Προς το περιεχόμενο

To topic του sportsdirect.com


nfeel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 ώρες πριν, vagstef είπε

Αν το ποσό είναι πάνω από 150 πληρώνεις δασμούς εκτός και αν τα προϊόντα είναι GB. Λογικά αυτό είναι μέρος της συμφωνίας του BREXIT.

Πάντως δασμούς δεν έχει μέχρι 150, ανεξαρτήτως προέλευσης !

εσένα σε πήραν τηλ ή έστειλαν email?

Ακόμα τιποτα...απλά είδα ότι είναι τελωνείο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα παιδιά,

Με κάλεσαν σήμερα το πρωί απ' το αρμόδιο τμήμα της dhl και μου ζήτησαν αφμ...με ενημέρωσαν ότι το ποσό είναι μικρό (310 €)και αναλαμβάνουν αυτοί τα έξοδα τελωνείου.Επισης με ρώτησαν τι περιέχει το δέμα...όταν τους ρώτησα αν πληρώνω κάτι μου απάντησαν πως όχι κ ότι αναλαμβάνουν αυτοί τα έξοδα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, dimchlin είπε

Καλησπέρα παιδιά,

Με κάλεσαν σήμερα το πρωί απ' το αρμόδιο τμήμα της dhl και μου ζήτησαν αφμ...με ενημέρωσαν ότι το ποσό είναι μικρό (310 €)και αναλαμβάνουν αυτοί τα έξοδα τελωνείου.Επισης με ρώτησαν τι περιέχει το δέμα...όταν τους ρώτησα αν πληρώνω κάτι μου απάντησαν πως όχι κ ότι αναλαμβάνουν αυτοί τα έξοδα...

Καλά ειναι λίγο περίεργο το ότι αναλαμβάνουν αυτοί. 

Κουβαρντάδες είναι ?

Θα πρέπει να μιλήσουμε με DHL να ρωτήσουμε ποια η πολιτική τους πλέον με τα δέματα απο UK.

Ειχα παρει πριν τις 31-12-20 και μου είπαν ακομα δεν έχουμε νεότερο. Να δούμε τωρα τι κάνουν.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dimchlin είπε

Καλησπέρα παιδιά,

Με κάλεσαν σήμερα το πρωί απ' το αρμόδιο τμήμα της dhl και μου ζήτησαν αφμ...με ενημέρωσαν ότι το ποσό είναι μικρό (310 €)και αναλαμβάνουν αυτοί τα έξοδα τελωνείου.Επισης με ρώτησαν τι περιέχει το δέμα...όταν τους ρώτησα αν πληρώνω κάτι μου απάντησαν πως όχι κ ότι αναλαμβάνουν αυτοί τα έξοδα...

όπως μου είπε και σε μένα στο τηλ ότι δεν θα πληρώσω κάτι. όχι ακριβώς ότι τα αναλαμβάνουν αυτοί. αλλά δεν με ρώτησε αν συμφωνώ να κάνουν τον εκτελωνισμό. περίεργο, τι παίζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, vagstef είπε

όπως μου είπε και σε μένα στο τηλ ότι δεν θα πληρώσω κάτι. όχι ακριβώς ότι τα αναλαμβάνουν αυτοί. αλλά δεν με ρώτησε αν συμφωνώ να κάνουν τον εκτελωνισμό. περίεργο, τι παίζει?

Θα μάθουμε σύντομα...το θέμα είναι να μην πληρώσουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, dimchlin είπε

Θα μάθουμε σύντομα...το θέμα είναι να μην πληρώσουμε

ελπίζω να χω κάποιο νέο αύριο. από τις 15/1 είναι αεροδρόμιο και από τις 18/1 είναι τελωνείο 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, vagstef είπε

ελπίζω να χω κάποιο νέο αύριο. από τις 15/1 είναι αεροδρόμιο και από τις 18/1 είναι τελωνείο 😂

Σε τι status είναι η παραγγελία σου; 

Εμένα λέει customs status updated

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.voria.gr/index.php/article/aade-pou-na-apefthinonte-i-polites-gia-tachidromika-demata-apo-ti-vretania

Τα ερωτήματα-αναφορές των συναλλασσομένων σχετικά με τα ταχυδρομικά δέματα θα υποβάλλονται στις τρεις τελωνειακές περιφέρειες.

Διευκρινίσεις σχετικά με τα ταχυδρομικά δέματα που έρχονται από τη Μεγάλη Βρετανία δίνουν πηγές της Ανεξάρτητης Αρχής Δημοσίων Εσόδων.

Ειδικότερα, όπως αναφέρει η Αρχή, προς διευκόλυνση των συναλλασσομένων τα ερωτήματα-αναφορές μόνο όσον αφορά τα ταχυδρομικά δέματα, μπορούν να υποβάλλονται στις τρεις Τελωνειακές Περιφέρειες της χώρας ως ακολούθως:

Τελωνειακή Περιφέρεια Αττικής:
Τηλ    : 213 2112428, 210 4511389, 210 4525411
e-mail : [email protected]  και  [email protected]

Τελωνειακή Περιφέρεια Θεσσαλονίκης:
Τηλ    : 231 3334227, 231 3334228, 231 3334238
e-mail : [email protected]

Τελωνειακή Περιφέρεια Αχαΐας:
Τηλ    : 261 3622165, 261 3622175, 261 3622167
e-mail : [email protected]

Πηγή: https://www.voria.gr/index.php/article/aade-pou-na-apefthinonte-i-polites-gia-tachidromika-demata-apo-ti-vretania

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι γίνεται ρε παιδιά; Τόσες μέρες κανείς δεν παρέλαβε τιποτα; Κάποια ενημέρωση τουλάχιστον ότι προχωράει προς παράδοση κάποια παραγγελία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, dimchlin είπε

Τι γίνεται ρε παιδιά; Τόσες μέρες κανείς δεν παρέλαβε τιποτα; Κάποια ενημέρωση τουλάχιστον ότι προχωράει προς παράδοση κάποια παραγγελία;

τίποτα! 7η μέρα τελωνείο! εκτός των ΣΚ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, dimchlin είπε

Screenshot_20210126-172003.png.06341bdbfe6cc5de819f3b6ea2e91677.pngμας κοροϊδεύει η dhl μου φαίνεται...μπες βγες είναι

τώρα γίνεται ο εκτελωνισμός λογικά. φαντάζομαι θα χεις κι άλλο Update σε καμιά ώρα. στείλε μας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ξανακαλεσαν σήμερα από dhl...μου είπαν τα ίδια...τους είπα τα ίδια...

Μάλλον υπήρχε κάποιο προβλήμα στο σύστημα τους κ για αυτό ξαναεβγαλε το δέμα μου...με ενημέρωσαν ότι το δέμα είναι εκτελωνισμενο κ δεν χρειάζεται να πληρώσω κάτι απλά θα κάνει πάνω από 10 εργάσιμες...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...