Προς το περιεχόμενο

To topic του sportsdirect.com


nfeel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 2/2/2021 στις 6:38 ΜΜ, dimchlin είπε

Όχι τίποτα

Παντως ενω υπαρχει η πραξη οτι η UK ειναι τριτη χωρα και πρεπει να πληρώσουμε ΦΑΠΑ πως και η dhl δεν χρεώνει ?

να έχει έρθει σε συμφωνία με τη SD και τα στέλνει με κομπλέ τιμή ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nebtios είπε

Παντως ενω υπαρχει η πραξη οτι η UK ειναι τριτη χωρα και πρεπει να πληρώσουμε ΦΑΠΑ πως και η dhl δεν χρεώνει ?

να έχει έρθει σε συμφωνία με τη SD και τα στέλνει με κομπλέ τιμή ?

Δεν έχω ιδέα... πάντως μέχρι να ξεκαθαρίσει το θέμα κ να ξέρουμε σίγουρα τι γίνεται εγώ δεν θα πάρω τιποτα από Αγγλία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις παρελαβε γνωστος μου παραγγελια αξιας 55€ μεσω Fedex (Γενικη Ταχυδρομικη του το παρεδωσε).

Πανω στο δεμα, το κοστος εγραφε 26€.

Εξτρα κοστος λογω τελωνειου δεν υπηρξε.

Καποια στιγμη, απλα το πηραν τηλεφωνο να τον ρωτησουν τι περιειχε το πακετο.

Συμφωνα με την διαδρομη του δεματος, παρατηρω οτι ο εκτελωνισμος εγινε στην Ολλανδια και οχι στην Ελλαδα.

 

Untitled.jpg

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρέλαβα δέμα σήμερα που μου είχαν στείλει μνμ ότι δεν θα μπορέσουν να μου το στείλουν και συμφωνήσαμε για refund....

μέσω Ολλανδίας και εμένα χωρίς έξτρα κόστος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους ξαναρώτησα τι θα γίνει με τις αποστολές μπας και τώρα που πέρασε καιρός βγάλανε άκρη και μου απαντήσανε το εξής:

 

Hi Christos, ant customs charges within the EU will be met by ourselves. Thanks - Nicky

 

Αρα θεωρώ οτι ειμαστε οκ δεν θα χρειαστεί να πληρώσουμε κάτι.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και από εμένα.
Και εμένα μου κράτησαν το δέμα για εκτελωνισμό.... έκαναν 1-2 εβδομάδες εξτρά για την παράδοση...δεν πλήρωσα τίποτα εξτρά αλλά μου έκαναν την ανάκριση (αφμ,περιεχομενο πακέτου κ.α)....γενικά ήθελα να ρωτήσω εάν υπάρχει κάποιο αντίστοιχο site που να είναι "εντός" ευρωπαϊκής ένωσης για να αποφύγουμε την ταλαιπωρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Valind είπε

Καλησπέρα και από εμένα.
Και εμένα μου κράτησαν το δέμα για εκτελωνισμό.... έκαναν 1-2 εβδομάδες εξτρά για την παράδοση...δεν πλήρωσα τίποτα εξτρά αλλά μου έκαναν την ανάκριση (αφμ,περιεχομενο πακέτου κ.α)....γενικά ήθελα να ρωτήσω εάν υπάρχει κάποιο αντίστοιχο site που να είναι "εντός" ευρωπαϊκής ένωσης για να αποφύγουμε την ταλαιπωρία.

@Valind Καλησπέρα. Ποιο ήταν το συνολικό ποσό της παραγγελίας σου και με τι εταιρεία σου το στείλανε (Fedex ή DHL);

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, Kavou_26 είπε

@Valind Καλησπέρα. Ποιο ήταν το συνολικό ποσό της παραγγελίας σου και με τι εταιρεία σου το στείλανε (Fedex ή DHL);

40€ και ήρθε με DHL ....επίσης η παραγγελία ήταν από SportsDirect

Επεξ/σία από Valind
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/2/2021 στις 4:42 ΜΜ, nebtios είπε

Κανενα νεο; 

Το δέμα έφτασε στην Ελλάδα και έχει φύγει από τα κεντρικά της γενικής ταχυδρομικής . Λογικά αύριο θα το παραλάβω 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά παιδιά έχει βγάλει κανείς άκρη με το τι επικρατεί με τις παραγγελίες από το sportsdirect θέλω να κάνω παραγγελία και δεν έχω βγάλει άκρη... υπάρχει κάποια περίοδο χαριτος ακόμα ξέρει κανείς;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Έκανα μια παραγγελιά στις 25/01/2021. Ένα παλικάρι είχε ανεβάσει ένα πίνακα που έλεγε τις χρεώσεις του τελωνείου από τρίτους και έλεγε ότι μέχρι 150€ πληρώνεις μόνο εξτρά το ΦΠΑ χωρίς κάποιον εξτρά δασμό. Επέλεξα να κάνω μια παραγγελιά 147€(μαζί με τα μεταφορικά). Την στείλανε με Fedex και σήμερα ήρθε σπίτι μου με γενική ταχυδρομική χωρίς να πληρώσω κάτι εξτρά. Μάλλον έχει βρει κάποια άκρη η SD για να μην παίρνανε τελωνείο. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...