
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δοκίμασα τα AP Patch όπως πρότεινε ο SKAR1983 αλλά τίποτα...Πάλι τα rom 0kb βγαίνουν.

Οπότε με βλέπω για καμιά r4i gold 3ds.

Ευχαριστώ πολύ πάντως και τους δύο σας για τη βοήθεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 581
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα σε όλους!

Χρειάζομαι τις γνώσεις σας...Έχω ένα ds lite με supercard lite πάνω,αλλά βλέπω ότι τα πιο πρόσφατα rom του ds, π.χ. pokemon black, radiant historia, bowser's inside story και πολλά άλλα, δεν τα παίζει. Επίσης, δεν βγάζει update από το 2010 νομίζω.

Θα ήθελα λοιπόν να μου προτείνετε κάποια αξιοπρεπή flashcart για το ds lite, που να παίζει όλα τα rom του ds.

Επίσης, θέλω να αλλάξω τη μπαταρία του κι έχω βρει αυτό: http://www.easytechnology.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=324_12_213&products_id=945&page=.

Είναι καλή ή έχετε να προτείνετε κάτι άλλο;;

Ευχαριστώ πολύ!

 

 

Δοκίμασα τα AP Patch όπως πρότεινε ο SKAR1983 αλλά τίποτα...Πάλι τα rom 0kb βγαίνουν.

Οπότε με βλέπω για καμιά r4i gold 3ds.

Ευχαριστώ πολύ πάντως και τους δύο σας για τη βοήθεια!

 

εγω εχω την ace3DSplus και παιζει τα παντα και σε DSi και σε 3DS (τα απλα ds παιχνιδια εννοειται)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χτυπησα κι ενα 2ο blue-black 3DS XL με 4.4.0-10Ε, και το δοκιμαζω με την Gateway που ηδη εχω, αλλα στο 1.2 FW

 

δεν το διακινδυνευω να μπλεξω με αλλες καρτες, παλι μια 2η gateway θα αγορασω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξίζει να αγοράσει κάποιος κάρτα για να παίξει 3ds gaemes ή καλυτερα να περιμένει;

 

Τρώγομαι να παίξω smt4.

 

Please understand XD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Η Gateway είναι ωρολογιακή βόμβα. Μάλιστα στο gbatemp σήμερα κιόλας ανέβασαν βίντεο με real-time brickάρισμα 3DS που φόραγε Gateway. Εγώ δεν θα την έβαζα καν μέσα στη συσκευή μου, ειδικά όταν μαζί με την κονσόλα ρισκάρω και όλα τα αγορασμένα digital γκέιμς.

 

Αν καίγεσαι τόσο να παίξεις SMT4 και δεν μπορείς να περιμένεις το ευρωπαϊκό release (όποτε τους φωτίσει ο θεός και το βγάλουν), θα σου πρότεινα να τσιμπήσεις μία μεταχειρισμένη NTSC κονσόλα από ebay και να το παίξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξίζει να αγοράσει κάποιος κάρτα για να παίξει 3ds gaemes ή καλυτερα να περιμένει;

 

Τρώγομαι να παίξω smt4.

 

Please understand XD

Μια χαρα ειναι. 

Προσωπικα δεν μου εβγαλε κανενα απολυτως προβλημα και με το τελευταιο firmware.

Βαλε 1.2 που παιζει και το smt4 και απολαυσε το.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Gateway είναι ωρολογιακή βόμβα. Μάλιστα στο gbatemp σήμερα κιόλας ανέβασαν βίντεο με real-time brickάρισμα 3DS που φόραγε Gateway. Εγώ δεν θα την έβαζα καν μέσα στη συσκευή μου, ειδικά όταν μαζί με την κονσόλα ρισκάρω και όλα τα αγορασμένα digital γκέιμς.

http://gbatemp.net/threads/official-gbatemp-net-flash-cart-safety-f-a-q.362517/ tsk tsk...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ναι, και; Τι συμπέρασμα προκύπτει από αυτό; Ίσα ίσα, που ισχυροποιεί το επιχείρημα ότι με την GW και τους κλώνους της υπάρχει ενδεχόμενο brickαρίσματος της κονσόλας. Καλά, εντωμεταξύ, γελάω με τα pre-requisites που χρειάζονται για να ξε-brickαριστεί η κονσόλα. Μόνο αίμα παρθένας δεν απαιτείται.

