Προς το περιεχόμενο

To topic του sportsdirect.com


nfeel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια ερωτηση εκ μερους φιλου......στα παπουτσια Kangol για 44 νουμερο ποιο ειναι το ιδανικο το 10 uk?

Εχει παρει κανεις ωστε αν μπορει να βοηθησει?

 

Επισης στα Nike για 44 νουμερο παλι το 10uk επιλεγουμε?

Για Nike 44 στο UK πάρε το 9. Αυτή είναι η αντιστοιχία της Nike στα νούμερα. Άμα πατήσεις και το ? δίπλα στο νούμερο έχει οδηγό.

Εγώ φοράω 44 σε όλα τα Nike και πάντα παίρνω 9. Βέβαια δεν θα είναι και μεγάλος κόπος για τον φίλο σου να πάει σε ένα μαγαζί και να δοκιμάσει ένα Nike running/trainning να δει το στάνταρ νουμεράκι του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα να μην πάρει kangol. Πριν καιρό πήρα για τον συζ το 9.5 ευελπιστώντας να είναι το 44 γιατί δεν έβρισκα πουθενά κάποιο σχόλιο για τα νούμερα.  Τελικά έγραφε ότι είναι 43.5 και ήταν 44.5-45 ( του είναι μεγάλο ).

Επειδή ρώτησε και ένα αλλο παιδί για kangol ,είδα σχόλιο στο ζευγάρι εκείνο, που ταίριαζε στην περίπτωση που σου περιγράφω. Το 9.5 δηλαδή 43.5 αλλά είναι πολύ μεγαλύτερο.

Σε Nike επειδή όπως είπα ο συζ φοράει 44, παίρνει το 9.5 και από Ελλάδα και απο sportsdirect.

 

Kangol,airwalk Ενα νούμερο μικρότερα τουλάχιστον απο τα nike , everlast,lonsdale μισό με ένα αναλόγως την φόρμα..πάντα με σχέση τα nike made in vietnam η china.Τα made in άλλα region είναι συνήθως μισό νούμερο μεγαλύτερα.

Για Nike 44 στο UK πάρε το 9. Αυτή είναι η αντιστοιχία της Nike στα νούμερα. Άμα πατήσεις και το ? δίπλα στο νούμερο έχει οδηγό.

Εγώ φοράω 44 σε όλα τα Nike και πάντα παίρνω 9. Βέβαια δεν θα είναι και μεγάλος κόπος για τον φίλο σου να πάει σε ένα μαγαζί και να δοκιμάσει ένα Nike running/trainning να δει το στάνταρ νουμεράκι του.

Παίζει ρόλο το region που είναι φτιαγμένο το nike...δεν είναι απόλυτο αυτό.Τα UK νούμερα είναι βασισμένα στα nike τα αμερικάνικα που είναι φτιαγμένα σε διάφορες περιοχές της republic of china και μεξικό και συνήθως είναι λίγο πιο μεγάλα.Υπάρχουν βασικά 5 κατηγορίες Nike,όταν πάω σπίτι και βρω τον οδηγό θα τον ανεβάσω να τον δείτε.Μικρές οι διαφορές πάντως.Μισό νούμερο πάνω μισό κάτω.Αμα θέλετε την γνώμη μου σαν συλλέκτης αθλητικών παππουτσιών που είμαι δοκιμάστε ένα οποιοδήποτε nike airmax 2013+  απο ελληνική αλυσίδα αθλητικών. πχ. ΟΧΙ footlockers και intersport και ψωνίστε βάση αυτού που είναι worldwide region παππούτσι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια και απο μενα,εκανα και εγω παραγγελια,απολυτα ευχαριστημενος! σε 3 μερες ειχαν φτασει.Παρηγγειλα τα μπασκετικα ball 'n (ιδιο ακριβως νουμερο με nike).Το ιδιο και κατι running shoes AVIA.και απο τα δυα απολυτα ευχαριστημενος.Τωρα λεω να παρω ενα αμανικο γιλεκο lee cooper και ενα pierre cardin.

Eιμαι 1.95 / 94kg

Τι μεγεθος προτεινετε? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια ρουχα στο sportdirect ειναι πιο ποιοτικα απο το sportdirect (σε μπλουζες-παντελονια) για casual.

Ψαχνω φουτερ και τζιν σε μεγαλα μεγεθη (L-XL)

 

Για ποιοτητα LeeCooper και Pierre Cardin ειναι τα "καλα" τους απ'οτι καταλαβα , αλλα προσοχη , μην περιμενεις τιποτε υπερσπουδαιο , ειναι μετριας ποιοτητας τα περισσοτερα , οπως ειπα και ποιο πανω , ειναι περιπου ιδια με Zara/Sprider εκτος απο τα ποιο ακριβα κομματια που ειναι ενα επιπεδο πανω σιγουρα (κυριως κατι jackets κλπ.) εχουνε παντως καλες γραμμες γενικα.

Αυτο που διαβασα προσφατα ειναι οτι το sportsdirect εχει αγορασει μερικες μαρκες που ηταν αρκετα καλες (Karrimor, lee cooper) και τις εχει ως αποκλειστικες (ριχνοντας ομως λιγο την ποιοτητα), γι'αυτο και πουλαει σε αυτς τις τιμες.

