Προς το περιεχόμενο

Elite: Dangerous


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ξεκίνησα και εγώ δλδ όχι ακριβώς το ξεκίνησα ακόμα κάνω δοκιμές πως να πετάω και πως να μπαίνω σε σταθμους. Απλά πάντως είναι απίστευτα όμορφο δλδ ότι περίμενα από το Elite. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Erevate είμαι. Πέτα κανένα κόκκαλο :-D

 

Θα σε ψάξω αύριο, αλλά θα σου πω που θα πάμε εκεί κοντά, πες μου μαξιμουμ jump που έχεις.

400 δισεκατομμύρια ηλιακά συστήματα κι είμαστε όλοι στα ίδια και στα ίδια!

Eλάτε V595 LYRAE, HO HSIEN εκεί γύρω έχει πολύ ψωμί και καλές αγορές. Eπίσης οι δύο περιοχές με τα πολλά rares αξίζουν LAVE και ALTAIR, GEORGE PANTAZIS - ένα πέρα δώθε στις 2 γειτονιές (12 σταθμοί) είναι 2.5 εκατομμύρια. Για πολλούς Hi-Tech σταθμούς και αναβαθμίσεις η γειτονιά του  Ho Hsi είναι κοντά Eravate και αν και το εμπόριο έχει πέσει πλέον έχει αρκετούς σταθμούς να συντηρείσαι. Γενικά αν μπαίνεις σε έναν σταθμό και βλέπεις type-9 και anaconda στην κίνηση της ημέρας, είναι ψόφια τα πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά το game είναι απίστευτο! Εχουν κάνει φοβερή δουλειά! Οπως έχω πει έχω να παίξω από το 80 elite :P Απλά για άλλη μια φορά πάω για εμπόριο και όταν μιλάω για εμπόριο λέω για παντός είδους. Για άλλη μια φορά θα δημιουργήσω τον μεγαλύτερο πρεζέμπορα του γαλαξία.. :D 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Να ρωτήσω κι εδώ μπας και ξέρει κανείς, πριν πάω πάλι στο support που μου είπε "holiday season" και μκίες και ότι θα το κοίταγαν μετά (ακόμα να το κοιτάξουν).

 

Anyways:

 

Όταν ξεκινήσει το Elite: Dangerous και μπει στο main menu, μου κάνει add English (United Kingdom) στο language bar, οπότε πρέπει να το βάζω (αλλιώς δεν αφήνει remove) / σβήνω manually.

 

Ξέρει κανείς τι παίζει;

 

@Check2Fire

 

Κανείς δεν ξεκίνησε αυτοκρατορία χωρίς να χάσει μερικά διαστημόπλοια. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύο στα δύο με τα σκάφη που μου καταστράφηκαν :P Το δεύτερο μου ξέμεινε από καύσιμα σε ένα ξεχασμένο σύστημα :P

 

Έτσι την έχω πάθει κι εγώ. Και είναι τέτοιο το κόστος αν συνυπολογίσεις τυχόν φορτίο και τις αποστολές που χάνεις λόγω αυτού, που πραγματικά από τότε κοιτάω πολύ προσεκτικά τις διαδρομές μου (διαφορετικά βάζω fuel scoop).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κι εδώ μπας και ξέρει κανείς, πριν πάω πάλι στο support που μου είπε "holiday season" και μκίες και ότι θα το κοίταγαν μετά (ακόμα να το κοιτάξουν).

 

Anyways:

 

Όταν ξεκινήσει το Elite: Dangerous και μπει στο main menu, μου κάνει add English (United Kingdom) στο language bar, οπότε πρέπει να το βάζω (αλλιώς δεν αφήνει remove) / σβήνω manually.

 

Ξέρει κανείς τι παίζει;

 

@Check2Fire

 

Κανείς δεν ξεκίνησε αυτοκρατορία χωρίς να χάσει μερικά διαστημόπλοια. :P

 

Δεν το έχω παρατηρήσει αυτό που λές και τι πρόβλημα δημιουργείτε ακριβώς? 

