Προς το περιεχόμενο

Προστασία από υπέρταση 6,90-8,91euro Public


skoulas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχω διαβασει και παλιοτερα παραπονα για την μη εξυπηρετηση πελατων σε προσφορες που βγαζει το συγκεκριμενο καταστημα.απο τη μια ειναι λογικο να μην μπορουν να τους εξυπηρετησουν ολους γιατι μπορει να εγιναν παραγγελιες 1000 τεμαχιων και να μην εχουν τοσο στοκ.απο την αλλη ειναι λαθος η εκτελεση παραγγελιων ως προς την σειρα προτεραιοτητας.

εγω παντως πρωτη φορα ψωνισα απο το συγκεκριμενο μαγαζι και μου στειλαν τα 3 τεμαχια εντος 48 ωρων με δωρεαν μεταφορικα.

 

Δεν υπαρχει τιποτα λογικο σε αυτο που λες.

Σε κανενα σοβαρο μαγαζι δεν αφηνεις στο site σου προϊον που εχει εξαντληθει να εμφανιζεται ως διαθεσιμο. Το συστημα σου αυτοματα μολις τελειωσουν τα τεμαχια βγαζει εξαντλημενο.

Ασε που κανονικα θα επρεπε οπως και το Αμαζον οταν λιγοστευουν τα κομματια (κατω απο 10) να σου λεει ποσα κομματια απομενουν ακριβως ή στη χειροτερη να αλλαζει η ενδειξη σε "μικρη διαθεσιμοτητα" ή κατι παρομοιο.

Τελος σαφως και η εκτελεση παραγγελιων πρεπει να γινεται βασει σειρας προτεραιοτητας. Διαφορετικα επικρατει η απολυτη αναρχια και πρακτικα δεν εχεις μαγαζι αλλα μπακαλικο, μπατε σκυλοι αλεστε και αλεστικα μην δωσετε. Αν εσυ παραγγειλεις πριν απο εμενα, ακομα και στην κωλοπετινιτσα να εισαι, εχεις "αγορασει" ενα τεμαχιο απο αυτο το προϊον. Εαν εγω αγορασω 10 λεπτα μετα αλλα ειμαι στην Αθηνα, ειναι λαθος να προτιμηθω εγω που παρηγγειλα μετα απο εσενα και εσυ να φας πορτα γιατι εξαντληθηκε.

Αυτα βεβαια παντα στα σοβαρα μαγαζια.

Για αυτο εχω παψει εδω και χρονια να ψωνιζω απο ελληνικα μαγαζια. Κανω μια προσπαθεια οταν βγαζουν τετοιες προσφορες, διαφορετικα οι τιμες, η εξυπηρετηση και ο σεβασμος των e-shops του εξωτερικου (πχ Αμαζον) ή ακομα και πολλων πωλητων στο ebay ειναι ετη φωτος μπροστα και κλασεις ανωτερος.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 293
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν υπαρχει τιποτα λογικο σε αυτο που λες.

Σε κανενα σοβαρο μαγαζι δεν αφηνεις στο site σου προϊον που εχει εξαντληθει να εμφανιζεται ως διαθεσιμο. Το συστημα σου αυτοματα μολις τελειωσουν τα τεμαχια βγαζει εξαντλημενο.

Ασε που κανονικα θα επρεπε οπως και το Αμαζον οταν λιγοστευουν τα κομματια (κατω απο 10) να σου λεει ποσα κομματια απομενουν ακριβως ή στη χειροτερη να αλλαζει η ενδειξη σε "μικρη διαθεσιμοτητα" ή κατι παρομοιο.