Παντως σχεση ποιοτητας τιμης ειναι οτι καλυτερο εχω βρει , αρκει να ψωνιζεις απο τα "sales".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα.Επανέρχομαι πάλι να ενημερώσω για το θέμα της δέσμευσης του ποσού.Τελικά σήμερα ακριβώς στις 30 ήμερες από την παραγγελία επιτέλους αποδεσμεύτηκε το ποσό και είναι διαθέσιμο στην κάρτα από  ότι λέει η τράπεζα δεν την έχω χρησημοποιήσει ακόμη ευελπιστώ ότι έτσι θα είναι.Προσωπική μου άποψη το πρόβλημα ήταν της eurobank και για κάποιο λόγο που δεν γνωρίζω κρατούσε το ποσό που τα κατάλαβα? χθες  που τους πήρα τηλέφωνο να δω τι γίνεται μου είπαν ότι μπορεί να αργήσει η αποδέσμευση επειδή μεσολάβησαν αργίεςς που κολλάει τώρα αυτό δεν ξέρω.Ούτε το SD αλλά ούτε και το paypal είχαν σχέση. Το paypal μάλιστα που έστειλε e-mail χθες και με ρωτούσαν εάν λύθηκε το πρόβλημα. Τέλοςπάντων μεγάλη ταλαιπωρία.Ίσως και το SD να πρέπει να επιβεβαιώνει πρώτα τι μπορεί να στείλει Ελλάδα και μετά να ζητάει να πληρωθεί το ακριβές ποσό.

Ευχαριστώ για τις απόψεις σας με βοηθήσατε πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Georgia6575 επειδή χειρίζομαι ένα αρκετά μεγάλο eshop (στον τομέα του τουλάχιστον) γνωρίζω 100% ότι η καθυστέρηση είναι της τράπεζας. 

 

Συγκεκριμένα θα σου δωσω το εξης παράδειγμα μέχρι πριν 1,5 χρόνο η επιστροφές στην κάρτα γίνονταν μέσα σε 3 με 5 εργάσιμες από την ημερομηνία ακύρωσης από πλευράς business. Όμως εδώ και καιρό έχει αλλάξει και είναι γύρω στις 30 μέρες. Τα χρήματα είχαν "φύγει" από το online κατάστημα, και ήταν "pending refund" η συναλλαγή και μετά από 1 μήνα τα βλέπεις στην κάρτα. Οπότε θεωρώ νορμάλ την καθυστέρηση που είχες, ας το έχουν υπόψιν τους όλοι όσοι διαβάσουν το μήνυμα αυτό λοιπόν, μετά τις 30 μέρες πρέπει να αγχωνόμαστε! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και εγω εχω ψωνισει πολλες φορες και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος. Την τελευταια φορα εκαναν ομως ενα λαθος με το νουμερο. Αρα θα μου αποζημιωσουν και τα μεταφορικα να τα στειλω πισω. Με τι να τα στειλω πισω? Ελληνικο ταχυδρομιο η τπτ κουριερ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και εγω εχω ψωνισει πολλες φορες και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος. Την τελευταια φορα εκαναν ομως ενα λαθος με το νουμερο. Αρα θα μου αποζημιωσουν και τα μεταφορικα να τα στειλω πισω. Με τι να τα στειλω πισω? Ελληνικο ταχυδρομιο η τπτ κουριερ?

Με ΕΛΤΑ συστημένο επιστολικό και μην ξεχάσεις σε ένα email να επισυνάψεις και την απόδειξη από τα ΕΛΤΑ αναφέροντας και το ποσό των μεταφορικών. Συμπλήρωσε και τις φόρμες αλλαγής που είχε μέσα το δέμα και τόνισε ότι έκαναν αυτοί λάθος για να σε αποζημιώσουν.Εγώ έστειλα πίσω ένα ζευγάρι παπούτσια και το κόστος με τα ελτα ήταν περίπου 16 euro. Απλά δεν υπήρχε σε stock το σωστό νούμερο και μου επέστρεψαν το ποσο των παπουτσιών και τα έξοδα που είχα για να τα στείλω πίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.Προσπαθώ από τα χθές το βράδυ να πληρώσω μια παραγγελία στο sportsdirect με paypal και δεν μπορώ δεν μου την παίρνει με πετάει έξω μου γράφει κάτι για ένα λεπτό το οποίο δεν προλαβαίνω καν να δω τι λέει και με γυρίζει στο καλάθι.Χρήματα έχει η κάρτα παραπάνω και δεν έχω δέσμευη ποσού.Τι λέτε να συμβαίνει?Εάν έχει τύχει σε κάποιον ας μου πει.Στις 9 του μήνα χρησημοποιησα paypal κανονικά.Μήπως δεν δέχεται paypal to sportsdirect πια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eπίσης παιδιά στελνει στο κλασσικό 10 εργασιμες οπως το ebay.uk στυλ ή κανει παραπανω;

 

επισης στα αθλητικα παπουτσια φορω 43 , το uk ποιο ειναι αντιστοιχα ; το 9 που ειδα στο παραπανω ποστ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eπίσης παιδιά στελνει στο κλασσικό 10 εργασιμες οπως το ebay.uk στυλ ή κανει παραπανω;

 

επισης στα αθλητικα παπουτσια φορω 43 , το uk ποιο ειναι αντιστοιχα ; το 9 που ειδα στο παραπανω ποστ;

Κάνε αναζήτηση στο thread και θα λύσεις όλες σου τις απορίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

panosno1com

 

Κάνει απο 3 έως 5 εργάσιμες και στέλνει με courier και ναι το 43uk είναι το 9 αλλά να δεις και το <σουλούπι> του παπουτσιού γιατι μπορεί να είναι και το 8,5.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε βασικα για αθλητικο κοιταω του στυλ running , καποιο tip ως προς το «σουλουπι » Υποθετω οτι το 8.5 ειναι το 42.5 ας πουμε;
ευχαριστω για την απαντηση σου ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπερα κανεις που αγορασε προσφατα ποσα λεφτα εδωσα για τα μεταφορικα βλεπω 10 ευρω κανει αλλα αμα κανω μια παραγκελεια 10-20 ρουχα δεν αλαζουν?? ευχαριστω

Επεξ/σία από mskgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...