Προς το περιεχόμενο

Προστασία από υπέρταση 6,90-8,91euro Public


skoulas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 293
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλα 1 τεμαχιο εκανα παραγγελια 27/2 το πρωι δεν θυμαμαι ακριβως ωρα και το εφαγα το ακυρο.

Ισως να υπαρχει σειρα προτεραιοτητας αλλα μερικοι που εχουν παραγγειλει πιο μετα απο αλλους αν θυμαμαι σωστα εχουν ηδη παραλαβει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου δεν βαζουν μυαλο οι απατεωνες ας κλεισουν (γιατι περι απατεωνιας προκειται να πουλας κατι που δεν εχεις διαθεσιμο, σε προσφορα και μετα λυπαμαι μας τελειωσε, παρτε ενα υποδεεστερο προιον στην ιδια τιμη).

Λες και απευθυνονται σε ιθαγενεις που τους προσφερουν χαντρες και καθρεφτακια.

Μετα αναρωτιουνται γιατι ο κοσμος ψωνιζει απο το Αμαζον, το ebay και τα κινεζικα ιντερνετομαγαζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ξαναθυμηθούμε λίγο και τι λέει ο ΝΟΜΟΣ (Link.png Site: http://www.synigoroskatanaloti.gr/docs/law/gr/N_2251_1994_final_3587_2007.pdf">2251/1994 ) περί εμφάνισης των προϊόντων ως "'Αμεσα διαθέσιμων" κατά τη στιγμή της παραγγελίας (και όχι μόνο, αξίζει να τον (ξανα)διαβάσουμε ολόκληρο, περιγράφει, προβλέπει και τιμωρεί (Άρθρο 13α) μια χαρά σχεδόν όλα τα "ανθρώπινα λάθη" και τα "λυπούμαστε ειλικρινά" :P )

 

 

..............................

..............................

Άρθρο 9δ
Παραπλανητικές πράξεις
1. Μια εμπορική πρακτική θεωρείται παραπλανητική όταν περιλαμβάνει εσφαλμένες
πληροφορίες και είναι, συνεπώς, αναληθής ή, όταν, με οποιονδήποτε τρόπο,
συμπεριλαμβανομένης της συνολικής παρουσίασής της, παραπλανά ή ενδέχεται να
παραπλανήσει το μέσο καταναλωτή, ακόμα και εάν οι πληροφορίες είναι, αντικειμενικά,
ορθές όσον αφορά ένα ή περισσότερα από τα στοιχεία τα οποία παρατίθενται κατωτέρω
και, ούτως ή άλλως, τον οδηγεί ή ενδέχεται να τον οδηγήσει να λάβει απόφαση
συναλλαγής την οποία, διαφορετικά, δεν θα ελάμβανε. Τα στοιχεία αυτά είναι:
α) η ύπαρξη ή η φύση του προϊόντος,
β) τα κύρια χαρακτηριστικά του προϊόντος, όπως είναι η διαθεσιμότητα, τα οφέλη, οι
κίνδυνοι, η εκτέλεση, η σύνθεση, τα συνοδευτικά εξαρτήματα, ........,
......

............................................

............................................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εκανα παραγελλια χθες το πρωι για παραλαβη απο  καταστημα.

Το απογευμα μου ηρθε μηνυμα να παραλαβω και πηγα στο καταστημα (ζωγραφου) και τα πηρα.

2  5αρια (1+1).

Φαινεται οτι στα καταστηματα παραδιδουν...

Οργανωση 0...χαλια...

 

 

Πολυ φθηνοκατασκευη ειναι, αξιζουν η τσαμπα τα λεφτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κλασικα και σε εμενα το ακυρωτικο μειλ, απο την πλευρα μου τους εστειλα ενα αντιστοιχο μειλ αρνουμενος την αλλαγη +παραδωση του αρχικου.+σουπερ αρνητικη στο σκρουτζ.Δε προβλεπω να γινει κατι αλλα λεμε....Μου αρεσει που ανοιξαν και στα χανια καινουργιο καταστημα φανφαρες και τυμπανοκρουσιες τρομαρα τους.



Παιδια εκανα παραγελλια χθες το πρωι για παραλαβη απο  καταστημα.

