Προς το περιεχόμενο

To topic του sportsdirect.com


nfeel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 ώρες πριν, vagstef είπε

Σήμερα ήρθαν 2 Updates που δεν περίμενα Κυριακάτικα,


17 Jan 21 9:30 AM - Clearance event - ATHENS,GREECE
Further Details - Paperwork is required from the importer to continue with the clearance processing
Next Steps - A DHL representative shall attempt to contact the importer for the required paperwork. Customer should contact DHL Customer Service if not reached by DHL

και μετά

17 Jan 21 9:30 AM - ATHENS,GREECE

δεν έχει επικοινωνήσει κανείς απο DHL ακόμα, αν δεν πάρουν αύριο το πρωί λέω να τους πάρω εγώ

4 ώρες πριν, vagstef είπε

Σήμερα ήρθαν 2 Updates που δεν περίμενα Κυριακάτικα,


17 Jan 21 9:30 AM - Clearance event - ATHENS,GREECE
Further Details - Paperwork is required from the importer to continue with the clearance processing
Next Steps - A DHL representative shall attempt to contact the importer for the required paperwork. Customer should contact DHL Customer Service if not reached by DHL

και μετά

17 Jan 21 9:30 AM - Processing for clearance - ATHENS,GREECE

δεν έχει επικοινωνήσει κανείς απο DHL ακόμα, αν δεν πάρουν αύριο το πρωί λέω να τους πάρω εγώ

 

Τι σημαίνει αυτό 

Processing for clearance ;

Τι σημαίνει αυτό ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, nebtios είπε

Τους εστειλα μνμ και μου απαντησαν αυτο. Τωρα εσενα τι σου λεει η dhl? 

Εχεις στειλει κανενα μνμ στο sd σχετικα με το θεμα? 

IMG_20210117_184049.jpg

εμένα 6/1 δεν είχε τέτοια έξοδα μέσα κατά το check out. δηλαδή και τώρα αν πας να κάνεις παραγγελία δεν σου βάζει Import fees στο σύνολο. μόνο τα Items και delivery

4 λεπτά πριν, darcsecrets είπε

Τι σημαίνει αυτό ; 

θα μάθω αύριο το πρωί. Πήρα σήμερα τηλ στο dhl τμήμα εισαγωγών μιας και είδα κίνηση στο tracking αλλά λειτουργεί Δευ-Παρ το τηλ κέντρο. 

Επεξ/σία από vagstef
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, vagstef είπε

εμένα 6/1 δεν είχε τέτοια έξοδα μέσα κατά το check out. δηλαδή και τώρα αν πας να κάνεις παραγγελία δεν σου βάζει Import fees στο σύνολο. μόνο τα Items και delivery

Τα import fees τα έχουν προσθέσει στις τιμές των προϊόντων 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, darcsecrets είπε

Τα import fees τα έχουν προσθέσει στις τιμές των προϊόντων 

αυτό δεν μπορεί να ισχύει διότι 

We have no control over these charges and can't predict their amount. For further information please contact your local customs office before placing your order.

άλλωστε θα έπρεπε να αναφέρονται ξεχωριστά όπως κάνουν άλλα e-shops

5 λεπτά πριν, darcsecrets είπε

Τα import fees τα έχουν προσθέσει στις τιμές των προϊόντων 

επίσης βρήκα και αυτό For customers based outside the UK but in the EU: the prices for goods on the Website include all applicable taxes.

αν εννοούσες αυτό. αλλά τίθεται το θέμα αν έχουν ενημερώσει τους όρους τους γιατί το If you order from us from outside the EU

δεν ισχύει πλέον με βάση τα νέα δεδομένα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, vagstef είπε

αυτό δεν μπορεί να ισχύει διότι 

We have no control over these charges and can't predict their amount. For further information please contact your local customs office before placing your order.

άλλωστε θα έπρεπε να αναφέρονται ξεχωριστά όπως κάνουν άλλα e-shops

επίσης βρήκα και αυτό For customers based outside the UK but in the EU: the prices for goods on the Website include all applicable taxes.

αν εννοούσες αυτό. αλλά τίθεται το θέμα αν έχουν ενημερώσει τους όρους τους γιατί το If you order from us from outside the EU

δεν ισχύει πλέον με βάση τα νέα δεδομένα

Αυτό εννοούσα !

9740EDC0-D316-4263-A7DD-E2183E0FA7C6.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, vagstef είπε

Έψαχνα ένα email που τους είχα ρωτήσει και το βρήκα Screenshot_20210117-192428_Outlook.jpg.84d7a8bc2aceb86df748bc9c3ceee4f7.jpg

Αρα εσένα σου λενε οτι θα πληρώσεις τελωνείο . Σε μας λενε @αλακιες?  Εγω τωρα που παω να κανω εικονικά παραγγελία ειναι οπως παλια. 

Screenshot_2021-01-17-19-32-48-880_com.android.chrome.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, nebtios είπε

Αρα εσένα σου λενε οτι θα πληρώσεις τελωνείο . Σε μας λενε @αλακιες?  Εγω τωρα που παω να κανω εικονικά παραγγελία ειναι οπως παλια. 

ναι απ ότι βλέπω λένε 2 διαφορετικά πράγματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, vagstef είπε

ναι απ ότι βλέπω λένε 2 διαφορετικά πράγματα

Θα τους ρωτήσω με βάση αυτό που σου έστειλαν τι εννοούν τελικα; 

IMG_20210117_201119.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μην τους εμπιστεύεστε είναι αναξιοπιστοι αν δεν ξεκαθαρίσουν το θέμα με γραπτή ανακοίνωση στο site.  Ψώνιζα για χρόνια από αυτούς αλλά έχω σταματήσει εδώ και κάτι μηνες εξαιτίας μιας λάθος παραγγελίας εκ μέρους τους που ποτέ δεν ανέλαβαν την ευθύνη!  Μου έστειλαν μέσα σε κουτί παπουτσιών uk 9 μέγεθος παπούτσια με μέγεθος uk 10 !!!  Προφανώς βλακεία του υπαλλήλου τους αλλά δεν δεχόταν να καλύψουν τα έξοδα επιστροφής . Ευτυχώς είχα αγοράσει μέσω paypal και τα πήρα πίσω...απαράδεκτοι για τα χρήματα που τους έχω δώσει τόσα χρόνια. Σταματήστε τις παραγγελίες και περιμένετε , θέλουν δε θέλουν όταν δουν πως πέφτουν καθοδικά οι παραγγελίες θα μεταφέρουν τις κεντρικές τους αποθήκες σε ευρωπαϊκό έδαφος .  Καταστήματα έχουν σε πολλές ευρωπαϊκές χώρες δεν είναι δύσκολο για αυτούς αλλά θα τους κοστίσει και το αναβάλλουν .  Στη χειρότερη των περιπτώσεων θα αναγκαστούν όπως το  amazon να συμπεριλάβουν ξεκάθαρα στις τιμές τους τα import fees.  Προς το παρόν το έχουν αφήσει φλου και όποιος τσιμπήσει ...

Επεξ/σία από molot12
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, nebtios είπε

Θα τους ρωτήσω με βάση αυτό που σου έστειλαν τι εννοούν τελικα; 

IMG_20210117_201119.jpg

Άρα τώρα λένε πως είναι χρέος του πελάτη να πληρώσει το τελωνείο ...

Επεξ/σία από darcsecrets
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...