Προς το περιεχόμενο

To topic του sportsdirect.com


nfeel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

34 λεπτά πριν, nebtios είπε

Αρα θα αλλάξουν και τους όρους σιγα σιγα. Ε, λογικα ακομα ονειρεύονται οτι ειναι ΕΕ μάλλον.

Τους έχω στείλει απανωτά μηνύματα για να ακυρώσω την παραγγελία μου . Ελπίζω να τους προλάβω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, darcsecrets είπε

Τους έχω στείλει απανωτά μηνύματα για να ακυρώσω την παραγγελία μου . Ελπίζω να τους προλάβω 

Δυσκολο να γίνει. Συνηθως δεν ακυρώνουν.
Μακάρι να τους προλάβεις.

Παρτους τηλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν μόλις πήρα στο τμήμα εισαγωγών της DHL (210 3543390), είπα στην κοπέλα τον αριθμό του δέματος (κόστος 119 ευρώ) και μου λέει έχει κρατηθεί στο τελωνείο αλλά δεν είναι να πληρώσετε κάτι. Μετά μου λέει θα χρειαστεί να μας δώσετε κάποια στοιχεία, μπορείτε να τα δώσετε και τώρα τηλεφωνικώς. 

Της έδωσα ΑΦΜ, ΔΟΥ και τι περιέχει το δέμα. Της λέω θα χρειαστείτε το order confirmation με το ποσό, μου λέει όχι. Επίσης λέει λόγω φόρτου ίσως πάρει 4-5 μέρες το τελωνείο.

Τώρα παίζει να μην γώριζε κάτι, χλωμό το κόβω να μην πληρώσω. Μετά από λίγο μου ήρθε άλλο ένα update

Monday, January 18, 2021 Location Time Piece
13 Customs status updated ATHENS - GREECE 12:02
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, vagstef είπε

Λοιπόν μόλις πήρα στο τμήμα εισαγωγών της DHL (210 3543390), είπα στην κοπέλα τον αριθμό του δέματος (κόστος 119 ευρώ) και μου λέει έχει κρατηθεί στο τελωνείο αλλά δεν είναι να πληρώσετε κάτι. Μετά μου λέει θα χρειαστεί να μας δώσετε κάποια στοιχεία, μπορείτε να τα δώσετε και τώρα τηλεφωνικώς. 

Της έδωσα ΑΦΜ, ΔΟΥ και τι περιέχει το δέμα. Της λέω θα χρειαστείτε το order confirmation με το ποσό, μου λέει όχι. Επίσης λέει λόγω φόρτου ίσως πάρει 4-5 μέρες το τελωνείο.

Τώρα παίζει να μην γώριζε κάτι, χλωμό το κόβω να μην πληρώσω. Μετά από λίγο μου ήρθε άλλο ένα update

Monday, January 18, 2021 Location Time Piece
13 Customs status updated ATHENS - GREECE 12:02

Οπότε ίσως και να μην πληρώσετε τελωνείο ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα μου απαντησαν αυτο τωρα.


SportsDirect.com
Hi,
This has only been recently introduced with the new Brexit laws. Any international orders made before this was introduced will still have to pay for the customs charge.
Thanks.
Emily

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nebtios είπε

Εμενα μου απαντησαν αυτο τωρα.


SportsDirect.com
Hi,
This has only been recently introduced with the new Brexit laws. Any international orders made before this was introduced will still have to pay for the customs charge.
Thanks.
Emily

Άρα ανήκουμε στις international orders πλέον; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, darcsecrets είπε

Άρα ανήκουμε στις international orders πλέον; 

international ήμασταν και πριν. Εκτος uk = international .

Επεξ/σία από nebtios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια απο εδω και στο εξης ο,τιδηποτε θα ερχεται απο UK θα υποκειται σε φορους δασμους κατι που καθιστα ασυμφορη οποιαδηποτε αγορα απο εκει.

Τωρα το αν θα τα συμπεριλαμβανουν στην τιμη και θα ερχεται με προπληρωμενα τα κοστη αυτα, η θα πρεπει να γινεται κανονικος εκτελωνισμος εδω θα φανει στην πορεια.

Το πιο πιθανο ειναι να ανοιξει κ μια αποθηκη στην Ευρωπη το sportsdirect για να εξυπηρετει τις Ευρωπαικες του παραγγελιες χωρις τελωνειακους περιορισμους αφου κ αυτοι χανουν απο αυτη την κατασταση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...