Προς το περιεχόμενο

To topic του sportsdirect.com


nfeel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10e ξανά τα μεταφορικά.Χτες ήταν 18e...ούτε αυτοί δεν ξέρουν τι κάνουν στο κόστος των μεταφορικών.Μια 18,μια 15,μια 10,μια 13e ..

 

Εστειλα μεηλ και ελαβα μια απαντηση του στυλ "τα μεταφορικα που αναφερονται στο FAQ ειναι τα ελαχιστα και εξαρτωνται απο το βαρος, αξια προϊοντων, κτλπ".Τους απαντησα οτι εκανα δοκιμη με ενα προϊον και παλι μου εβγαζε 17.99 οποτε δεν ηταν θεμα βαρους ή αξιας.

 

Σημερα εβαλα και εγω την παραγγελια μου με κοστος 15€ (βαρος 5,4 κιλα).Λογικα τα μεταφορικα εχουν καποια κλιμακα με βαση το βαρος καθως στη προηγουμενη παραγγελια μου (3,9 κιλα) πληρωσα 10€.

 

Σιγουρα κατι επαιζε το Σ/Κ με το συστημα υπολογισμου μεταφορικων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

τωρα θελω να παραγγειλω ενα ζευγαρι παπουτσια αλλα δεν ξερω αν τα νουμερα π.χ (7) της ελλαδας ειναι ιδιο με το (7) της αγγλιας

 

Στη μαρκα που σε ενδιαφερει και εχεις ήδη παπουτσια θα δεις την ετικετα στη γλωσσα. Οτι λεει σε UK αυτό θα παραγγείλεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια θελω να παρω αυτο το μπλουζακι lonsdale

 

http://www.sportsdirect.com/lonsdale-small-lion-polo-shirt-mens-545010?colcode=54501003

 

Τι νουμερο μου προτεινετε? Ειμαι 1,83 και περιπου 90 κιλα. Να παω σε large ή σε medium?

 

Απο καποια σχολια λενε πως το large ειναι κανονικο ή λιγο μεγαλυτερο απο το κανονικο. Να ειναι λιγο πιο ανετο δεν με πειραζει. Να μην κολυμπαω θελω...

 

Ειχα παραγγειλει την προηγουμενη φορα αυτο το everlast

http://www.sportsdirect.com/everlast-fashion-polo-shirt-mens-546019?colcode=54601929

 

σε large και μου ερχεται μεγαλο. Ηθελα medium σε αυτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια γεια σας.

Σκοπευω να παραγγειλω απο το συγκεκριμενο καταστημα. Ειναι αξιοπιστο ; Κατι φιλοι μου εχουν παραγγείλει απο κει αρκετες φορες και δεν εχουν θεμα. Εχω βαλει στο ματι κατι jeans (και οχι μονο B) ) αλλα δεν ξερω τι παιζει με τα νουμερα  ειδικα για τα jean. Εδω φοραω W34 .Συμφωνα με το μεγεθολογιο που εχουν μου βγαζει να παρω W40!!!

Οποιος ξερει παιδια ας πει μια γνωμη.

Ειμαι 1.87 105 κιλα αλλα οχι ατσουμπαλος εκανα μπασκετ και γυμναστικη καποτε. :-D

Μπλουζες φουτερ ζακετες εδω φοραω XL

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια θελω να παρω αυτο το μπλουζακι lonsdale

 

http://www.sportsdirect.com/lonsdale-small-lion-polo-shirt-mens-545010?colcode=54501003

 

Τι νουμερο μου προτεινετε? Ειμαι 1,83 και περιπου 90 κιλα. Να παω σε large ή σε medium?

 

Απο καποια σχολια λενε πως το large ειναι κανονικο ή λιγο μεγαλυτερο απο το κανονικο. Να ειναι λιγο πιο ανετο δεν με πειραζει. Να μην κολυμπαω θελω...

 

Ειχα παραγγειλει την προηγουμενη φορα αυτο το everlast

http://www.sportsdirect.com/everlast-fashion-polo-shirt-mens-546019?colcode=54601929

 

σε large και μου ερχεται μεγαλο. Ηθελα medium σε αυτο...

