Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, emperor4her είπε

Καλημερα, να ρωτησω λιγο κατι offtopic, μπας και δεν χρειαστει να ανοιξω καινουριο θεμα.. εχω τα corsair καποια QL καποια  LL.. οταν ανοιγει το Pc, τρεχουν σαν δαιμονισμενα, και μπαινω στο Armoury Crate Και τα βαζω standard ή silent καθε φορα.. 

υπαρχει καποιος τροπος να ξεκινανε με χαμηλοτερες στροφες by fefault? ειναι συνδεδεμενα με spliterακια ολα πανω στη μητρικη..  υποθετω μεσω bios ισως? 

 

 

sa.jpg

Αν δεν βαριέσαι, ξήλωσε ό,τι έχει να κάνει με έλεγχο ανεμιστήρων, όπως φερειπείν το armory crate, και δοκίμασε το fan control. Είναι open source και vendor-neutral. Και ένα αναλυτικό βιντεάκι:

Edit: Και επειδή θα μου απαντήσεις "μα το θέλω για τα RGB...." και εκεί υπάρχει λύση, το signal RGB. Ομολογώ ότι δεν τα έχω δοκιμάσει στο current build αλλά στο νέο θα δοκιμαστούν και τα δύο.

Επεξ/σία από Grisos
  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, Grisos είπε

Αν δεν βαριέσαι, ξήλωσε ό,τι έχει να κάνει με έλεγχο ανεμιστήρων, όπως φερειπείν το armory crate, και δοκίμασε το fan control. Είναι open source και vendor-neutral. Και ένα αναλυτικό βιντεάκι:

Edit: Και επειδή θα μου απαντήσεις "μα το θέλω για τα RGB...." και εκεί υπάρχει λύση, το signal RGB. Ομολογώ ότι δεν τα έχω δοκιμάσει στο current build αλλά στο νέο θα δοκιμαστούν και τα δύο.

Θα τα τσεκαρω και τα 2! Σε ευχαριστώ!

2 ώρες πριν, mandragoraSCR είπε

οπως το ειπες! μεσω bios

εκτος και αν ειχες κατι τετοιο https://www.skroutz.gr/s/32711167/Corsair-iCUE-Commander-Core-XT-Smart-RGB-Lighting-and-Fan-Speed-Controller.html

Όχι δεν έχω, και έχω 9 ανεμιστήρες.. αυτό παίρνει μέχρι 6 νομίζω.. εκτός αν βάλεις σπλιτερακι

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ας ανεβασω και εγω το δικο μου pc μιας και πριν λιγες μερες παρελαβα την 7800xt και ολοκληρωθηκε το build υστερα απο 1 μηνα και κατι.

Θελουν λιγο δουλιτσα τα καλωδια να κατσουν καλυτερα γτ κατι με χαλαει στο ματι και επισης ψαχνω να δω απο που θα βρω στήριγμα για την gpu γτ απο την μανα της δεν κουμπωνει στο κουτι μου.

Corsair 280x

 

Screenshot-2023-11-26-224759.png

Screenshot-2023-11-26-224621.pngScreenshot-2023-11-26-224548.png

Επεξ/σία από kjtzemis
  • Like 20
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, kjtzemis είπε

Ας ανεβασω και εγω το δικο μου pc μιας και πριν λιγες μερες παρελαβα την 7800xt και ολοκληρωθηκε το build υστερα απο 1 μηνα και κατι.

Θελουν λιγο δουλιτσα τα καλωδια να κατσουν καλυτερα γτ κατι με χαλαει στο ματι και επισης ψαχνω να δω απο που θα βρω στήριγμα για την gpu γτ απο την μανα της δεν κουμπωνει στο κουτι μου.

Corsair 280x

 

Screenshot-2023-11-26-224759.png

Screenshot-2023-11-26-224621.pngScreenshot-2023-11-26-224548.png

πολυ ομορφη η pure ,με γειες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
36 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

πολυ ομορφη η pure ,με γειες

Ναι όντως είναι όμορφη και θα ήταν ακομα πιο όμορφη αν με άφηνε να αλλάξω το κόκκινο φωτακι εκεί μπροστά 😂😂

Επεξ/σία από kjtzemis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, kjtzemis είπε

Ναι όντως είναι όμορφη και θα ήταν ακομα πιο όμορφη αν με άφηνε να αλλάξω το κόκκινο φωτακι εκεί μπροστά 😂😂

