Προς το περιεχόμενο

To topic του sportsdirect.com


nfeel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@Questioner Εγώ έστειλα χθες δέμα συστημένο για επιστροφή που να σου πω την αλήθεια ήταν και σε χειρότερη κατάσταση από την δική σου. Πιστεύω ότι έπεσες σε υπάλληλο που δεν ήξερε τη δουλειά της και ζημίωσε εκτός από σένα και το ταχυδρομείο λόγω του μικρότερου αντιτίμου που εισέπραξε. 

 

Η υπάλληλος ρώτησε άλλους 2 + τον προϊστάμενο, οι οποίοι έδωσαν ακριβώς την ίδια απάντηση. Εννοείται πως δεν το έστειλα ως απλό και σηκώθηκα και έφυγα.

 

Όταν τους ανέφερα ο,τι στο τοπικό κατάστημα το δέχονται κανονικά μου είπαν ο,τι ο εκάστοτε ταμίας παίρνει την ευθύνη για το αν θα το δεχτεί ή όχι. Τραγικό μιας και αναφερόμαστε για το κατάστημα του Συντάγματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Την καλύτερη κίνηση έκανες γιατί το sports direct απαιτεί τις επιστροφές σε συστημένο δέμα.

 

Για 2,50€ δηλαδή που απαιτούνται επιπλέον για συστημένη αποστολή, μπορεί να μην πετύχαινες την επιστροφή από το κατάστημα και να έτρεχες χωρίς να φτάνεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την καλύτερη κίνηση έκανες γιατί το sports direct απαιτεί τις επιστροφές σε συστημένο δέμα.

 

Για 2,50€ δηλαδή που απαιτούνται επιπλέον για συστημένη αποστολή, μπορεί να μην πετύχαινες την επιστροφή από το κατάστημα και να έτρεχες χωρίς να φτάνεις!

 

Ακριβώς. Πέρα από αυτό σκέφτηκα και το refunded returns του paypal. Σε απλό δέμα απλά σου δίνουν μια απόδειξη ο,τι αγόρασες κάτι γραμματόσημα κάτι που δεν αποδεικνύει τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς. Πέρα από αυτό σκέφτηκα και το refunded returns του paypal. Σε απλό δέμα απλά σου δίνουν μια απόδειξη ο,τι αγόρασες κάτι γραμματόσημα κάτι που δεν αποδεικνύει τίποτα.

 

Μια και έγραψες για το paypal returns να αναφέρω και εγώ από την πλευρά μου ότι κατέθεσα τα δικαιολογητικά που απαιτούσαν για την επιστροφή των ταχυδρομικών εξόδων. Μου έστειλαν ότι ενέκριναν το αίτημα μου και θα λάβω επιστροφή του κόστους αποστολής στο λογαριασμό μου στο paypal. Κάτι βέβαια που δεν έχει γίνει ακόμα αλλά υποψιάζομαι ότι θα γίνει όταν φτάσει το πακέτο στην sports direct.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς. Πέρα από αυτό σκέφτηκα και το refunded returns του paypal. Σε απλό δέμα απλά σου δίνουν μια απόδειξη ο,τι αγόρασες κάτι γραμματόσημα κάτι που δεν αποδεικνύει τίποτα.

Εγω σαν συστημένο που το έστειλα μου δώσανε απλή απόδειξη, στην οποία δεν φαίνονται στοιχεία παραλήπτη, παρα μόνο το tracking number το ποσό και η ημερομηνία.

 

Λέτε να έχω θέμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν φαίνονται τα στοιχεία του παραλήπτη στην απόδειξη.

 

Μόνο όσα υπολογίζονται στα ταχυδρομικά έξοδα, όπως βάρος, προορισμός, μέγεθος, προτεραιότητα, συστημένο κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν. Έχουμε και λέμε:

 

Lonsdale Zipped Hoody Mens: Πολύ ποιοτικό hoodie με στενή γραμμή σε σχέση με τα άλλα lonsdale. Οπότε αν στην lonsdale αγοράζετε ένα size κάτω, σε αυτό θα πρότεινα να αγοράσετε αυτό που φοράτε.

