Προς το περιεχόμενο

10 συχνά προβλήματα, πιθανές αιτίες και λύσεις.


Δεινόσαυρος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα! Εδώ και περιπου μια βδομαδα εχω ενα προβλημα με το pc. Με το που βγηκε ο νεος driver nvidia τον εκανα εγκατασταση. Ομως σε καθε παιχνιδι ή εκλεινε ή εβγαζε μπλε οθόνη καθε δεκα λεπτα. ¨Ετσι τους έσβησα και τους ξαναπερασα. Συνεχιζει ομως και το κανει. Γνωριζει καποιος τι μπορει να φταιει;

specs.

I5 6500

Gtx 1060 6g msi

16gb ram

h110m asus

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 448
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Τον έκανες απεγκατάσταση σωστά? Σωστά γίνεται με το DDU το οποίο θα τρέξεις αφού μπεις σε safe mode.

 

Η μπλε οθόνη βγήκε από όταν πέρασες τον νέο driver ή πολύ πιο πριν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα! Εδώ και περιπου μια βδομαδα εχω ενα προβλημα με το pc. Με το που βγηκε ο νεος driver nvidia τον εκανα εγκατασταση. Ομως σε καθε παιχνιδι ή εκλεινε ή εβγαζε μπλε οθόνη καθε δεκα λεπτα. ¨Ετσι τους έσβησα και τους ξαναπερασα. Συνεχιζει ομως και το κανει. Γνωριζει καποιος τι μπορει να φταιει;

specs.

I5 6500

Gtx 1060 6g msi

16gb ram

h110m asus

ναι, φταινε οι νεοι drivers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Δοκίμασε άλλη gpu.

ο υπολογιστης ενος φιλου μ εχει επανω εναν πεντιουμ η σελερον σοκετ 775 με 1gb ram na tonisw to paidi exei windows xp kai epaize  me τα ενσωματομενα γραφικα .Μια μερα καθως πηγα σπιτι τ και του αλλαξα το ανεμιστηρακι στο κουτι και εβαλα ολα τα καλωδια στην θεση τους συνδέω και την  οθονη απο πισω και αντι το πισι να ανοιγει απο μπροστα ανοιγει με το που ανοιξεις τον διακοπτη του τροφοδοτικου εικονα στο pc den exω ...που μπορει να οφείλετε το προβλημα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπου βραχυκυκλώνει η μητρική λογικά.

εγω υπεθεσα οτι τα επαιξε η ενσωματομενη καρτα γραφικων γ αυτο και δεν εχω εικονα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

να κανω μια ψηλοασχετη ερωτηση? σε συστημα με core i7 2960xm (2,7 up tp 3,5) 16gb ddr3, geforce 540m  

 ειναι φυσιολογικο να γλακαρει το dota 2 (low graphics 107ms, high (best looking) 10 fps?? το πιο περιεργο ειναι οτι με το που εκανα launch για πρωτη φορα, ηταν default στο best looking :S. κανεις τα φωτα του η με παρομοιο προβλημα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Καλησπέρα παιδιά. Δεν ήθελα να ανοίξω άλλο thread για αυτό θα γράψω την απορία μου εδώ. Καταρχήν να αναφέρω ότι είμαι νέος στο pc gaming.

 

Έφτιαξα πρόσφατα υπολογιστή και θέλω να μου πείτε αν είναι normal αυτό που συμβαίνει. Το ''θέμα'' μου επικεντρώνεται στην θερμοκρασία της GPU. Έχω την Gigabyte RX580 GAMING 8G. Τα προγράμματα που χρησιμοποιώ για να ελέγχω τους fans είναι το MSI Afterburner Beta 4.4.0 Beta 19 και το Aorus Graphics Engine.Παρατήρησα το εξής όταν στο msi έχω στο auto τους fans και στο aorus graphics engine στο semi passive mode και όχι στο active mode η θερμοκρασία φτάνει στους 51 βαθμούς τοτε ανοίγουν οι fans και στους 46 κλείνουν και πάλι γίνεται η ίδια η διαδικασία. Αυτό γίνεται μέσα σε 2-3 λεπτά και επαναλαμβάνεται συνέχεια κ συνέχεια. Αντίθετα όταν στο aorus gr.engine έχω active τους fans και στο msi στο auto η θερμοκρασία είναι σταθερή στους 42 C (με 33% auto speed fan). Oλα αυτά γίνονται χωρίς να παίζω. Όταν κλείνω το πρόγραμμα aorus η λειτουργία των fans πάλι γυρνάει στο semi active. Πρέπει να τρέχει συνέχεια το πρόγραμμα για να είναι συνέχεια active οι fans; Kαι δεύτερον τι προτείνετε ότι πρέπει να κάνω με τα παραπάνω που ανέφερα έτσι ώστε να έχω καλύτερη απόδοση και θερμοκρασία; Είναι φυσιολογικό αυτό που γίνεται; Η κάρτα είναι 2 εβδομάδων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...