Αυτο ειναι σπαστικο οντως ,σβηστο αν σου την σπαει ρε συ 

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, akoinonitos είπε

Αυτο ειναι σπαστικο οντως ,σβηστο αν σου την σπαει ρε συ 

Ιδανικά θα το ήθελα άσπρο, θα δω τώρα, αν δω ότι με νευριάζει πολύ όντως θα το σβήσω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους, παιδιά μια γρήγορη ερώτηση, έχω ένα phanteks ethoo pro M και είμαι σε φάση upgrade, αυτή την στιγμή έχω μια υδρόψυξη 240mm Corsair hydro 105i (27εκ μήκος) και θέλω να πάρω μια Arctic freezer II 280mm αλλά είναι 31εκ μήκος και έχω dvd rom driver εκεί και δεν χωράει 280mm AiO μαζι..

Αλλά επειδή θέλω 280mm για καλύτερη ροή ως intake επάνω και ταυτόχρονα το dvd rom μου είναι πρακτικά άχρηστο δεν έχω προβλήματα να το βγάλω τελείως αλλά έψαξα να βρω το faceplate cover του κουτιού μου και δεν το βρήκα και δεν θέλω να το αφήσω ξεσκέπαστο για οπτικούς λίγους αλλά και ότι είμαι ισόγειο και έχω πολύ σκόνη.

Η ερώτηση είναι υπάρχουν universal faceplate covers που να ταιριάζουν σε όλα τα pc  cases ? , έψαξα πρόχειρα στο ίντερνετ και δεν βρήκα τίποτε τέτοιο, πολύ δύσκολο να βρω το συγκεκριμένο faceplate για το κουτί μου γιατί είναι παλιό αν και θα στείλω ένα email στην phanteks να ρωτήσω..

Ημουν έτοιμος σήμερα να παραγγείλω την arctic 280mm και μέτρησα ότι δεν χωράει και ξενέρωσα άσχημα , καμία ιδέα , συμβουλή?

Στις 26/11/2023 στις 11:18 ΜΜ, kjtzemis είπε

Ναι όντως είναι όμορφη και θα ήταν ακομα πιο όμορφη αν με άφηνε να αλλάξω το κόκκινο φωτακι εκεί μπροστά 😂😂

Ήθελα να πάρω κι εγώ την pure 7700xt και ξενερωσα που βάλανε μόνο κόκκινο φωτακι επάνω , σαμποταραν οι ίδιοι το προϊόν τους ενω η nitro+ είναι RGB, κι εγώ ήθελα να κάνω λευκό build με Lian li 216 σαν το δικό σου με άσπρο φωτισμό, πραγματικά σου χαλάει όλο το look , καλύτερα είναι να το κλείσεις , και πάλι πανέμορφο φαίνεται .

Επεξ/σία από Miatakias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Miatakias είπε

Καλησπέρα σε όλους, παιδιά μια γρήγορη ερώτηση, έχω ένα phanteks ethoo pro M και είμαι σε φάση upgrade, αυτή την στιγμή έχω μια υδρόψυξη 240mm Corsair hydro 105i (27εκ μήκος) και θέλω να πάρω μια Arctic freezer II 280mm αλλά είναι 31εκ μήκος και έχω dvd rom driver εκεί και δεν χωράει 280mm AiO μαζι..

Αλλά επειδή θέλω 280mm για καλύτερη ροή ως intake επάνω και ταυτόχρονα το dvd rom μου είναι πρακτικά άχρηστο δεν έχω προβλήματα να το βγάλω τελείως αλλά έψαξα να βρω το faceplate cover του κουτιού μου και δεν το βρήκα και δεν θέλω να το αφήσω ξεσκέπαστο για οπτικούς λίγους αλλά και ότι είμαι ισόγειο και έχω πολύ σκόνη.

Η ερώτηση είναι υπάρχουν universal faceplate covers που να ταιριάζουν σε όλα τα pc  cases ? , έψαξα πρόχειρα στο ίντερνετ και δεν βρήκα τίποτε τέτοιο, πολύ δύσκολο να βρω το συγκεκριμένο faceplate για το κουτί μου γιατί είναι παλιό αν και θα στείλω ένα email στην phanteks να ρωτήσω..

Ημουν έτοιμος σήμερα να παραγγείλω την arctic 280mm και μέτρησα ότι δεν χωράει και ξενέρωσα άσχημα , καμία ιδέα , συμβουλή?

