Προς το περιεχόμενο

Dealextreme 100$=50$ christmas offer


kostastnt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

http://www.insomnia.gr/topic/474686-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%BB%CF%85%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%BF%CF%85%CF%83%CE%AF%CE%B1%CF%83%CE%B7-icoo-d70-pro-2/

 

παιδιά έκανα ένα αναλυτικό review για το icoo μου,όποιος θέλει το διαβάζει και μου λέει αν είναι τι ακόμα να προσθέσω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για οποιον ενδιαφερεται για μετασχηματιστη/φορτιστη 5v, 2A

 

http://www.amazon.co.uk/AmazonBasics-Wall-Charger-Outlet-Output/dp/B008VQOOD4/ref=wl_it_dp_o_pC_nS_nC?ie=UTF8&colid=1Q6DW27IQEO64&coliid=I1O6Y0IJH1T84F

 

στις 8 λιρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε να δουμε πότε θα εμφανιστεί Ελλάδα και για εμας που εφυγε 17/1 (αν και καποιοι ειχαμε παραγγειλει σχετικά νωρίς :) )

Τυχαιο ότι και σε οσους ειχε φυγει μια βδομάδα ακριβώς πριν απο τις 17/1 (10/1) άργησε σε σχεση με τους αλλους που εφυγε 11/1, 13/1 κλπ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα να ρωτησω κατι σε οσους ηρθε το pipo ο φορτιστης σας ρε παιδια ειναι 250mah?Γιατι εμενα τοσο ειναι...Διαβαζω αλλους που λενε 2Α μιλαμε για τεραστια διαφορα...Εκτος αν αγορασατε ξεχωριστα φορτιστη ή σας στειλανε διαφορετικο απο το dx.com απο οτι εμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο δικος μου παντως λεει επανω 5v, 2A.

Toν εστειλε το dx.com σε ενα ξεχωριστο καφε κουτακι, χωρις ευρωπαικο ανταπτορακι (ο φορτιστης εχει αγγλικο βυσμα).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα να ρωτησω κατι σε οσους ηρθε το pipo ο φορτιστης σας ρε παιδια ειναι 250mah?Γιατι εμενα τοσο ειναι...Διαβαζω αλλους που λενε 2Α μιλαμε για τεραστια διαφορα...Εκτος αν αγορασατε ξεχωριστα φορτιστη ή σας στειλανε διαφορετικο απο το dx.com απο οτι εμενα.

 

Φίλε spytoufe το input είναι 250mA εσύ πρέπει να κοιτάξεις εκεί που γράφει το output που είναι 5V (συνεχές ρεύμα) και 2Α.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε spytoufe το input είναι 250mA εσύ πρέπει να κοιτάξεις εκεί που γράφει το output που είναι 5V (συνεχές ρεύμα) και 2Α.

Κριμα τα 4 ματια...Ναι ναι τωρα το ειδα.Ευχαριστω πολυ φιλε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

επισης πρεπει να  εχει και χαλασμενη εξοδο HDMI εχω αλαξει 3 καλοδια και στα 3 δεν παιζει

ανοιξα ticket στο dx και βλεπουμε

  1. http://imageshack.us/photo/my-images/833/img20130130231212.jpg/
  2. http://imageshack.us/photo/my-images/688/img20130130230738.jpg/
  3. http://imageshack.us/photo/my-images/855/img20130130230537.jpg/

Φιλέ μου δοκίμασε να σπρώξεις με δύναμη το καλώδιο να μπεί στο βύσμα.

Και εγώ νόμιζα πως δεν δούλευε αλλά τελικά ήθελε πολύ δύμαμη για να κουμπωσει (και να ξεκουμπωσει).Λίγο δύναμη σε εμένα θέλει και ο φορτιστής για να κουμπωσει.

Εχώ πάρει και ένα βύσμα Hdmi to Dvi για να το βάλω σε monitor που δεν έχει hdmi ,αλλά δυστηχώς εκεί δεν λειτουργεί.Αν έχει κάποιος καμιά ιδέα ας μου πει (αν και μάλλον φταει το monitor).

 

Κατα τα αλλά μετά από μία μέρα όλα καλά.

