Προς το περιεχόμενο

Elite: Dangerous


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως το elite σε γενικές γραμμές πάντα έτσι ήταν. Δλδ άφηνε τους παίχτες να χάνονται στα συστήματα του να κάνουν trade και να διαμορφώνουν την δικιά τους ιστορία. Εμένα μου αρέσει αρκετά έτσι όπως είναι και δύσκολα το βλέπω να το βαριέμε. Το απόλυτο space game.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Πάντως το elite σε γενικές γραμμές πάντα έτσι ήταν. Δλδ άφηνε τους παίχτες να χάνονται στα συστήματα του να κάνουν trade και να διαμορφώνουν την δικιά τους ιστορία. Εμένα μου αρέσει αρκετά έτσι όπως είναι και δύσκολα το βλέπω να το βαριέμε. Το απόλυτο space game.

 

Οπως εγραψα και εγω αλλα και αλλα ατομα αρκετες σελιδες πριν, οι περισσοτεροι ειμαστε συναισθηματικα δεμενοι με το elite και δεν μπορουμε παρα να το δουμε θετικα. ΟΜΩΣ ειμαστε στο 2015 και οταν ο ανταγωνισμος σου προσφερει ενα πραγματικα "ζωντανο" κοσμο για να μοιραστεις με χιλιαδες αλλα ατομα, νομιζω πως το προσωρινο single player mode του elite δεν μπορει να σε κρατησει για πολυ. Το απολυτο space game κατα τη γνωμη μου ειναι το eve online. Αν ηταν δυνατον να εχουμε τις ιδιες δυνατοτητες αλλα στο στυλ του elite, τοτε ειλικρινα "κλειδωνω" για τα επομενα 10 χρονια στο elite χαλαρα :P

Θα μπορουσα να γραψω ενα κατεβατο με το τι θα ηθελα να δω στο elite. Θα περιοριστω μονο στο multiplayer κομματι γιατι πραγματικα θελω να μοιραστω μερικες περιπετειες-κυνηγι-trading routes με φιλους και οχι να ψαχνουμε ο ενας τον αλλο για 10 ωρες....

Ισως με το wings update να καταφερει να μας κερδισει. Αλλα και να μη τα καταφερει, το elite ειναι " TO ELITE" και παντα θα βρισκουμε λιγο χρονο να ασχοληθουμε :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα έχω βρει ένα σύστημα και το έχω ξεζουμίσει στο εμπόριο στην κυριολεξία. Ο ένας σταθμός είναι archiculture και οι υπόλοιποι είναι industrial. Μιλάμε αγοράζω από τους industrial crop harvesters και τους πουλάω στον arciculture και βγάζω 400 το κομμάτι. Μετά αγοράζω τσάι και τον πουλάω αντίστοιχα εκεί. 

Θα το λιώσω μέχρι να μαζέψω αρκετά φράγκα αν και το πέραδωθε στους σταθμούς έχει πάντα 100% pull από πειρατές δεν ξέρω για ποιο λόγο. Τις περισσότερες φορές έχω μπορέσει και τους έχω αποφύγει. Μετά λέω να πάω για το σύστημα Nona καθώς το είδα αρκετά ενδιαφέρων και έχει και ένα ίδιο τέτοιο trade σε σταθμούς.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλέον στόχος είναι να αγοράσω ένα cobra και μετά θα αρχίσει η κάθοδος μου προς το κέντρο του γαλαξία. Αυτή την στιγμή είμαι senones και κάνω τρελό trade για τα κυβικά του hauler.

 

IKbcByJ.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά κατάφερα και πήρα το cobra mk3 και λέω τώρα να το φορτώσω με όλα τα απαραίτητα και μετά να αρχίσω την κάθοδο μου προς το κέντρο του Γαλαξία. Επόμενος στόχος είναι να αγοράσω ένα fighter και ένα light cargo για black market και τελικός στόχος να αγοράσω μια μαούνα για ποιο σοβαρό trade. 

Πάντως το cobra είναι πανέμορφο και σηκώνει αρκετά πράγμα για trade

 

8f1Sf9z.jpg

 

 

Elxthwb.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως τα ειπε ο φαντασμοκαβαλαρης απο πανω. Σε pvp να ξερεις οτι το viper θα σου πινει το αιμα για πλακα. Για ολα τα αλλα εισαι μια χαρα και φυσικα και να στο "σπασουν" το κοστος του δεν ειναι υψηλο οποτε καλα εκανες και το αγορασες ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Από http://www.reddit.com/r/EliteDangerous/comments/2x6uo9/presenting_my_tiny_lego_hauler_which_i_keep_in_my/

 

i1Qcpok.jpg

 

Εdit για Check2Fire: Eagle (light fighter), Viper (heavy fighter). Αυτά είναι τα κυρίως combat σκάφη με πολύ μικρό cargo.

 

Edi2: Not mine :P

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το viper πάντως μια χαρά είναι και σε καλή τιμή. Αν και δεν είμαι της μάχης λέω να αγοράσω κανά μαχητικό. 

ghost φοβερό explore έκανε ο τύπος. Κάτι  τέτοιο λέω να κάνω στο ποιο χαλαρό όμως. Να μπω στο πυρήνα του γαλαξία και να βγω στην άλλη μεριά :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το viper για να το εξοπλισεις οπως πρεπει θα σου παει γυρω στο 1- 1,5m. Απλα μετα εχεις το απολυτο φονικο οπλο ;)

 

Το exploration ρε γαμωτο καλο ειναι αλλα απαξ και κανεις μια μεγαλη διαδρομη νομιζω πως θα βαρεθεις να ξανακανεις κατι αντιστοιχο χωρις καποιο κινητρο (εκτος της προσωπικης σου περιεργειας). Πρεπει να δωσουν κατι παραπανω για να κινηθει ο κοσμος προς τα εκει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...