Τελος σαφως και η εκτελεση παραγγελιων πρεπει να γινεται βασει σειρας προτεραιοτητας. Διαφορετικα επικρατει η απολυτη αναρχια και πρακτικα δεν εχεις μαγαζι αλλα μπακαλικο, μπατε σκυλοι αλεστε και αλεστικα μην δωσετε. Αν εσυ παραγγειλεις πριν απο εμενα, ακομα και στην κωλοπετινιτσα να εισαι, εχεις "αγορασει" ενα τεμαχιο απο αυτο το προϊον. Εαν εγω αγορασω 10 λεπτα μετα αλλα ειμαι στην Αθηνα, ειναι λαθος να προτιμηθω εγω που παρηγγειλα μετα απο εσενα και εσυ να φας πορτα γιατι εξαντληθηκε.

Αυτα βεβαια παντα στα σοβαρα μαγαζια.

Για αυτο εχω παψει εδω και χρονια να ψωνιζω απο ελληνικα μαγαζια. Κανω μια προσπαθεια οταν βγαζουν τετοιες προσφορες, διαφορετικα οι τιμες, η εξυπηρετηση και ο σεβασμος των e-shops του εξωτερικου (πχ Αμαζον) ή ακομα και πολλων πωλητων στο ebay ειναι ετη φωτος μπροστα και κλασεις ανωτερος.

εχεις δικιο σαυτο.οποτε η επιτηδες το αφηνουν να το εμφανιζει σαν διαθεσιμο η οι τεχνικοι τους που διαχειριζονται την σελιδα το ξυνουν ολη μερα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει συμβει ακομα πιο τραγικο περιστατικο με το συγκεκριμενο καταστημα...μου ηρθε μειλ οτι η παραγγελια (2 αντικειμενα) βρισκεται στο καταστημα ωστε να παω να παραλαβω...Πηγαινω και βλεπω τους υπαλληλους να κοιταζονται καλα καλα ωσπου στο τελος ενας βρηκε το θαρρος και μου ειπε οτι εγινε λαθος και υπαρχει μονο το ενα αντικειμενο...Μπορειτε λοιπον να καταλαβετε για το τι "σύστημα" διαθετουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι απλο. Μεσα απο τετοιες προσφορες στις οποιες θα πουλησουν 10- 20 προιοντα, θα μαθουν 100αδες αληθινα email με ονοματεπωνυμο και κατοπιν θα στελνουν σε αυτα τα newsletters τους παρολο που θα εχεις ζητησει κατα τη διαρκεια της αγορας να μην σου στελνουν. Διαφημιση με ελαχιστο κοστος, τις προσφορες οι οποιες παρουσιαζουν μικρη διαθεσιμοτητα.

 

Δεν μπορω σε καμια περιπτωση να πιστεψω οτι ενα σοβαρο και μεγαλο μαγαζι δεν μπορει να φτιαξει το eshop του να δεχεται τοσες παραγγελιες οσες ειναι και η διαθεσιμοτητα και μετα απο εκει να βγαινει εξαντλημενο το προιον. Αλλα εχουν βρει το κολπο.

 

Κυνηγηστε το οσοι δεν παραλαβετε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα για πια διαφημιση μιλαμε? Για το spam? Οσα newsletter και να σου στειλουν, απο τη στιγμη που σε εχουν χασει με τη συμπεριφορα τους απο πελατη, δεν προκειται να τα διαβασεις.

Θα τα κανεις αυτοματα delete.

Αν το κανουν δλδ για να μαζεψουν emails ειναι βλακωδες.

Προσωπικα σε αντιστοιχες περιπτωσεις, καταχωρω τις διευθυνσεις email (ή και το domain αν παραγινει το κακο) σε φιλτρο στο outlook και πανε αυτοματα junk (γλιτωνω και τον κοπο του delete και τα νευρα οταν το βλεπω μπροστα μου απροσκλητο :P ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα για πια διαφημιση μιλαμε? Για το spam? Οσα newsletter και να σου στειλουν, απο τη στιγμη που σε εχουν χασει με τη συμπεριφορα τους απο πελατη, δεν προκειται να τα διαβασεις.

Θα τα κανεις αυτοματα delete.

