Προς το περιεχόμενο

Dealextreme 100$=50$ christmas offer


kostastnt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παίδες, το ξέρω ότι το DX αργεί πάρα πολύ, αλλά το πακέτο μου έχει σημειωθεί ως "departed" απο Κίνα από τις 10 Ιανουαρίου, και ακόμα και σήμερα (σχεδόν 20 μέρες μετά) δεν έχει εμφανιστεί κάν στο tracking των ΕΛΤΑ...

Η παραγγελία είχε μπει πριν καν κλείσει το 2012, και το dispatch υποτίθεται ότι έγινε 7 Ιανουαρίου. Είναι κανείς σε παρόμοια κατάσταση?

Απάντηση από το support του dx πριν από λίγο :

 

Dear Customer

your order was shipped on 2013/1/3  , with tracking number RA---------------CN, you can track it here: http://www.17track.net/IndexEn.html or http://intmail.183.com.cn/itemtrace_cn.jsp

From experience, the estimated delivery time is 30-60 working days (i.e. Mon-Fri, excluding public holidays in Hong Kong and in your country), though sometimes this could be much longer than expected especially packages without tracking number.

pls wait patiently some other days for its arrival.

 

thanks for your understanding.

 

Regards.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά παρέλαβα σήμερα το PIPO S1 (παραγγελία 27/12 από dx.com)

 

Δυστυχώς από την πρώτη στιγμή που το άναψα είχε πρόβλημα με την οθόνη αφής. Μπορεί να δουλεύει για 3-4 λεπτά και στην συνέχεια η οθόνη αφής δεν πατιέται, αν και το tablet φαίνεται να δουλεύει.

 

Έβαλα και το νέο firmware από το site της PIPO χωρίς αποτέλεσμα.

 

Βρήκα το ίδιο πρόβλημα σε review για το tablet στο amazon.co.uk http://www.amazon.co.uk/product-reviews/B009JT0KOE/ref=dp_top_cm_cr_acr_pop_hist_1?ie=UTF8&filterBy=addOneStar&showViewpoints=0

 

Δεν ξέρω αν έχει κάποιος να προτείνει κάποια λύση ούτε αν θα βγάλω άκρη με το dx.com.

 

Επίσης, δεν ξέρω ποιο είναι το ποσοστό των ελατωματικών αλλά δεν πρέπει να είναι μικρό. Άρα προσέχετε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι στο καλο τα ελλατωματικα μας εστειλαν ... σε τοσο μικρο δειγμα αγοραστων απο την προσφορα εδω στο φορουμ αρκετα τα προβληματα ... 

Δεν εχω παραλαβει ακομα ...αλλα εμενα αργησε η αποστολη εγινε 16 του μηνα ... οποτε αναμενω και ελπιζω αν και οταν με το καλο παραλαβω να μην εχει θεματα το ταμπλετ ...

Μακαρι να βρουν ακρη οι φιλοι !!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το icoo που παρέλαβα πριν μερικές μέρες ,προς το παρον δεν φαίνεται να έχει κανένα πρόβλημα (εκτός από το θέμα της μπαταρίας)

Για να δούμε και το pipo...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως ανεφερα απο την αρχη του θεματος το βασικότερο (αφού καταφέραμε να χτυπησουμε τα ταμπλετακια) ήταν το να φτασουν και να ειναι λειτουργικά και όχι το πότε θα φτάσουν..

Γενικά δε πρεπει να γινετια ελεγχος ποιοτητας καθόλου στα κινέζικα, οπότε το ποσοστό ειναι σχετικά αυξημενο.

Προσωπικά στην πρώτη μου προσπάθεια παλιοτερα είχα παραλαβει χαλασμενο ,αλλα ευτυχως ηταν απο amazon και πηρα τα χρηματα πισω..

Για να δουμε αυτό τι θα λέει..Προσωπικά πιστευω Παρασκευη-Δευτέρα θα παραλαβω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με departure στις 16 παρέλαβα το pipo πρωί-πρωί . Μετά από 4-5 ώρες χρήσης δεν είδα να υπάρχει κάποιο πρόβλημα .

 

Έχω μπει σε δίλημμα να κρατήσω το pipo ή το icoo που ειχα παραλάβει πριν μερικες μέρες ;;

Σε γενικές γραμμές τα ίδια μου φαίνονται .

Το icoo έχει καλύτερη ανάλυση αλλά στο pipo μπαίνουν 2-3 εφαρμογές από το play store ,που στο icoo δεν μου τις εγκαθιστούσε (''δεν είναι συμβατές με τη συσκευή σας'')

Έχω επίσης την αίσθηση οτι έιναι και ελαφρά καλύτερη η μπαταρία του pipo.(αλλά είναι νωρίς ακόμη να κριθεί)

Και τα 2 επαιξαν χωρίς πρόβλημα στην ΤV αρχεία mkv 720p kai 1080p και αναγνώρισαν κανα δυό usb sticks και πληκτρολόγιο αμέσως.

Καμιά πρόταση ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με departure στις 16 παρέλαβα το pipo πρωί-πρωί . Μετά από 4-5 ώρες χρήσης δεν είδα να υπάρχει κάποιο πρόβλημα .

 

Έχω μπει σε δίλημμα να κρατήσω το pipo ή το icoo που ειχα παραλάβει πριν μερικες μέρες ;;

Σε γενικές γραμμές τα ίδια μου φαίνονται .

Το icoo έχει καλύτερη ανάλυση αλλά στο pipo μπαίνουν 2-3 εφαρμογές από το play store ,που στο icoo δεν μου τις εγκαθιστούσε (''δεν είναι συμβατές με τη συσκευή σας'')

Έχω επίσης την αίσθηση οτι έιναι και ελαφρά καλύτερη η μπαταρία του pipo.(αλλά είναι νωρίς ακόμη να κριθεί)

Και τα 2 επαιξαν χωρίς πρόβλημα στην ΤV αρχεία mkv 720p kai 1080p και αναγνώρισαν κανα δυό usb sticks και πληκτρολόγιο αμέσως.

