Προς το περιεχόμενο

Apollo Quicki 811Tablet 8' 119€


leros2004

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άκρως ενδιαφέρων αυτό. Πιθανότατα αν ισχύει ότι το λειτουργικό τρώει "μνήμη" που δεν φαίνεται τότε παίζει η μνήμη nand του δικού σου να είναι 8gb. 4gb δεν είναι σίγουρα πάντως αφού βλέπεις ήδη 5,3. Ούτε σε μένα αμφανίζει flickering αλλά ισως δεν το παρατηρώ (έχω ακόμα επάνω την ζελατίνα). Πάντως αυτό με την μνήμη πρέπει να βρούμε άκρη. Σκέφτομαι να πάρω αύριο το e-shop τηλέφωνο να ρωτήσω.

 

Όχι δεν έχει. Προφανώς είσαι συνδεδεμένος στο ιντερνετ και μέσω αυτού υπολογίζει στο περίπου την θέση σου.

δηλ . με την IP του μοντεμ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 566
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θα κοιταξω να το κανω τοτε! τελικα εχει GPS? μπορει να δει κανεις στους χαρτες αν δειχνει το στιγμα του!! εμενα δειχνει κανονικα και βρηκε οτι εχει κοντα μου! απο μαγαζια-τραπεζες τα παντα! ολα σωστα! WTF? δεν γινεται μεσω internet να δειχνει την θεση σου!!!! αυτο ειναι αδυνατον!!! το flickering που λες ειναι λογω ζελατινας 1000%!!! βγαλτην!

εβαλα ενα προγραμμα gps δεν βρισκει τπτ! καλα στο google maps πως ξερει που ειμαι? με ποιον τροπο γινεται αυτο?

 

δηλ . με την IP του μοντεμ ?

ναι από όσο γνωρίζω μέσω ip εντοπίζει που περίπου είσαι. GPS δεν αναφέρει πουθενά και αμφιβάλλω αν έχει. Δοκίμασε με κλειστό ίντερνετ να δεις τι παιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομιζω πως επιτρεπεται κανεις να δινει προσωπικα στοιχεια μας σε τριτους για να δειχνει απλα που ειμαστε!!!! αυτο σημαινει καταπατηση προσωπικων δεδομενων!!! εκτος αν ειναι απο την ιδια την google! πχ εγω ειμαι γραμμενος στο google wallet και εχω συνδεσει πιστωτικη καρτα! μηπως απο εκει? εννοειτε στο ταμπλετ εχω ενεργα οτι εχουν σχεση με τοποθεσιες, gps κτλ γιατι απο default σχεδον ολα ειναι κλειστα!!! και η φωτο που ειπαμε για την nand flash! δοκιμασα διαφορα προγραμματα για να το κανω root αλλα τζιφος! δεν δουλευει απολυτως τπτ και δεν βρηκα τπτ! τουλαχιστον 2-3 ωρες ψαχνω! ελεος δλδ!

post-58444-0-28371500-1356115584_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομιζω πως επιτρεπεται κανεις να δινει προσωπικα στοιχεια μας σε τριτους για να δειχνει απλα που ειμαστε!!!! αυτο σημαινει καταπατηση προσωπικων δεδομενων!!! εκτος αν ειναι απο την ιδια την google! πχ εγω ειμαι γραμμενος στο google wallet και εχω συνδεσει πιστωτικη καρτα! μηπως απο εκει? εννοειτε στο ταμπλετ εχω ενεργα οτι εχουν σχεση με τοποθεσιες, gps κτλ γιατι απο default σχεδον ολα ειναι κλειστα!!! και η φωτο που ειπαμε για την nand flash! δοκιμασα διαφορα προγραμματα για να το κανω root αλλα τζιφος! δεν δουλευει απολυτως τπτ και δεν βρηκα τπτ! τουλαχιστον 2-3 ωρες ψαχνω! ελεος δλδ!

ωραιος !!! ευχαριστω

 
 
 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά πως γίνεται να έχει αυτό 5.30Gb και τα υπόλποιπα όπως και το δικό μου 1.58Gb?????

