Προς το περιεχόμενο

To topic του sportsdirect.com


nfeel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά εγώ στη θέση σας θα έψαχνα να δω αν δικαιούμαι αποζημίωση είναι απαράδεκτο να πληρώνεις αδρά για γρήγορη αποστολή και να σε γράφουν κανονικά. Δεν με ενδιαφέρει για το ποιος φταίει από την στιγμή που πληρώνω έχω απαιτήσεις τέλος. Η DHL αν δεν δώσεις εντολή για εκτελωνισμό μετά την δεύτερη μέρα  καμπάνα 9€ για αποθήκευση λες και και θα φυλάξουν τίποτα ράβδους χρυσού.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σας ενώ τους ακύρωσα την παραγγελία μου εκείνοι την στείλανε με fedex . Σας έτυχε και εσάς να στείλουν κάποια παραγγελία σας με τη συγκεκριμένη μεταφορική ;

Επεξ/σία από darcsecrets
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, darcsecrets είπε

Καλησπέρα σας ενώ τους ακύρωσα την παραγγελία μου εκείνοι την στείλανε με fedex . Σας έτυχε και εσάς να στείλουν κάποια παραγγελία σας με τη συγκεκριμένη μεταφορική ;

Τοσα χρόνια μονο με DHL. 

Πρωτη φορα το ακουω Fedex. 

Παραγγελίες δύσκολα ακυρώνουν στο είχα πει. Και εγώ ειχα παλιά προσπαθήσει να ακυρώσω μια γιατι δεν είχε ενα νουμερο ωστε να κάνω μια καινούργια με κατι αλλο, αλλα δεν το δέχονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντομεταξυ εμφανίζει στο tracking number : customs cleared  Amsterdam NL και δεν γνωρίζω αν τελικά θα υπάρξει κάποια επιβάρυνση στο τελωνείο . Ο καιρός θα δείξει ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη διαβασα για fedex. ...ασχετο, επειδη συνεργαζομαι με πελατες γενικα στην Αγγλια, μου εχουν πει οτι σε αποστολες με Ευρωπη ευκολα "μπαινουν¨" στην Αγγλια, και ειναι πιο δυσκολο να "βγουν". Μεταφορικες UPS και DHL δεν ειναι καλα τα πραγματα με πολλες καθυστερησεις να εισελθουν σε μια χωρα -οπου και εαν ειναι αυτο-, tnt και fedex ειναι καλυτερα (ετσι μου ειπαν). αρα μπορει η αλλαγη με την fedex να εγινε για αυτο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, christos_75 είπε

επειδη διαβασα για fedex. ...ασχετο, επειδη συνεργαζομαι με πελατες γενικα στην Αγγλια, μου εχουν πει οτι σε αποστολες με Ευρωπη ευκολα "μπαινουν¨" στην Αγγλια, και ειναι πιο δυσκολο να "βγουν". Μεταφορικες UPS και DHL δεν ειναι καλα τα πραγματα με πολλες καθυστερησεις να εισελθουν σε μια χωρα -οπου και εαν ειναι αυτο-, tnt και fedex ειναι καλυτερα (ετσι μου ειπαν). αρα μπορει η αλλαγη με την fedex να εγινε για αυτο. 

Ισχύει απ ότι βλέπω στο tracking number η παραγγελία προχωράει πιο γρήγορα σε σχέση με τη dhl και μου στείλανε και τον αριθμό αποστολής από τη γενική ταχυδρομική 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οκ θα είναι πολύ σημαντικό να μην πληρώνουμε κάτι έξτρα πλην  τον ελληνικό Φπα. Πληρώνουμε δύο φορές ΦΠΑ;

 

 

 

 

 

 

Επεξ/σία από coyote2
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Fedex έχει εξαγοράσει την Tnt εδώ και λίγα χρόνια. Είναι μία εταιρεία πλέον, στην οποία όμως ίσως αναφέρονται και με τις 2 επωνυμίες για λόγους αναγνώρισης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/1/2021 στις 4:20 ΜΜ, darcsecrets είπε

Ισχύει απ ότι βλέπω στο tracking number η παραγγελία προχωράει πιο γρήγορα σε σχέση με τη dhl και μου στείλανε και τον αριθμό αποστολής από τη γενική ταχυδρομική 

Κανενα νεο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...