Προς το περιεχόμενο

Elite: Dangerous


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως μια και παίζω με χειρηστήριο νομίζω το χρειάζεται οπωσδήποτε αν και στο πληκτρολόγιο από τι το είδα μια χαρά τα έχουν σεταρισμένα τα κουμπιά του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Χθές είχα και άλλη μια καταστροφή του σκάφους. Με τράβηξε ένας από jump κοντά σε άστρο και δεν φτάνει που με χτύπαγε αυτός μου έκανε μαζί dmg και το heat από το άστρο.

Πάντως άλλη μια φορά που πήγε να με τραβήξει κάποιος ξέφυγα. Δεν το ήξερα ότι αν ακολουθείς το target μπορείς να ξεφύγεις από το pull.

Σε γενικές γραμμές έχω αρχίσει και βγάζω πολύ καλά χρήματα με το εμπόριο βασισμένο σε αυτό τον χάρτη που έδωσα. Τι προτείνετε να βάλω πάνω για μεγαλύτερη προστασία ώστε τουλάχιστον να αντέχω κάποια hit μέχρι να μπορώ να κάνω ξανά jump? Λέω να βάλω κανα ακριβότερο alloy πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ναι, στρίβεις προς το escape vector και γεμίζεις την μπλε μπάρα για να ξεφύγεις. Τα controls την ώρα του interdiction είναι όπως με Flight Assist Off.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά αυτό κάνω αλλά λέω για προστασία όταν ο άλλος σε έχει ήδη πιάσει και σου ρίχνει με laser. Αν αντέξει το σκάφος μπορείς να ξεφύγεις με jump

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Καλά αυτό κάνω αλλά λέω για προστασία όταν ο άλλος σε έχει ήδη πιάσει και σου ρίχνει με laser. Αν αντέξει το σκάφος μπορείς να ξεφύγεις με jump

 

Αν είναι παίχτης, πολύ πιθανό να έχει στοχέυσει τα thrusters σου, αφού σου ρίξει τις ασπίδες... Αν είναι ΑΙ, με απλό γκάζι, την κοπανάς. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά στα συστήματα πέρα από τα κεντρικά που ξεκινάς το παιχνίδι και ίδιως σε όσα έχουν αναρχία είναι γενικά κανόνας από τι φαίνεται το pull από npc η παίχτες. Η παίχτες με τα kill τι κερδίζουν? Πέφτει τίποτα από το σκάφος εκτός από αυτά που κουβαλάς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Καλά στα συστήματα πέρα από τα κεντρικά που ξεκινάς το παιχνίδι και ίδιως σε όσα έχουν αναρχία είναι γενικά κανόνας από τι φαίνεται το pull από npc η παίχτες. Η παίχτες με τα kill τι κερδίζουν? Πέφτει τίποτα από το σκάφος εκτός από αυτά που κουβαλάς?

 

Αν πεθάνεις δεν κερδίζουν τίποτα, εκτός αν είσαι wanted.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δλδ με λίγα λόγια από παίχτη δεν ξεφεύγεις?

 

Με τη μαουνα απο παιχτη δεν ξεφευγεις, Εκτος και αν ειναι κουλος. Εδω ερχεται και το κατεστραμενο online κομματι του παιχνιδιου που αν δεν το φτιαξουν δεν θα επιστρεψει ποτε κανενας. Θες πχ. να μεταφερεις ενα φορτιο πολυ κερδοφορο και να περασεις απο διαφορα συστηματα, Παρταρεις με παιχτες που δουλευουν ως mercenaries, τους πληρωνεις σε συνοδευουν και ιδου το mmo κομματι του παιχνιδιου. Οταν το fixaroun θα ξαναμπω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κάτι τέτοια το SC είναι αιώνες μπροστά. Στο Elite το MMO/online κομμάτι προς το παρόν αγγίζει τα όρια του ανύπαρκτου.

 

MMO σημαίνει, μεταξύ άλλων, μηχανισμοί και κίνητρα για random party, αν είναι να πρέπει να έχω online φίλους/συγγενείς/κουμπάρους για να φτιάξουμε πάρτι, καλό Πάσχα με τον Άγιο Βασίλη. Εδώ δεν μπορούμε να συνεννοηθούμε δύο άτομα για τις ώρες που μπορούμε να μπούμε να παίξουμε, πόσο μάλλον περισσότεροι. Χώρια που όσοι είναι μια ηλικία και πάνω, σπανίως έχουν χρόνο για σταθερά clans, guilds κλπ. Οπότε για αυτούς, random > all.

 

Εγώ πάντως δεν έχω βρει ακόμα λόγο για να επιστρέψω, βαρέθηκα να κάνω τα ίδια και τα ίδια.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνησω και εγω με τα παιδια.Μετα την beta επαιξα 2-3 φορες και το παρατησα για το λογο οτι δεν μπορουμε να κανουμε group.Ουτε ενα γεια δεν μπορεσα να στειλω και το παιχνιδι το πηρα για να παιζω με παρεα και οχι solo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αναμένεται το Wings update που θα μπορούμε να μπαίνουμε (σωστά) με group. Όταν γίνει, θα ενημερώσω. :)

 

Δυστυχώς δεν έχω ώρα να παίξω τώρα, αλλά γενικά είναι για μικρές (ή τέλος πάντων, όχι 8ωρα) δόσεις το παιχνίδι και για να relax-άρεις.

 

Δεν μας κυνηγάει κανείς άλλωστε, τώρα ξεκίνησε, το παιχνίδι θα υπάρχει για καιρό, οπότε κάνουμε υπομονή και όποτε θέλει κανείς, πετάει για να ζήσει έστω και λίγο στο διάστημα. :)

 

Δικές μου

 

ze5zUAa.jpg

 

f1rff39.jpg

 

KrI0nmE.jpg

 

wLTh6Zr.jpg

 

1A9Vonk.jpg

 

Ox6Lwa0.jpg

 

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...