 

Character Homer 3D Snr44: Χειμωνιάτικες παντόφλες πολύ καλής ποιότητας. Η εικόνα μιλάει από μόνη της. :P

 

Bafiz Team Mules Juniors: Για τα λεφτά τους είναι πολύ καλές. Ο καιρός θα δείξει πόσο θα αντέξουν.

 

SoulCal Full Zip Hoody Mens: Το περίμενα περισσότερο χοντρό και ποιοτικό παρ' όλα αυτά για τα λεφτά του είναι μια χαρά. Παραγγέλνετε το μέγεθος που φοράτε.

 

Adidas Knit Gloves Mens: Εξαιρετικό γάντι για τα λεφτά του. Μου κάθονται μια χαρά στα χέρια και είναι αρκετά ζεστά.

 

Hanes T Shirt Mens: Πολύ καλό για μέσα στο σπίτι ή ακόμα και για έξω μιας και δείχνει ο,τι κοστίζει περισσότερο απ' όσο πραγματικά κοστίζει. Η γραμμή είναι κανονική προς ελάχιστα φαρδιά οπότε μάλλον αγοράζετε το νούμερο που φοράτε συνήθως.

 

Gelert Atlantis Micro Fleece Mens: Ψιλό fleece με πολύ ωραία υφή και ωραία χρώματα. Αρκετά ζεστό το λίγο που το δοκίμασα. Η γραμμή του είναι κανονική. Εμένα μου έκατσε μια χαρά στο κανονικό μου μέγεθος.

 

Campri Thermal Pants Mens: Καλό υλικό και μου έχουν πει γνωστοί πως είναι αρκετά ζεστό. Δεν το έχω δοκιμάσει οπότε δεν μπορώ να εκφράσω γνώμη.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα!Ξερει καποιος σε ποια διευθυνση στελνουμε το δεμα για να γινει αλλαγή σε κάποια παπούτσια που εκανα λάθος το νούμερο?

Μαζι με τη παραγγελία σου έχουν στειλει ενα χαρτί επιστροφής όπου πρέπει να το συμπληρώσεις , εκεί γράφει και τη διεύθυνση...

 

Αν δεν το έχεις υπάρχει και εδώ http://www.sportsdirect.com/returns?form=pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει καταλαβα!Ευχαριστω


Tελικά χρειάζομαι περαιτέρο βοήθεια στο πώς να συμπληρώσω την ετικέτα επιστροφής...Φοβάμαι μην κανω κάποιο λάθος!!Αν γνωρίζει κάποιος παρακαλώ να με βοηθήσει!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω πολυ. Θα το δοκιμασω και θα σας πω

 

Edit: Δεν χρειαζετε να στειλω κανενα mail στο sportsdirect. Απλα στελνω τα προϊοντα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπερα,θα ηθελα να ρωτησω αν εχει παρει κανεις ισοθερμικα nevica,να πει αποψη

1.73/60kg παω για xs; (θελω να ειναι κολλητό)

Με τα μεταφορικα τι παιζει αυτη τη στιγμη; 

 

(http://www.sportsdirect.com/nevica-thermal-pants-mens-402207?colcode=40220703)

(http://www.sportsdirect.com/nevica-thermal-zip-top-mens--402210?colcode=40221003)

 

Ευχαριστω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπερα,θα ηθελα να ρωτησω αν εχει παρει κανεις ισοθερμικα nevica,να πει αποψη

1.73/60kg παω για xs; (θελω να ειναι κολλητό)

Με τα μεταφορικα τι παιζει αυτη τη στιγμη; 

 

(http://www.sportsdirect.com/nevica-thermal-pants-mens-402207?colcode=40220703)

(http://www.sportsdirect.com/nevica-thermal-zip-top-mens--402210?colcode=40221003)

 

Ευχαριστω :)

Για τα ισοθερμικά δεν γνωρίζω να σου πω αλλά τα μεταφορικά είναι 7 ευρώ . Που πήρα πρόσφατα επειδη το συνολικό ποσό είναι <100 ευρώ , τέλος έρχονται συνήθως με μεταφορική speedex

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...