Αν το κανουν δλδ για να μαζεψουν emails ειναι βλακωδες.

Προσωπικα σε αντιστοιχες περιπτωσεις, καταχωρω τις διευθυνσεις email (ή και το domain αν παραγινει το κακο) σε φιλτρο στο outlook και πανε αυτοματα junk (γλιτωνω και τον κοπο του delete και τα νευρα οταν το βλεπω μπροστα μου απροσκλητο :P ).

 

Μην κοιτας το τι κανεις εσυ ή εγω. Μεσα απο τα 100αδες email καποιους θα τσιμπησει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα να το πάρω και εγώ, αλλά με χάλασαν τα μεταφορικά. Από πότε το Public έχει μεταφορικά. Θυμάμαι πριν μήνες είχα πάρει ένα CD με 1 ευρώ και είχε έρθει δωρεάν.

 

Πάντα είχε μεταφορικά. Απλά έχει δωρεάν μεταφορικά μόνο σε συγκεκριμένα προϊόντα, μεταξύ των οποίων και CD. Δες εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εμενα μου ηρθε ενημερωτικο αντι δυο που παρηγγειλα οχτω θεσεων να παω σε ενα κρυπτο στην ιδια τιμη,κανανε αρκετες μερες δυστυχως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά το πιο σωστό θα ήταν να μην μπορούσε κάποιος να παραγγείλει πάνω από 1 για τον εαυτό του εφόσον είναι καλή τιμή και λίγα κομμάτια. Θεωρώ πιο σωστό να πάρουν περισσότερα άτομα έστω από 1, παρά να μαζέψει ένας 5-6 και βάλε πολύμπριζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα αυτά που λέτε είναι τα λογικά. Δεν θέλουν όμως να τα κάνουν γιατί το να γίνεται ντόρος είναι καλό για αυτούς.

 

Άνετα μπορούν να ρυθμίσουν το σύστημα να κλείσει αυτόματα, μόλις ο αριθμός των παραγγελιών είναι όσες και τα διαθέσιμα τεμάχια. Άνετα μπορούν με το που αναρτήσουν την προσφορά, να εμφανίσουν και τα διαθέσιμα τεμάχια τα οποία θα μειώνονται αυτόματα. Άνετα μπορούν να ρυθμίσουν το ότι κάθε πελάτης θα παίρνει μόνο ένα τεμάχιο από τα προϊόντα προσφορών.

 

Το θέμα είναι όμως πως ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ να το κάνουν!

 

Εγώ αν ήμουν η ΓΓ Καταναλωτή, θα τα είχα διευθετήσει αυτά τα θέματα και δεν θα σήκωνα κουβέντα... όπως και το θέμα των εγγυήσεων για 2 έτη που μας ταλαιπωρεί όλους τόσα χρόνια. Το ζήτημα ΚΑΙ ΕΔΩ είναι πως ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ να λυθούν όλα αυτά τα πράγματα! Το γιατί δεν θέλουν... δεν θέλω να σκεφτώ πως έχουν οφέλη ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ από κάπου...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πότε είχες παραγγείλει φίλε μου?

 

 

Πάντως τελευταία μονάστερη αξιολόγηση στον τσιγκούνη είναι στις 24/1/2013 που σημαίνει ότι καμία εκτοτε δεν έχει ανέβει.

Παρήγγειλα Τετάρτη 5 το πρωί, και την ίδια μέρα στις 2 το μεσημέρι είχα email για να περάσω να παραλάβω.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα σήμερα ! Όλα κομπλέ- Δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα και δεν λείπει κάτι! Να ρωτήσω ! ΣΕ περίπτωση που συνδέσω το 

modem/ rooter στο box , θα χάσω σήμα? Θα έχει κάποια άλλη επίπτωση στις παρακάτω συσκευές ? Τροφοδοτικό Pc , Οθόνη pc , Εξωτερικός σκληρός  ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...