Πάντως έχει τον κόσμο του το game. Αυτό με το σκάφος την πάτησα τελείως σαν χαζός. Δεν ειχα πολλά καύσιμα και ήθελα να πάω σε ένα σύστημα σε κάποιο σταθμό. Η μλκ ήταν ότι κάνω jump σε ένα ένα αέριο γίγαντα και μετά δεν μπορούσα να κάνω jump στον σταθμό γιατί στην κυριολεξία κολήσει πάνω στον πλανήτη και δεν μπορούσα να ξεφύγω. Και οι δύο σταθμοί τα Jump τους πέφταν πάνω στον πλανήτη.. Και μετά κάνω την δεύτερη μλκ βλέπω στον χάρτη ποιο κοντινό σύστημα υπάρχει που να με φτάνουν τ καύσιμα κάνω jump και βρίσκω μόνο ένα άστρο εκεί χωρίς πλανήτες χωρίς τπτ... 

Να ρωτήσω κάτι άλλο. Υπάρχει η δυνατότητα να μπαίνουν κάπως αυτόματα το route στα mission δλδ ακόμα και οι σταθμοί που πρέπει να πας. Γιατί τώρα τους ψάχνω από το μενού στα αριστερά και από εκεί τους επιλέγω manual για να ολοκληρώσω τις αποστολές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν το έχω παρατηρήσει αυτό που λές και τι πρόβλημα δημιουργείτε ακριβώς? 

 

Αντί να κάνω μια φορά alt-shift για να αλλάζω από αγγλικά (US) σε ελληνικά όταν γράφω, μπαίνουν και τα αγγλικά (UK) στην μέση. :P

 

"Αυτόματα" μπορείς να κάνεις route για ηλιακό σύστημα, αλλά όχι για σταθμούς, εκεί θέλει manual. Τουλάχιστον έτσι κάνω εγώ, μπορεί να κάνω και λάθος. ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

A οκ. Δεν το έχω δοκιμάσει γιατί δεν χρειαστεί να γράψω κάτι. Θα το δοκιμάσω να δω αν το κάνει και σε μένα. Για τα route αυτό γίνετε και σε μένα αυτόματα τα συστήματα αλλά πρέπει να μπω manual για τους σταθμούς και έλεγε μπας και γίνετε και αυτό αυτόματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τώρα μπερδεύτηκα λίγο.

Για να φτάσεις σε σταθμό ή να κάνεις dock;

Για να πας, manual. Για dock, υπάρχει και automatic docking module αλλά meh. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα μπερδεύτηκα λίγο.

 

Για να φτάσεις σε σταθμό ή να κάνεις dock;

 

Για να πας, manual. Για dock, υπάρχει και automatic docking module αλλά meh. :P

 

Μλκ είπα. Απλά λέω για τα πλανητικά συστήματα με τους σταθμούς κτλ ότι εκεί για να πάω κάπου πρέπει να το βάλω manual.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παίδες ποιος το έχει το παιχνίδι? Να κάναμε κάνα ταξίδι μαζί.
Κάντε add με το γνωστό nickname: xtrmsnpr
Αν και νέος στο παιχνίδι(3μερες) ακούω για automatic docking λέω και γω meh!
Δούλεψε κανείς το voip?ΟΛΑ τα λεφτά, σα να μιλάς σε chutter,όπως έχουμε ακούσει σε εκπομπές της nasa,στο gravity την ταινία..το voice commanding επίσης καταπληκτικό..μπορείς να κάνεις έξτρα εργασία με την φωνή σου μονο ενω πετάς..
Και το trackir τρομερό να κοιτάς εδώ κ κει.Τα σκάφη όπως είναι δεν με τρελαινουν το πως είναι σχεδιασμένα πχ το commander είναι σα το modem μου το wag120n..
Αλλα γενική εικόνα του παιχνιδιού ποοολυυ καλύτερη απο του star citizen..που έχουν βγάλει τα μυρια της ζωής τους και το development του παιχνιδιού είναι ανύπαρκτο..προς το παρόν το ED μας κάνει

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...