Προς το περιεχόμενο

To topic του sportsdirect.com


nfeel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ναι το εχουν χρεωσει κανονικα! εχω στειλει μηνυμα και στο fb και στο site τους! τοσες παραγγελειες εχω κανει και πρωτη φορα που παρηγειλα για αλλον και εγινε η στραβη! οποτε λετε να προχωρησω σε dispute ετσι?


εκανα dispute και ο θεος βοηθος!!!! ενημερωνω για οποια εξελιξη για ενημερωση αν τυχει σε καποιον παρομοιο... λαλακια μου που δεν τρεβηξα βιντεο οταν το ανοιξα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τι γίνεται με την Ουγγαρία??Πάνε τα πακέτα και κολλάνε εκεί??Πόσες μέρες??Αν δεν κάνω λάθος απο εκεί έρχονται οδικώς δηλαδή 2 μέρες απο την στιγμή που θα ξεκινήσουν θα είναι Ελλάδα.Στην αναμονή λοιπόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά επειδή δεν ξέρω από sports direct και θέλω να πάρω κάποια πράγματα μπορείτε με βοηθήσετε με καποιες απορίες που έχω; Πόσο κοστίζει η αποστολή; Πόσο καιρό κανει για να έρθει; Είναι γενικά έμπιστο; Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι γίνεται με την Ουγγαρία??Πάνε τα πακέτα και κολλάνε εκεί??Πόσες μέρες??Αν δεν κάνω λάθος απο εκεί έρχονται οδικώς δηλαδή 2 μέρες απο την στιγμή που θα ξεκινήσουν θα είναι Ελλάδα.Στην αναμονή λοιπόν.

Καθονται 2 μερες περιπου εκει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά επειδή δεν ξέρω από sports direct και θέλω να πάρω κάποια πράγματα μπορείτε με βοηθήσετε με καποιες απορίες που έχω; Πόσο κοστίζει η αποστολή; Πόσο καιρό κανει για να έρθει; Είναι γενικά έμπιστο; Ευχαριστώ.

 

Το κόστος των μεταφορικών μεταβάλλεται κατα καιρούς. Στην τελευταία μου παραγγελία πλήρωσα 9 ευρώ.

Έρχονται οδικώς σε 8-9 μέρες.

Είναι αξιόπιστο. Κάνε τις αγορές σου με paypal για να μπορείς να χρησιμοποιήσεις και την υπηρεσία επιστροφής μεταφορικών σε περίπτωση που παραγγείλεις λάθος νούμερο και θελήσεις να κάνεις αλλαγή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια βοηθηστε παρακαλω εκανα μια παραγγελια πριν μια εβδομαδα και εφθασαν τα πραγματα σημερα αλλα ενα απο αυτα δεν ειναι αυτο που ζητησα ειναι κατι τελειος ακυρο εστειλα μηνυμα για να τους το πω αλλα δεν ξερω πως λειτουργει θα πρεπει να πληρωσω παλι τα μεταφορικα για να ερθει  θα πρεπει να τους στειλω πισω το αλλο προιον? ευχαριστω απο προκαταβολικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας παιδια μολις γραφτηκα στο φορουμ

ειχα δει ολες τις καλες κριτικες για το sportsdirect και αποφασισα να αγορασω και εγω απο το σαιτ αυτο

δυστυχως ομως μετα την παραγγελια μου (με paypal) μου σταλθηκε μηνυμα απο το σπορτσνταιρεκτ οτι ακυρωθηκε γιατι δεν ηταν στο στοκ καποια προιοντα(τα οποια εδειχνε στο στοκ οταν τα παρηγγειλα). επισης τα προιοντα που δεν βρισκονταν στο στοκ στο μειλ που μου ηρθε ηταν ολα που ειχα παραγγειλει.

Πηγα λοιπον στον λογαριασμο μου στο πειπαλ και ειδα πως η παραγγελια γραφει ακομα pending , αν και μου εχει ερθει e-mail απο το σπορτσνταιρεκτ οτι εχει ακυρωθει.
Εχω στειλει μειλ στο σπορτσνταιρεκτ αλλα δν εχω βρει ακρη...

Γνωριζει κανεις τι να κανω σε τετοια περιπτωση?(βοηθεια!!!) :unsure:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι το εχουν χρεωσει κανονικα! εχω στειλει μηνυμα και στο fb και στο site τους! τοσες παραγγελειες εχω κανει και πρωτη φορα που παρηγειλα για αλλον και εγινε η στραβη! οποτε λετε να προχωρησω σε dispute ετσι?