To Lonsdale το εχω παρει κ εγω. Φοραω L και αυτο που ηρθε ηταν L. Παρ'το σε οτι μεγεθος φορας δηλάδη L!

 

Παιδια γεια σας.

Σκοπευω να παραγγειλω απο το συγκεκριμενο καταστημα. Ειναι αξιοπιστο ; Κατι φιλοι μου εχουν παραγγείλει απο κει αρκετες φορες και δεν εχουν θεμα. Εχω βαλει στο ματι κατι jeans (και οχι μονο B) ) αλλα δεν ξερω τι παιζει με τα νουμερα  ειδικα για τα jean. Εδω φοραω W34 .Συμφωνα με το μεγεθολογιο που εχουν μου βγαζει να παρω W40!!!

Οποιος ξερει παιδια ας πει μια γνωμη.

Ειμαι 1.87 105 κιλα αλλα οχι ατσουμπαλος εκανα μπασκετ και γυμναστικη καποτε. :-D

Μπλουζες φουτερ ζακετες εδω φοραω XL

Γεια σου φιλε! Αξιοπιστοτατο τουλαχιστον μεχρι στιγμης! Στα τζιν και γω ημουν διστακτικος αλλα δοκιμασα και πετυχα το νουμερα με την πρωτη και στα 2 τζινακια.(εξαιρετικη ποιοτητα, τρομερα value οι τιμες!).Κ εγω φοραω 34 στη μεση ενιοτε και 36. Εσυ ομως οπως σε κοβω να προσεξεις το μακρος. Αν παρατηρησεις μερικα τζινακια στα 34 ας πουμε εχει 3 κατηγοριες. 34W S, 34W L και 34 W R. Οπου S, L και R, short, long και regular. Εγω με 1,80 πηρα R και μου ειναι ακριβως! Εσυ με 1,87 ισως να θες L. Στη μεση παντως, οτι φορας! Επισης να δινεις μεγαλη βαση στα σχολια, σε κατευθυνουν! Τωρα αν το προιον που θες δεν εχει σχολια, τοτε οντως ρισκαρεις λιγο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω edu41.

Μαλλον σε L θα παω.

 

Δεν μου λες και τα κιλα σου να συγκρινω? Υψος εχουμε πανω κατω το ιδιο. Κιλα εγω ειμαι γυρω στα 90.

Στα ιδια με σενα crupo...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για τις συμβουλες. Με την πληρωμη μεσω paypal ετσι;

Εχω να το χρησιμοποιησω εδω και 3 χρονια ειχα βγαλει μια χρεωστικη καρτα απο την Alpha Bank ξερετε αν ισχυει ακομα ή πρεπει να κανω τιποτα αλλο΄;

Επισης δεν θυμαμαι την διαδικασια πληρωμης μεσω paypal. Καποτε μου ειχε ερθει χαρτι απο την τραπεζα με τον τετραψηφιο κωδικο για να κανω confirm debit card αλλα το ξεχασα και δεν το εχω κανει γιατι εχασα τον κωδικο.Για να κανω συναλλαγη πρεπει να κανω confirm debit card;

 

Ευχαριστω και συγνωμη για την ασχετοσυνη μου :unsure:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά, ετοιμάζομαι για την πρώτη μου παραγγελία από sports direct και θα ήθελα σε κάτι τη βοήθεια σας. Το νούμερο που φοράω σε κάτι nike dual fusion είναι 42 (26.5cm) αλλά σε ορισμένα πιο φλατ παπούτσια φοράω και 41 οριακά. Τώρα θέλω να αγοράσω κάτι ελβιέλες Lee Cooper, λέτε να τις πάρω 7.5 ή 8 σε νούμερο Αγγλίας;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά, ετοιμάζομαι για την πρώτη μου παραγγελία από sports direct και θα ήθελα σε κάτι τη βοήθεια σας. Το νούμερο που φοράω σε κάτι nike dual fusion είναι 42 (26.5cm) αλλά σε ορισμένα πιο φλατ παπούτσια φοράω και 41 οριακά. Τώρα θέλω να αγοράσω κάτι ελβιέλες Lee Cooper, λέτε να τις πάρω 7.5 ή 8 σε νούμερο Αγγλίας;;;

7.5, μη σου πω και 7 καλύτερα... 'Εχω πάρει παπούτσια Lee Cooper και έχουν μεγάλη φόρμα. Εξάλλου το Nike σου είναι 42-8.5 US -7.5 UK...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7.5, μη σου πω και 7 καλύτερα... 'Εχω πάρει παπούτσια Lee Cooper και έχουν μεγάλη φόρμα. Εξάλλου το Nike σου είναι 42-8.5 US -7.5 UK...