 

Τέσπα, εγώ προσωπικά θεωρώ ότι ενέχει μεγάλο κίνδυνο η χρήση τέτοιων καρτών στο 3DS και δεν τις προτείνω σε κανέναν μετά από τα όσα έχω διαβάσει.

 

Δηλαδή, όχοι έχετε GW (ή κλώνους) προτείνετε σε κάποιον κάτοχο 3DS να βάλει εντελώς άφοβα; Με τον ίδιο τρόπο που θα του προτείνατε εντελώς άφοβα να βάλει flashcard στο NDS του, CFW στο PS3 του ή να χακέψει το Wii του (τα οποία έχουν σχεδόν μηδαμινές πιθανότητες brickαρίσματος);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα ρωτήσει και στο παρελθόν, αλλά δεν μπορώ να βρω τί μου είπατε...

 

Λοιπόν, έστω ότι έχουμε ένα 3ds με το τελευταίο firmware. Ποια κάρτα να πάρω, ώστε να πάιζω DS (και μόνο DS) παιχνίδια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα ρωτήσει και στο παρελθόν, αλλά δεν μπορώ να βρω τί μου είπατε...

 

Λοιπόν, έστω ότι έχουμε ένα 3ds με το τελευταίο firmware. Ποια κάρτα να πάρω, ώστε να πάιζω DS (και μόνο DS) παιχνίδια;

r4igold απο http://www.r4ids.cn/ να ειναι.

Ειναι η καλυτερη value for money.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, και; Τι συμπέρασμα προκύπτει από αυτό; Ίσα ίσα, που ισχυροποιεί το επιχείρημα ότι με την GW και τους κλώνους της υπάρχει ενδεχόμενο brickαρίσματος της κονσόλας. Καλά, εντωμεταξύ, γελάω με τα pre-requisites που χρειάζονται για να ξε-brickαριστεί η κονσόλα. Μόνο αίμα παρθένας δεν απαιτείται.

 

Τέσπα, εγώ προσωπικά θεωρώ ότι ενέχει μεγάλο κίνδυνο η χρήση τέτοιων καρτών στο 3DS και δεν τις προτείνω σε κανέναν μετά από τα όσα έχω διαβάσει.

 

Δηλαδή, όχοι έχετε GW (ή κλώνους) προτείνετε σε κάποιον κάτοχο 3DS να βάλει εντελώς άφοβα; Με τον ίδιο τρόπο που θα του προτείνατε εντελώς άφοβα να βάλει flashcard στο NDS του, CFW στο PS3 του ή να χακέψει το Wii του (τα οποία έχουν σχεδόν μηδαμινές πιθανότητες brickαρίσματος);

 

προσωπικα χρησιμοποιω την gateway και στα δυο 3DS XL που πηρα.

 

δεν ειχα μεχρι τωρα κανενα προβλημα με τη 2.02b, ειχα τρεξει και το διαγνωστικο...

αλλα τωρα απο φοβο απο αυτα που ακουγονται γυρισα στην 1.2 μεχρι να δουμε τι θα γινει.

 

καταφερα να παρω και backup της NAND και στα 2, οποτε πιστευω ειμαι καλυμενος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικα χρησιμοποιω την gateway και στα δυο 3DS XL που πηρα.

 

δεν ειχα μεχρι τωρα κανενα προβλημα με τη 2.02b, ειχα τρεξει και το διαγνωστικο...

αλλα τωρα απο φοβο απο αυτα που ακουγονται γυρισα στην 1.2 μεχρι να δουμε τι θα γινει.

 

καταφερα να παρω και backup της NAND και στα 2, οποτε πιστευω ειμαι καλυμενος.

δεν χρειαζεται πλεον το backup για ξεμπρικαρισμα ,αναμενετε η τελικη εκδοση συντομα ,αν και beta tester της gateway δεν πηρα ακομα κανενα email που να μου δινει την 2 να την δοκιμασω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Λοιπον εχουνε νεα απο τν gateway.. εφτιαξαν καινουργιο firmware με multisupport δλδ θα μπορεις να τρεχεις πολλα games σε μια sd και οχι ενα game ανα sd  οπως παλια.. αλλα ειναι ακομα σε beta .. οποτε εγω δεν το δοκιμαζω ειναι ρισκο δεν ξερω τι παιζει ακομα,, οποτε υπομονη μεχρι να κυκλοφορησει κανονικα.. το firmware του εχουν δωσει και κωδικα που λεγεται: Ωμεγα  B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...