Η ποιότητα του tablet είναι πολύ καλύτερη από ότι περίμενα.

Το μόνο πρόβλημα ήταν στην φόρτιση (με όλα αυτά που άκουσα) το έβαλα να φορτίσει σε ένα φορτιστή κινητού που είχα 1Α.Περίμενα πάνω από 4 ώρες να φορτίσει και τελικά όταν το έβγαλα έπεσε στο 60%.

Το πείραζα μέχρι να ξεφορτίσει και μετά έβαλα τον κανονικό φορτιστή (είχα πάρει και αντάπτορα από το dx) και φόρτισε μια χαρά.

Επεξ/σία από mikegad
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άνοιξα ticket στο dx.com για το χαλασμένο touch screen του PIPO S1 και μου απάντησαν ότι παρά να το στείλω πίσω και να ταλαιπωρηθώ να αλλάξω την οθόνη σε κάποιο τοπικό κατάστημα. Ως αντάλλαγμα θα μου δώσουν πιστωτικό $8 (ναι καλά διαβάσατε οκτώ!!!)  :mad:  :mad:  :mad:  :mad:  :mad:  για να αγοράσω κάτι άλλο από dx.com.

 

Απ' ότι καταλαβαίνετε οι άνθρωποί δεν πάνε καλά...

 

Στην συνέχεια έκανα μέσω Paypal Dispute a transaction για να μου στείλουν άλλο καινούργιο ή να μου επιστρέψουν τα χρήματα.

 

Δεν θα μας κοροϊδεύουν. Ελπίζω να βγάλω άκρη...

 

Με αυτά που διαβάζω, λέω ευτυχώς που ακύρωσα την παραγγελία μου γιατί είναι σαν να παίζεις κορόνα - γράμματα αν θα σου στείλουν λειτουργικό προϊόν. Τουλάχιστον στα αξιόπιστα e-shop ελέγχουν αν λειτουργεί πριν στο στείλουν.

Σε περίπτωση που κάνεις στο PayPal dispute για χαλασμένο προϊόν θα σου ζητήσουν να το στείλεις πίσω με tracking number. Είναι αυτοματοποιημένη διαδικασία, δεν παρακολουθεί άνθρωπος. Όταν και εφόσον χρειαστεί να κάνεις escalate την υπόθεση αν δεν γίνει refund, θα αναλάβει το ίδιο το PayPal να δώσει λύση που θα είναι και οριστική, χωρίς να μπορείς να την αναιρέσεις αν βγει εναντίον σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι γίνεται εγώ γιατί δεν βλέπω εξέλιξη ? Μια παραγγελία έχει φύγει (departure) από 11/1 και τίποτα ακόμα. Μπας και έχει μπλοκαριστεί σε κανά τελωνείο για έλεγχο.

Γνωρίζει κάποιος αν στα Ελτά εμφανίζεται τη στιγμή που φεύγει από το τελωνείο ή τη στιγμή που φτάνει Ελλάδα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι γίνεται εγώ γιατί δεν βλέπω εξέλιξη ? Μια παραγγελία έχει φύγει (departure) από 11/1 και τίποτα ακόμα. Μπας και έχει μπλοκαριστεί σε κανά τελωνείο για έλεγχο.

Γνωρίζει κάποιος αν στα Ελτά εμφανίζεται τη στιγμή που φεύγει από το τελωνείο ή τη στιγμή που φτάνει Ελλάδα?

 

στα ελτά στο track and trace εμφανίζεται όταν μπαίνει στη χώρα. από εκεί και πέρα θα στο παραδώσουν ή θα ρθει ειδοποίηση σε 2-3 μέρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εγώ που είχα πάρει τηλέφωνο στα ΕΛΤΑ την προηγούμενη εβδομάδα και είχα μιλήσει με ένα πολύ εξυπηρετικό υπάλληλο, μου είπε ότι το συγκεκριμένο tracking number που του έδωσα (σημειωτέον μου εμφανίζει αναχώρηση 11/1 από Κίνα) του έδειχνε ότι δεν έρχεται απευθείας Ελλάδα και είναι με ανταπόκριση σε άλλη χώρα.Οπότε, υπομονή...<br><br>

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...