φιλε μου μας δωσανε μουφα ταμπλετ ως προς την μνημη σιγουρα οποτε πισω ,εχει doa απο e-shop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου μας δωσανε μουφα ταμπλετ ως προς την μνημη σιγουρα οποτε πισω ,εχει doa απο e-shop

βασικά λαμβάνoντας υπόψη ότι μόνο 1 έχει 5,3 και όλα τα άλλα 1,58 τότε μάλλον αυτο με 5,3 πρέπει να είναι το "λάθος"... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αλλα δεν γινεται ουτε τα δικα σας να εχουν σωστη μνημη! μηπως ειναι εικονικα τα νουμερα αυτα και ειναι το πραγματικο 4GB και παιζει παιχνιδια το 4.1 android? δλδ ειναι bugs?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικά λαμβάνoντας υπόψη ότι μόνο 1 έχει 5,3 και όλα τα άλλα 1,58 τότε μάλλον αυτο με 5,3 πρέπει να είναι το "λάθος"... :P

 

 

οχι φιλε μου το ¨μηχανακι¨ πουλιεται με nand flash 4gb αυτο γραφει το πωλητηριο και το apollo.eu 

αυτοι λοιπον πρεπει να τα αποσυρουν και να δωσουν στους πελατες τους τα σωστα ¨μηχανακια "

γι΄ αυτο αυριο οσοι βλεπουν κατω απο 4gb παρτε τους τηλ. και ζητηστε αλλαγη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω που βλεπω παραπανω δλδ δεν με χαλαει ετσι? ειναι και απο εγγυηση και πηρα αυτο σαν αντικατασταση.

δηλ. θελεις να πεις οτι αυτο ειναι το δευτερο ?

γιατι και εγω εχω στειλει δυο πισω και περιμενω το τριτο (και τα δυο με 1.58GB ηταν) παντως στο δευτερο αρχισα να υποπτευομαι για την μνημη και τους ζορισα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αλλα το αλλο ηταν μια μαρκα sunpad καπως ετσι 7" κατωτερο! αυτο τωρα το ειχαν προσφορα! ετσι ζητησα να γινει πιστωση στα 99.90 που εκανε το αλλο (το ειχα παρει τον Ιουλιο) και με μικρη διαφορα πηρα αυτο! εμενα για καλο μου βγηκε δλδ! εκεινο μια μερα χαλασε η υποδοχη ακουστικων και εκανε την επομενη το πρωι μια καθετη γραμμη η οθονη!!! χωρις να του κανω κατι εγω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου οντως τρεμοπαιζει η οθονη και νομιζω οτι δεν ειναι bug βαλε ασπρο φοντο να το δεις οτι το κανει και εκει.Εγω νομιζω οτι ειναι θεμα απο τις λαμπες που φωτιζουν το lcd αλλα τελος παντων.Επισης ρωτησα για την μνημη και μου ειπαν οτι αυτο που δεν φαινεται ειναι οτι το εκμεταλευεται το λειτουργικο android με λιγα λογια μας παιρνουν για ασχετους.Επισης και με την μπαταρια εχω δει οτι κατι δεν παει καλα βεβαια δεν ειναι και ipad αλλα τουλαχιστον να εγραφε την πραγματικην φορτιση.

Στο δικο μου δεν τρεμοπαιζει καθολου σε κατι που δεν ειναι overlay απο μενου ή κατι τετοιο, απλα πατα το εικονιδιο settings και κυλισε την αριστερη στηλη, θα δεις να τρεμοπαιζει σε καποια σημεια. Μετα αναποδογυρισε το tablet και πλεον τρεμοπαιζει σε αλλα σημεια ή καθολου. Δεν εξηγειται παρα μονο με bug του android.

BTW κι εδω 1.58GB nand flash. Αν καποιος καταφερει root ισως θα ριξει λιγο φως στην υποθεση. 'Η ο Craven που το εχει ανοιξει να μας πει (αν θυμαται) ποση μνημη αναγραφοταν στη nand flash.

 

Για το θεμα με πατημα στη μεταλλικη πλακα (οπως το εχω περιγραψει πριν http://www.insomnia.gr/topic/468010-apollo-quicki-811tablet-8-119%E2%82%AC/page-10?do=findComment&comment=5142001 ) εχει κανεις να πει κατι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...