Καμιά πρόταση ?

Εαν δεν μπορείς να αποφασίσεις εσύ που τα έχεις και τα 2 live μπροστά σου εμείς θα σου πούμε?

Παίξε λίγο καιρό ακόμα με το pipo αφου μόλις σου ήρθε ,δες συμπεριφορα ,μπαταρία κλπ και αποφάσισε.

Πες μας και σε μας μετά ,έτσι από περιέργεια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν δεν μπορείς να αποφασίσεις εσύ που τα έχεις και τα 2 live μπροστά σου εμείς θα σου πούμε?

Παίξε λίγο καιρό ακόμα με το pipo αφου μόλις σου ήρθε ,δες συμπεριφορα ,μπαταρία κλπ και αποφάσισε.

Πες μας και σε μας μετά ,έτσι από περιέργεια

 

'Εχεις δίκιο , απλά το αναφέρω για να επισημανθούν τυχόν προβλήματα που έχουν εμφανίσει οι συσκευές σε κατόχους τους και ίσως επηρεάσουν την επιλογή μου , μάλλον προς το pipo γέρνει η ζυγαριά ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε katcos μιας και έχεις και τα 2 θα μπορούσες αν θες να μου απαντήσεις σε μια παλιά απορεία που είχα και χάθηκε μέσα στο νήμα χωρίς να απαντηθεί.

 

Όταν συνδέσουμε τα tablet σε tv ,monitor για να χρησιμοποιήσουμε ως media player (να δούμε καμιά ταινιούλα) μπορούμε να έχουμε πάνω κάποιο usb stick και να βλέπουμε ταινία απευθείας από αυτό.

Στην περίπτωση αυτή στο pipo φαντάζομαι μπορούμε να το έχουμε ταυτόχρονα και στο ρεύμα ,στο ιcoo γίνεται αυτό?

Ρωτάω γιατί αυτός ήταν και ο κύριος λόγος που επέλεξα το pipo (επειδή στο ιcoo δεν ήμουν σίγουρος αν γίνεται ,μέσο κάποιου usb hub ίσως) και επειδή από μπαταρία και εσωτερικό χώρο (αλήθεια πόσο πραγματικό χώρο έχει το κάθε ένα??) δεν σκίζει κανένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωπω ρε παιδια, διαβαζοντας ολα αυτα τα προβληματα εδω, μου φαινεται εκανα βλακεια που πηρα το pipo.

Το πηρα για μια φιλη κ τωρα φοβαμαι οτι θα "τρεχω" εγω.

Οχι τιποτε αλλο, ειχα συστησει εδω στην αρχη, επιλογη αλλης μαρκας, εστω κ υποδεεστερης τεχνικα (ειχε ainol κ viewsonic μονοπυρηνα αλλα μακραν ποιοτικοτερα...) και τελικα παρασυρθηκα εδω κ παρηγγειλα το pipo σκεπτομενος τι ψυχη εχουν 50$...

 

Εχει ερθει το πακετο στο νησι αλλα θα το δω στις 12-13 Φλεβαρη, ο Θεός βοηθός... :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά παρέλαβα σήμερα το PIPO S1 (παραγγελία 27/12 από dx.com)

 

Δυστυχώς από την πρώτη στιγμή που το άναψα είχε πρόβλημα με την οθόνη αφής. Μπορεί να δουλεύει για 3-4 λεπτά και στην συνέχεια η οθόνη αφής δεν πατιέται, αν και το tablet φαίνεται να δουλεύει.

 

Έβαλα και το νέο firmware από το site της PIPO χωρίς αποτέλεσμα.

 

Βρήκα το ίδιο πρόβλημα σε review για το tablet στο amazon.co.uk http://www.amazon.co.uk/product-reviews/B009JT0KOE/ref=dp_top_cm_cr_acr_pop_hist_1?ie=UTF8&filterBy=addOneStar&showViewpoints=0

 

Δεν ξέρω αν έχει κάποιος να προτείνει κάποια λύση ούτε αν θα βγάλω άκρη με το dx.com.

 

Επίσης, δεν ξέρω ποιο είναι το ποσοστό των ελατωματικών αλλά δεν πρέπει να είναι μικρό. Άρα προσέχετε...

 

Το ιδιο προβλημα ειχα και εγω, με την διαφορα οτι εγω το ειχα αγορασει απο Focalprice . Η οθονη ηταν νεκρη απο την 1η στιγμη που το επιασα στα χερια μου. Ανοιξα RMA και παραλληλα εστειλα βιντεο με το προβλημα που τους ανεφερα. Η λυση που μου προτειναν ηταν η να μου κανουν στην επομενη αγορα εκπτωση 20$ η να τους το στειλω πισω με δικα μου εξοδα αποστολης αναγραφοντας τον αριθμο RMA που ειχα ανοιξει, μαζι βεβαιως με ολα τα παρελκομενα ( καλωδια κτλ)  + το tracking number που μου εδωσαν στα ΕΛΤΑ. Φυσικα επελεξα την 2η λυση. Κοστος πακετου 0,674kg( συστημενο με tracking number ) 11,45 euro. Τους εστειλα email οτι εφυγε αναφεροντας τους και το tracking number και περιμενω νεα μολις το πιασει στα χερια του ο κινεζος. Απο θεμα επικοινωνιας δεν ειχα καποιο προβλημα. Ευχομαι το ιδιο να ισχυει και με το DX. Αυτα  :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...