Ήθελα να πάρω κι εγώ την pure 7700xt και ξενερωσα που βάλανε μόνο κόκκινο φωτακι επάνω , σαμποταραν οι ίδιοι το προϊόν τους ενω η nitro+ είναι RGB, κι εγώ ήθελα να κάνω λευκό build με Lian li 216 σαν το δικό σου με άσπρο φωτισμό, πραγματικά σου χαλάει όλο το look , καλύτερα είναι να το κλείσεις , και πάλι πανέμορφο φαίνεται .

Αν δε βρεις κατι έτοιμο και μέσω της εταιρείας μπες σε φορουμ εδώ στο insomnia με 3d εκτυπώσεις θεωρώ ότι κάποιος θα βρεθεί να σου το τυπώσει (αρκεί να βρεθεί το stl αρχείο).
Η κοινότητα ειναι πολύ φιλική προς τον χρήστη

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, D1mm1s είπε

Αν δε βρεις κατι έτοιμο και μέσω της εταιρείας μπες σε φορουμ εδώ στο insomnia με 3d εκτυπώσεις θεωρώ ότι κάποιος θα βρεθεί να σου το τυπώσει (αρκεί να βρεθεί το stl αρχείο).
Η κοινότητα ειναι πολύ φιλική προς τον χρήστη

 

Ευχαριστω για την βοηθεια , καλο ακουγεται η 3D εκτυπωση αλλα ειμαι τελειως ασχετος με τους 3D εκτυπωτες και δεν ξερω που μπορω να βρω αυτο το stl αρχειο για το συγκεκριμενο faceplate που ψαχνω , θα ριξω μια ματια στο ιντερνετ μπας και βρω κατι σχετικο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Miatakias είπε

Καλησπέρα σε όλους, παιδιά μια γρήγορη ερώτηση, έχω ένα phanteks ethoo pro M και είμαι σε φάση upgrade, αυτή την στιγμή έχω μια υδρόψυξη 240mm Corsair hydro 105i (27εκ μήκος) και θέλω να πάρω μια Arctic freezer II 280mm αλλά είναι 31εκ μήκος και έχω dvd rom driver εκεί και δεν χωράει 280mm AiO μαζι..

Αλλά επειδή θέλω 280mm για καλύτερη ροή ως intake επάνω και ταυτόχρονα το dvd rom μου είναι πρακτικά άχρηστο δεν έχω προβλήματα να το βγάλω τελείως αλλά έψαξα να βρω το faceplate cover του κουτιού μου και δεν το βρήκα και δεν θέλω να το αφήσω ξεσκέπαστο για οπτικούς λίγους αλλά και ότι είμαι ισόγειο και έχω πολύ σκόνη.

Η ερώτηση είναι υπάρχουν universal faceplate covers που να ταιριάζουν σε όλα τα pc  cases ? , έψαξα πρόχειρα στο ίντερνετ και δεν βρήκα τίποτε τέτοιο, πολύ δύσκολο να βρω το συγκεκριμένο faceplate για το κουτί μου γιατί είναι παλιό αν και θα στείλω ένα email στην phanteks να ρωτήσω..

Ημουν έτοιμος σήμερα να παραγγείλω την arctic 280mm και μέτρησα ότι δεν χωράει και ξενέρωσα άσχημα , καμία ιδέα , συμβουλή?

Ήθελα να πάρω κι εγώ την pure 7700xt και ξενερωσα που βάλανε μόνο κόκκινο φωτακι επάνω , σαμποταραν οι ίδιοι το προϊόν τους ενω η nitro+ είναι RGB, κι εγώ ήθελα να κάνω λευκό build με Lian li 216 σαν το δικό σου με άσπρο φωτισμό, πραγματικά σου χαλάει όλο το look , καλύτερα είναι να το κλείσεις , και πάλι πανέμορφο φαίνεται .

Νασαι καλά φιλε μου, βρισκομαι υπό σκέψη ακόμα όσων αφορά τον φωτισμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, kjtzemis είπε

Νασαι καλά φιλε μου, βρισκομαι υπό σκέψη ακόμα όσων αφορά τον φωτισμό.

ε καλα ρε ενα διακοπτακι εχει για το off δεν χρειαζεται να κανεις χειρουργειο

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

ε καλα ρε ενα διακοπτακι εχει για το off δεν χρειαζεται να κανεις χειρουργειο

Χαχαχχα ναι ρε το ξέρω υπό σκέψη εννοώ για το αν θα το αφήσω ή όχι…

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...