Προς το περιεχόμενο

Πληροφορίες για Flashcarts σε DS και 3DS


SteelLord
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 581
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά, έχω μια απορία σχετικά με το R4i του 3Ds. Το σύστημα μοντάρεται μόνο κατά την διάρκεια που βάζεις την R4i, ή το μοντάρεις γενικώς και με την R4i παίζεις παιχνίδια. Ρωτάω ώστε να ξέρω, αν μπορώ απλά να βγάλω την R4i και το σύστημα να είναι κανονικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, έχω μια απορία σχετικά με το R4i του 3Ds. Το σύστημα μοντάρεται μόνο κατά την διάρκεια που βάζεις την R4i, ή το μοντάρεις γενικώς και με την R4i παίζεις παιχνίδια. Ρωτάω ώστε να ξέρω, αν μπορώ απλά να βγάλω την R4i και το σύστημα να είναι κανονικό.

δεν μονταρετε ολο το συστημα με τν r4i! απλα μονταρεται εντως εισαγωγικον κατα τν διαρκεια που βαζεις τν r4.. πρεπει να ξερεις οτι αναλογος με το version Π εχεις στο 3ds πρεπει να τν κανεις Update τν flash απο ενα παλιο version 3ds ή απο ενα ds τελος παντων για να ειναι συμβατη στα παραπανω version του 3ds αμα εχεις.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,?

ήθελα να μάθω ποια θα ήταν καλύτερη για το 3ds μου να αγοράσω Gold/Lite/Dual.....?

http://www.insomnia.gr/topic/464233-the-official-flashcarts-info-for-ds-and-3ds-topic/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μονταρετε ολο το συστημα με τν r4i! απλα μονταρεται εντως εισαγωγικον κατα τν διαρκεια που βαζεις τν r4.. πρεπει να ξερεις οτι αναλογος με το version Π εχεις στο 3ds πρεπει να τν κανεις Update τν flash απο ενα παλιο version 3ds ή απο ενα ds τελος παντων για να ειναι συμβατη στα παραπανω version του 3ds αμα εχεις.. 

Ok, σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

r4 dsi αγορά

 

Γεια σας συμφουριτες,εχω ενα dsi και σκεφτομαι σοβαρα την αγορα μιας r4 καρτας,δεν ξερω αν υπαρχουν κανονες για πειρατια οποτε θα τα πω μαζεμενα.Σκεφτομαι να την αγορασω για να ειμαι στον καναπε και χαλαρα να παιζω κανα παιχνιδακι.Αξιζει ρε παιδια;Η διαδικασια του να βαλεις τα παιχνιδια στην sd και μετα στην r4 ειναι δυσκολη;ευχαριστω και ελπιζω να απαντησει καποιος.βλεπω πως οι τιμες ειναι χαμηλες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου κατεληξα με ενα 4.2 FW 3DS XL, θελω να παρω μια flashcard... Απ'οτι καταλαβαινω η Gateway εχει την καλυτερη προοπτικη στο θεμα των ανανεωσεων... Και ενταξει το ποσο που κοστιζει πανω απο τις αλλες ειναι πολυ μικρο για να ρισκαρω... Ομως απο που αγοραζουμε για καλη τιμη? Δεν θα ηθελα επουδενει να δωσω πανω απο 60ε, και γενικα online δεν εχω προβλημα, αλλα πρεπει να ερθει πριν τις 29 του μηνα που παω διακοπες γιατι αλλιως ειναι αυτοκτονια :D Αρα αν ειναι online να ειναι απο Ευρωπη για να ερθει σε 5-7 μερες... Εχετε καμια προταση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου κατεληξα με ενα 4.2 FW 3DS XL, θελω να παρω μια flashcard... Απ'οτι καταλαβαινω η Gateway εχει την καλυτερη προοπτικη στο θεμα των ανανεωσεων... Και ενταξει το ποσο που κοστιζει πανω απο τις αλλες ειναι πολυ μικρο για να ρισκαρω... Ομως απο που αγοραζουμε για καλη τιμη? Δεν θα ηθελα επουδενει να δωσω πανω απο 60ε, και γενικα online δεν εχω προβλημα, αλλα πρεπει να ερθει πριν τις 29 του μηνα που παω διακοπες γιατι αλλιως ειναι αυτοκτονια :D Αρα αν ειναι online να ειναι απο Ευρωπη για να ερθει σε 5-7 μερες... Εχετε καμια προταση?

http://www.insomnia.gr/topic/526219-review-gateway-3ds-flash-cart-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-3ds3ds-xl/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...