Προς το περιεχόμενο

10 συχνά προβλήματα, πιθανές αιτίες και λύσεις.


Δεινόσαυρος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Sooo

 

ανοιγω το λαπτοπ [2006] και βλεπω, μονο, μια μαυριλα με πολλες καθετες γραμμες.

 

ερωτηση

 

χαλασε η καρτα γραφικων ή εγινε κατι αλλο?

 

thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 448
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εχω ενα παλιο acer aspire 3000 και καποια στιγμη η οθονη στο bios αρχιζε να πιξελιαζει....Σβηνω το λαπτοπ,το ξαναναβω και δεν δειχνει τιποτα,μονο σε post bios που ειναι σε πολυ μικρη φωτεινωτειτα,το συνδεω με καλωδιο στην οθονη του πσ και ολα καλα...Τι να κανω τωρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sooo

 

ανοιγω το λαπτοπ [2006] και βλεπω, μονο, μια μαυριλα με πολλες καθετες γραμμες.

 

ερωτηση

 

χαλασε η καρτα γραφικων ή εγινε κατι αλλο?

 

thanks

100% η καρτα γραφικών σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Μπράβο και απο εμένα....Εχω ενα θέμα με τις θύρες usb.Δεν ανγνωρίζουν συσκευές!!!Και δουλέυω με usb stick για ιντερνετ!Τώρα είμαι με wifi,να είναι καλά ό γείτονας!!Το θέτω και εδώ γιατί ήταν free dos έβαλα τα win 7 κανονικά 3 φορές,μόνο που την τελευταία κάτι δεν πήγε καλά και έχω αυτό το θέμα.Είμαι και λίγο άσχετη....ψάχνω να βρώ λύσεις,αλλά και δεν καταλαβαίνω και φοβάμαι μην κάνω άλλη ζημιά.....Μου είπαν να μπω στα bios (που δεν προλαβαίνω.Είναι το F2 kai F12),έχω Acer Aspire E.Τώρα εδω λέτε να μην μπούμε σε bios....Ή αλήθεια είναι πως ακόμα και να μπω δεν θα ξέρω τι ακριβώς να κάνω..και φοβάμαι μην χαθούν ξαφνικά τα windows..??Αν κάποιος ξέρει να με βοηθήσει κάπως ας μου πει παρακαλώ και για το bios+hardware...Ευχαριστώ!

Τι στικακι χρησιμοποιείς;από παροχο πχ cosmote;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Έχω ένα στικάκι vodafone 3G και ενώ στο δικό μου λάπτοπ λειτουργεί μια χαρά, όταν το δίνω σ' ένα φίλο μου του λέει ότι δεν υπάρχει συσκευή... Το δοκιμάσαμε και σε 3ο pc desktop αυτή τη φορά για να δούμε αν θα το αναγνωρίσει και τίποτα... Τι μπορεί να φταίει??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
  • 1 μήνα μετά...

Γεια!

 

Ένας φίλος μου σέρφαρε στο ίντερνετ και ξαφνικά το pc του έκλεισε. Και μετά δεν άνοιγε. Πατούσε το κουμπί, αλλά δεν γινόταν τίποτα.

Απ' ότι μου είπε, δεν ακούστηκε κάποιος ήχος και ούτε μύρισε κάτι "καμμένο". Απλά έκλεισε και δεν ανοίγει. Συμπέρανα πως θα είναι το τροφοδοτικό, αλλά μου είπε πως τα λαμπάκια του πληκτρολογίου ανάβουν κανονικά. Άρα. περνάει ρεύμα. Έπειτα, σκέφτηκα πως φταίει το πολύπριζο που το έχει συνδεμένο. Δοκίμασε άλλο, αλλά πάλι τίποτα.

 

Μου είπε πως το pc έκλεισε ενώ άκουγε Παντελίδη. Ίσως να φταίει αυτό... :P :P :P :P :P

 

Δεν ξέρω από τι ακριβός αποτελείτε το σύστημα του, αλλά σίγουρα τα parts του είναι αρκετά παλιά.

Τι μπορεί να φταίει? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Γεια!

 

Ένας φίλος μου σέρφαρε στο ίντερνετ και ξαφνικά το pc του έκλεισε. Και μετά δεν άνοιγε. Πατούσε το κουμπί, αλλά δεν γινόταν τίποτα.

Απ' ότι μου είπε, δεν ακούστηκε κάποιος ήχος και ούτε μύρισε κάτι "καμμένο". Απλά έκλεισε και δεν ανοίγει. Συμπέρανα πως θα είναι το τροφοδοτικό, αλλά μου είπε πως τα λαμπάκια του πληκτρολογίου ανάβουν κανονικά. Άρα. περνάει ρεύμα. Έπειτα, σκέφτηκα πως φταίει το πολύπριζο που το έχει συνδεμένο. Δοκίμασε άλλο, αλλά πάλι τίποτα.

 

Μου είπε πως το pc έκλεισε ενώ άκουγε Παντελίδη. Ίσως να φταίει αυτό... :P :P :P :P :P

 

Δεν ξέρω από τι ακριβός αποτελείτε το σύστημα του, αλλά σίγουρα τα parts του είναι αρκετά παλιά.

Τι μπορεί να φταίει? :)

Όταν πατάει το power γυρνάνε οι ανεμιστήρες? Αν ναι να δοκιμάσει να κάνει reset cmos. Αν πάλι δεν φτιάξει ίσως τα κακάρωσε η μητρική ή κάτι παίζει με το τροφοδοτικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Εχω ενα παλιο acer aspire 3000 και καποια στιγμη η οθονη στο bios αρχιζε να πιξελιαζει....Σβηνω το λαπτοπ,το ξαναναβω και δεν δειχνει τιποτα,μονο σε post bios που ειναι σε πολυ μικρη φωτεινωτειτα,το συνδεω με καλωδιο στην οθονη του πσ και ολα καλα...Τι να κανω τωρα?

Μαλλον πρόβλημα με το inverter της οθόνης αφου δειχνει σε άλλη οθόνη κανονικά  και αχνοφαίνεται κάτι στο bios..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...