εκανα dispute και ο θεος βοηθος!!!! ενημερωνω για οποια εξελιξη για ενημερωση αν τυχει σε καποιον παρομοιο... λαλακια μου που δεν τρεβηξα βιντεο οταν το ανοιξα!!

Κακώς έκανες dispute τόσο νωρίς.

Αν έχεις διαβάσει το νήμα θα ξέρεις ότι παρόμοιες περιπτώσεις έχει αναφερθεί ξανά (και από μένα πριν κανά μήνα).

Συχνά στέλνουν την παραγγελία σε 2 δέματα και στο λογαριασμό σου γράφουν το 1 tracking number.

 

Για καταστήματα όπως το SD, που έχουν αποδείξει ότι δεν κάνουν π0%στι#ς και ότι αναγνωρίζουν τυχόν λάθη τους,

δίνουμε μερικές μέρες καιρό για να απαντήσουν στο mail μας.

Αν δεις ότι δεν βγάζεις άκρη μπορείς να προχωρήσεις σε dispute αλλά πρώτα έρχεσαι σε επαφή με το κατάστημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από πού έστειλες το email;

Γενικά στο site ή απο τη φόρμα στο I'm missing items from my order.

Τις γενικές ερωτήσεις αργούν λίγο περισσότερο να τις κοιτάξουν.

 

Πάντως δεν νομίζω να παθεις κάτι που έκανες dispute.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας παιδια μολις γραφτηκα στο φορουμ

ειχα δει ολες τις καλες κριτικες για το sportsdirect και αποφασισα να αγορασω και εγω απο το σαιτ αυτο

δυστυχως ομως μετα την παραγγελια μου (με paypal) μου σταλθηκε μηνυμα απο το σπορτσνταιρεκτ οτι ακυρωθηκε γιατι δεν ηταν στο στοκ καποια προιοντα(τα οποια εδειχνε στο στοκ οταν τα παρηγγειλα). επισης τα προιοντα που δεν βρισκονταν στο στοκ στο μειλ που μου ηρθε ηταν ολα που ειχα παραγγειλει.

Πηγα λοιπον στον λογαριασμο μου στο πειπαλ και ειδα πως η παραγγελια γραφει ακομα pending , αν και μου εχει ερθει e-mail απο το σπορτσνταιρεκτ οτι εχει ακυρωθει.

Εχω στειλει μειλ στο σπορτσνταιρεκτ αλλα δν εχω βρει ακρη...

Γνωριζει κανεις τι να κανω σε τετοια περιπτωση?(βοηθεια!!!) :unsure:

 

Αν και σήμερα δεν αλλάξει το status στο paypal σε cancelled ,πάτα details στην συναλλαγή, σημείωσε το transaction ID και στειλτο στο [email protected] . Πες τους τι εγινε και ζητησε να φροντισουν να φανει η ακυρωση και στο paypal. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακώς έκανες dispute τόσο νωρίς.

Αν έχεις διαβάσει το νήμα θα ξέρεις ότι παρόμοιες περιπτώσεις έχει αναφερθεί ξανά (και από μένα πριν κανά μήνα).

Συχνά στέλνουν την παραγγελία σε 2 δέματα και στο λογαριασμό σου γράφουν το 1 tracking number.

 

Για καταστήματα όπως το SD, που έχουν αποδείξει ότι δεν κάνουν π0%στι#ς και ότι αναγνωρίζουν τυχόν λάθη τους,

δίνουμε μερικές μέρες καιρό για να απαντήσουν στο mail μας.

Αν δεις ότι δεν βγάζεις άκρη μπορείς να προχωρήσεις σε dispute αλλά πρώτα έρχεσαι σε επαφή με το κατάστημα.

και ομως μολις εκανα dispute μου απαντησαν αμεσως μου εστειλαν μια φορμα της DHL να συμπληρωσω και να στειλω και φωτογραφιες... τωρα το κανω και ελπιζω να πανε ολα καλα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσες μερες κανει ενα πακετο να φτασει στην Αγγλια? Εστειλα ενα δεμα απο Κρητη στις 15 Ιανουαριου και το tracking δειχνει οτι ειναι στην Αθηνα απο τις 17 του μηνα. Και οταν φτασουν μου στελνουν κανα μειλ επιβεβαιωσης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια όλες οι παραγγελιες απο το SD είχαν μια συγκεκριμένη διαδρομη μέχρι να έρθουν...Τα τελευταία που παρήγγειλα έφτασαν ως Ουγγαρία κανονικά και μετα εφυγαν για Ελσίνκι...Εχει συμβεί σε καποιον αλλο αυτό??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...