Το απογευμα μου ηρθε μηνυμα να παραλαβω και πηγα στο καταστημα (ζωγραφου) και τα πηρα.

2  5αρια (1+1).

Φαινεται οτι στα καταστηματα παραδιδουν...

Οργανωση 0...χαλια...

 

 

Πολυ φθηνοκατασκευη ειναι, αξιζουν η τσαμπα τα λεφτα?

Μπα και εγω παραλαβη απο καταστημα εβαλα αλλα μου το ακυρωσαν.

Δηλαδη δεν αξιζουν να μη στενοχωριομαστε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω παιδια τι λετε αλλα εγω βλεπω το αντιθετο, πολυ καλη κατασκευη και πολυ ποιοτικο. (το 8αρι πηρα) Για τα λεφτα του 9 ευρω δεν το συζηταω, ειναι τρομερη ευκαιρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εκανα παραγελλια χθες το πρωι για παραλαβη απο  καταστημα.

Το απογευμα μου ηρθε μηνυμα να παραλαβω και πηγα στο καταστημα (ζωγραφου) και τα πηρα.

2  5αρια (1+1).

Φαινεται οτι στα καταστηματα παραδιδουν...

Οργανωση 0...χαλια...

 

 

Πολυ φθηνοκατασκευη ειναι, αξιζουν η τσαμπα τα λεφτα?

 

Αυτο που εχω καταλαβει ειναι οτι ειχαν εναν συγκεκριμενο αριθμο σε καποια καταστηματα και οσοι εβαλαν παραλαβη απο τα συγκεκριμενα καταστηματα τα πηραν αμεσως...οι υπολοιποι πηραμε τα π@π@κι@ τους και για να προλαβουν τις αρνητικες προτειναν αλλο πολυμπριζο...μην σας παραξενεψει αν δειτε μια απαντηση του στιλ "Προτειναμε εναλλακτικη επιλογη η οποια δεν εγινε αποδεκτη..." στην αρνητικη σας αξιολογηση...εγω παντως δεν πηρα ουτε μειλ ουτε πολυμπριζο ακομα...27/2 9+ το πρωι εκανα την παραγγελια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που εχω καταλαβει ειναι οτι ειχαν εναν συγκεκριμενο αριθμο σε καποια καταστηματα και οσοι εβαλαν παραλαβη απο τα συγκεκριμενα καταστηματα τα πηραν αμεσως...οι υπολοιποι πηραμε τα π@π@κι@ τους και για να προλαβουν τις αρνητικες προτειναν αλλο πολυμπριζο...μην σας παραξενεψει αν δειτε μια απαντηση του στιλ "Προτειναμε εναλλακτικη επιλογη η οποια δεν εγινε αποδεκτη..." στην αρνητικη σας αξιολογηση...εγω παντως δεν πηρα ουτε μειλ ουτε πολυμπριζο ακομα...27/2 9+ το πρωι εκανα την παραγγελια...

Ετσι πρεπει ναναι οπως λεει ο skoulas.Εγω που εβαλα παραλαβη απο το καταστημα Αγιας Παρασκευης εφαγα ακυρο ενω αλλος που εκανε μεταγενεστερα παραγγελια με παραλαβη απο το Συνταγμα του ρθε μηνυμα να παραλαβει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα κατι σαν τυχερο παιχνιδι μοιαζει...παρηγγελε και οτι σου κατσει.... :devil: :mad:  σεμενα παντως ακυρωσαν το ενα πενταρι απο τα τεσσερα τεμαχια ...παλι καλα...3 στα 4 :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κομπλε οι συσκευασιες των 2 8αριων.μεσα καλωδιο τροφοδοσιας καλωδιο τηλεφωνου και κεραιας και μια πριζα ups που κουμπωνεις κεραια πανω μεσα σε ενα κουτακι.στο 5 αρι ειχε καλωδιο τροφοδοσιας μονο μεσα και το κουτακι αυτο αλλα χωρις αυτη την πριζα ups μεσα.ηταν αδειο.μικρο το κακο αφου ετσι κιαλλως αχρειαστο ειναι αυτο το εξαρτημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...