Προς το περιεχόμενο

To topic του sportsdirect.com


nfeel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είχα κάνει μια παραγγελία και αντί να μου στείλουν το σωστό προϊόν μου έστειλαν ένα που δεν είχα παραγγείλει. Μπήκα την επόμενη μέρα στο site τους και δεν έβρισκα το προϊόν που ήθελα και είχα παραγγείλει. Πως θα επιστρέψω το προϊόν που δεν θέλω και με τι κόστος μεταφορικών?

 

Δεν διαβάζεις τι σου γράφω; Θα επικοινωνήσεις μαζί τους για να σου στείλουν αυτοί κούριερ πληρωμένο από αυτούς. Εφόσον είναι όντως έτσι τα πράγματα και ευθύνονται για το λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα κάνει μία παραγγελία πριν κάποιες εβδομάδες την οποία ακύρωσα σχεδόν άμεσα και μου έστειλαν email ότι ακυρώθηκε επιτυχώς και τα χρήματα θα επιστρέψουν εντός 5-7 εργάσιμων ημερών. Τα χρήματα όμως φαίνονται στο λογιστικό υπόλοιπο και όχι στο διαθέσιμο. Ξέρεις κάποιος τι γίνεται ή αν είναι φυσιολογικό αυτό; Η πληρωμή έγινε με χρεωστική κάρτα εθνικής. Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα εχω και εγω ακριβως το ιδιο πρόβλημα.Εκανα παραγγελία κ εχουν περασει τωρα 3 βδομαδες.Αρχικά μου στείλανε το μηνυμα οτι η παραγγελια μου έγινε collect Order Collected

Dear Zoi

Order reference number is: SDGR40000036138283

Your order has been collected by your nominated courier. Please find below the delivery tracking.

Please only use the tracking link on the day of delivery

Delivered By: Consignment Number:

wnDirect DI004590078

 

 

 

 

Πατησα πανω στο consigment number και με βγαζει σε αυτη τη σελιδα

http://wndirect.com/tracking.php?type=OR&ref=DI004590078&submit=#

 

No tracking information found

 

Δηλαδη ο αριθμος δε βρεθηκε μετα απο 10 μηνυματα μου απαντησαν πως χαθηκε το δεμα μου και αναρωτιεμαι πως γινεται να χαθει αφου εχει tracking number?τους ρωτησα με ποια κουριερ στελνουν και μου ειπαν με wndirect που στην Ελλαδα δεν υπαρχει πηρα στην speedex και στην dhl και τιποτα μας δουλευουν?εγω δεν ειδα κανενα tracking number στην παραγγελια μου ειπσν θα μου επιστρεψουν τα χρηματσ αντε να δουμε τωρα..διαβασα κατι παρομοιο απο καποιον αλλο χρηστη πριν αλλα δεν σχολιασε τι εγινε τελικα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα έχεις πρόβλημα. Θα σου πιστωθουν κανονικά τα χρήματα σου. Κάνω παραγγελίες από SD σχεδόν κάθε δεύτερη εβδομάδα τα τελευταία 4 χρόνια. Δεν είχα ποτέ πρόβλημα και μια φορά που δεν είχαν βάλει ένα πουκάμισο το αποζημιωθηκα κανονικά. Είναι σοβαρή επιχείρηση με κατασταστηματα παντού σε Αγγλία και Κύπρο. Οπότε υπομονή!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω πολυ απλα με ποια κουριερ ερχοντσι εδω στην Ελλαδα γνωριζετε?

 

η με DHL

η με wnDirect από Αγγλια και SpeedEx όταν μπαίνει Ελλαδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10% off Clothing and Accessories Orders at Sports Direct




sdeu10


(απο ξάδερφο στην UK)


 


Πρίν λίγο έδωσα μια παραγγελία,


αλλα για να το δεχθεί άλλαξα τη χώρα απο Ελλάδα σε Αγγλία πρίν την πληρωμή.


(το πέρασε σε όλα, ρούχα, παπούτσια κλπ)



  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

παρέλαβα κάτι παπούτσια που είναι μικρότερα μου. Έκανα την πληρωμή μέσω paypal και λέω να εκμεταλλευτώ την επιστροφή χρημάτων που δίνει η υπηρεσία,αλλά δεν ξέρω αν αξίζει. 

Γνωρίζει κάποιος την διαδικασία και πόσο περίπου θα μου κοστίσει να τα στείλω πίσω; Μου δίνει όλα τα χρήματα πίσω το paypal;

Αυτά που ξέρω να κάνω με τα λίγα που διάβασα είναι: (αν ξεχνάω κάτι συμπληρώστε με)

1.Συμπληρώνω την καρτέλα του SD με τσεκαρισμένο το προϊόν που επιστρέφω και γράφω στα σχόλια την αιτία επιστροφής.

Με ποια εταιρία κούριερ τους τα επιστρέφω; Πρέπει να είναι συστημένο;;

2. Στέλνω τις αποδείξεις των εξόδων επιστροφής στο paypal πως; μέσω φωτογραφίας των αποδείξεων;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μια ερώτηση σας παρακαλώ.

Μια εκκλησία θέλει να κάνει μια αγορά κάποια πράγματα για ένα ορφανοτροφείο. Και έχει την δυνατότητα να τα πάρει με αφορολόγητο. Ξέρει κανένας πως θα το κάνω? Να τους βοηθήσω, το συγκεκριμένο μαγαζί το κάνει ?

Είναι Αγγλία οπότε νομίζω οτι αφορολόγητο δε παίζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Με ποια εταιρία κούριερ τους τα επιστρέφω; Πρέπει να είναι συστημένο;;

 

 

Με όποια θέλεις, απλά μόνο τα ΕΛΤΑ έχουν λογικό κόστος (16,50€ κοστίζει το συστημένο για Αγγλίας ως 2 κιλά). Οι κούριερ χρεώνουν εξωφρενικά μεγάλα τέλη. Εννοείται ότι πρέπει να είναι συστημένο. Παντού και πάντα στέλνουμε συστημένα. Το απλό ταχυδρομείο δεν κάνει ούτε για αποστολή καρτ ποστάλ πλέον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά θυμαμαι παλια υπηρχε ενα site που καναμε track τα πακετα. Μπορείτε να μου θυμήσετε ποιο χρησιμοποιούσαμε; ή αν έχετε να προτεινετε κάποιο άλλο, γιατι απο το sportsdirect μονο οτι τα εχει παρει ο κουριερ βλεπω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...