Σε ευχαριστώ για την απάντηση!

 

Λοιπόν, τα Nike τα αθλητικά που έχω είναι UK 8. Κάτι lacoste που έχω σε στυλ ελβιέλας (δερμάτινα) είναι κι αυτά UK 8 αλλά τα φοράω με πάτους γιατί το 41 μου ήταν μικρό και το 42 λίγο μεγαλούτσικο, επομένως είναι σαν 41.5 δήλαδή UK 7.5.

UK 7 (41 ευρώπης) νούμερο μόνο 1-2 φορές έχω αγοράσει παπούτσια και ήταν οριακά άρα λέω να πάρω τα 7.5 που είναι υπό κανονικές συνθήκες το νούμερό μου και αν είναι μεγαλύτερα βάζω πάτους...

 

Τι λέτε??

 

Τα Lee Cooper είναι σε φόρμα σαν τα All Star? Αν ναι, να πεταχτώ το Σάββατο να δοκιμάσω να δω ακριβώς πιο είναι το νούμερό μου ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ για την απάντηση!

 

Λοιπόν, τα Nike τα αθλητικά που έχω είναι UK 8. Κάτι lacoste που έχω σε στυλ ελβιέλας (δερμάτινα) είναι κι αυτά UK 8 αλλά τα φοράω με πάτους γιατί το 41 μου ήταν μικρό και το 42 λίγο μεγαλούτσικο, επομένως είναι σαν 41.5 δήλαδή UK 7.5.

UK 7 (41 ευρώπης) νούμερο μόνο 1-2 φορές έχω αγοράσει παπούτσια και ήταν οριακά άρα λέω να πάρω τα 7.5 που είναι υπό κανονικές συνθήκες το νούμερό μου και αν είναι μεγαλύτερα βάζω πάτους...

 

Τι λέτε??

 

Τα Lee Cooper είναι σε φόρμα σαν τα All Star? Αν ναι, να πεταχτώ το Σάββατο να δοκιμάσω να δω ακριβώς πιο είναι το νούμερό μου ;)

Τα Lee Cooper είναι πιο φαρδιά από τα All Star. Στα all star, UK=US, δηλαδή το UK είναι μικρότερο από τα UK άλλων εταιριών αφενός, αφετέρου είναι πιο στενά από τα Lee.  Δυστυχώς, κάθε εταιρία έχει άλλα νούμερα και καλούπια. Αν έχεις φαρδύ πόδι, με 7.5 λογικά θα είσαι ok, αν όχι, πας και για 7. Πάντως, καλύτερα λίγο μεγαλύτερα, παρά λίγο μικρότερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια καλησπερα... ανακαλυψα προσφατα αυτο το σιτε και μιας και καλοκαιριασε ειπα να παρω κανα t-shirt!! τι ειναι καλυτερα να πληρωσω paypal η πιστωτικη απο τραπεζα?? βεβαια εγω ειμαι κατω των 18 η μανα μ θα τα κανονισει!!

 

αλλη μια ερωτηση βρε παιδια γιατι θα παθω καμια νειλα και θα τρεχω! στο νουμερο small που ενδιαφερομαι εγω γιατι ειμαι αρκετα λεπτος λεει chest: 36 και waist:30/32

 

εξηγηστε μου σας παρακαλω τι ακριβως ειναι αυτο?? δλδ η περιμετρος του στηθους μου και της μεσης μου?? για περιμετρος παντως αρκετα μικρο μου φαινεται αν ειναι σε εκατοστα!!

 

ευχαριστω εκ των προτερων!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...