Προς το περιεχόμενο

To topic του sportsdirect.com


nfeel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

22 ώρες πριν, vagstef είπε

Λοιπόν μόλις πήρα στο τμήμα εισαγωγών της DHL (210 3543390), είπα στην κοπέλα τον αριθμό του δέματος (κόστος 119 ευρώ) και μου λέει έχει κρατηθεί στο τελωνείο αλλά δεν είναι να πληρώσετε κάτι. Μετά μου λέει θα χρειαστεί να μας δώσετε κάποια στοιχεία, μπορείτε να τα δώσετε και τώρα τηλεφωνικώς. 

Της έδωσα ΑΦΜ, ΔΟΥ και τι περιέχει το δέμα. Της λέω θα χρειαστείτε το order confirmation με το ποσό, μου λέει όχι. Επίσης λέει λόγω φόρτου ίσως πάρει 4-5 μέρες το τελωνείο.

Τώρα παίζει να μην γώριζε κάτι, χλωμό το κόβω να μην πληρώσω. Μετά από λίγο μου ήρθε άλλο ένα update

Monday, January 18, 2021 Location Time Piece
13 Customs status updated ATHENS - GREECE 12:02

Καλημέρα, εύχομαι και ελπίζω να μην πληρώσεις τίποτα. Αναμένω ενημέρωση σου φίλε μου μήπως και δούμε άσπρη μέρα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Colt1911 είπε

Καλημέρα, εύχομαι και ελπίζω να μην πληρώσεις τίποτα. Αναμένω ενημέρωση σου φίλε μου μήπως και δούμε άσπρη μέρα....

Καλημέρα! Ναι, περιμένω μιας και είπε ότι θα καθυστερήσει. Κανένα update σήμερα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/1/2021 στις 12:08 ΜΜ, vagstef είπε

Καλημέρα! Ναι, περιμένω μιας και είπε ότι θα καθυστερήσει. Κανένα update σήμερα

Καλημέρα , είχαμε κανένα νεότερο ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, vagstef είπε

Καλημέρα! 5η μέρα τελωνείο κανένα νέο!

Μια απ' τα ίδια κ γω...αν μου πουν κάποιο τρελό ποσό που έτσι πιστευω, θα τους πω να τα επιστρέψουν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, dimchlin είπε

Μια απ' τα ίδια κ γω...αν μου πουν κάποιο τρελό ποσό που έτσι πιστευω, θα τους πω να τα επιστρέψουν 

τι ποσό είναι η παραγγελία σου? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.imerisia.gr/oikonomia/4434_brexit-mono-fpa-horis-dasmoys-gia-ta-emporeymata-apo-tin-agglia

 

Brexit: Μόνο ΦΠΑ, χωρίς δασμούς, για τα εμπορεύματα από την Αγγλία

Χωρίς δασμούς, μόνο με ΦΠΑ, θα εισέρχονται τα εμπορεύματα καταγωγής Ηνωμένου Βασιλείου, σύμφωνα με κοινή Ανακοίνωση Υπουργείου Εξωτερικών και ΑΑΔΕ
 
Για τα εμπορεύματα, που έχουν καταγωγή από τρίτες χώρες, αλλά εισέρχονται στην Ελλάδα μέσω του Ηνωμένου Βασιλείου, επιβάλλεται και δασμός.
 

 

Επεξ/σία από filipoOS
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, filipoOS είπε

https://www.imerisia.gr/oikonomia/4434_brexit-mono-fpa-horis-dasmoys-gia-ta-emporeymata-apo-tin-agglia

 

Brexit: Μόνο ΦΠΑ, χωρίς δασμούς, για τα εμπορεύματα από την Αγγλία

Χωρίς δασμούς, μόνο με ΦΠΑ, θα εισέρχονται τα εμπορεύματα καταγωγής Ηνωμένου Βασιλείου, σύμφωνα με κοινή Ανακοίνωση Υπουργείου Εξωτερικών και ΑΑΔΕ
 
Για τα εμπορεύματα, που έχουν καταγωγή από τρίτες χώρες, αλλά εισέρχονται στην Ελλάδα μέσω του Ηνωμένου Βασιλείου, επιβάλλεται και δασμός.
 

 

Αρα μεχρι 150 ευρώ πληρώνουμε ΦΠΑ ?

Και από 150 ευρω και πάνω ΦΠΑ + ??? Δασμους ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, nebtios είπε

Αρα μεχρι 150 ευρώ πληρώνουμε ΦΠΑ ?

Και από 150 ευρω και πάνω ΦΠΑ + ??? Δασμους ???

Αν το ποσό είναι πάνω από 150 πληρώνεις δασμούς εκτός και αν τα προϊόντα είναι GB. Λογικά αυτό είναι μέρος της συμφωνίας του BREXIT.

Πάντως δασμούς δεν έχει μέχρι 150, ανεξαρτήτως προέλευσης !

1 ώρα πριν, dimchlin είπε

310€ συνολικά

εσένα σε πήραν τηλ ή έστειλαν email?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, vagstef είπε

Αν το ποσό είναι πάνω από 150 πληρώνεις δασμούς εκτός και αν τα προϊόντα είναι GB. Λογικά αυτό είναι μέρος της συμφωνίας του BREXIT.

Πάντως δασμούς δεν έχει μέχρι 150, ανεξαρτήτως προέλευσης !

εσένα σε πήραν τηλ ή έστειλαν email?

Δεν καταλαβαίνω το αν τα προιόντα ειναι GB. Δλδ στο θέμα μας, το SD θα το λαμβάνει ως GB ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, nebtios είπε

Δεν καταλαβαίνω το αν τα προιόντα ειναι GB. Δλδ στο θέμα μας, το SD θα το λαμβάνει ως GB ?

Αν κάτι παράγεται εκεί. Τώρα αν το sports direct πουλάει Adidas ρούχα, για παράδειγμα, δεν σημαίνει απαραίτητα ότι είναι βρετανικά. Τώρα αυτό θα φανεί και στην πράξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...