Προς το περιεχόμενο

Elite: Dangerous


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξέρω πόσοι παίζετε Space Engineers (το λατρεύω, σαν λεγκο για ενήλικες είναι), αλλά έχει το καλύτερο implementation σε mining που έχω δει. Αν το έπαιρνε αυτούσιο αυτό το σύστημα το Elite θα ήταν πολύ πιο ενδιαφέρον το mining.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

exploration υπάρχει στο game? Δλδ αξίζει να περιφέρεσε και να ανακαλύπτεις πράγματα η δεν έχει κάτι να ανακαλύψεις? 

Για μένα στόχος είναι να δημιουργήσω κανά εμπορικό τούμπανο και μετά να πάω στο λαθρεμπόριο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

exploration υπάρχει στο game? Δλδ αξίζει να περιφέρεσε και να ανακαλύπτεις πράγματα η δεν έχει κάτι να ανακαλύψεις? 

Για μένα στόχος είναι να δημιουργήσω κανά εμπορικό τούμπανο και μετά να πάω στο λαθρεμπόριο :)

ναι!!! και έντονο μάλιστα!

πας ανακαλύπτεις με το scanner νέα πλανητικά συστήματα,και πρέπει να πας +20LT μακριά για να πουλήσεις τα info και να βγάλεις φράγκα από αυτό,οπότε σητν πορεία ανακαλύπτεις και νέα συστήματα,και πάει αλυσίδα..

Σου δείχνει κάποια αστρικά συστήματα στο map ,αλλά πχ το jump είναι μακρινό να πας,αν έχεις εξερευνήσει και βρεις κοντινά συστήματα,μπορείς με route να πας εκεί,και σιγά σιγά να ανακαλύπτεις νέα αστρικά και πλανητικά συστήματα..

Και εννοείτε θα βρεις και τα εμπορικά routes να βγάζεις φράγκα άνετα

 

http://www.elitetradingtool.co.uk/

το site αυτό είναι το απόλυτο μας εργαλείο.

---

Ακόμα περιφέρομαι κοντά στα αρχικά,μέχρι να μαζέψω λεφτά να φύγω,να έρθω στο SOL,και να πάω να βρω τον ISS :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ καλό το site για τα trade θα το δω σίγουρα. Κανα site καλό με όλα μαζεμένα το τι μπορείς να κάνεις στο elite υπάρχει? Να σου εξηγεί δλδ το exploration κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά έκανα και mining χθές. Πολύ καλό το έχουν φτιάξει. Εκανα και λίγο scanning και αυτό μου αρέσει αν και για σοβαρά mining, exploring θέλεις κάτι χιλιάδες νομίσματα από τι είδα. Μου αρέσει πάντως το game γιατί βασικά είναι sandbox τελείως συν αυτός ο βαθμός δυσκολίας του στο να προχωρήσεις πράγματα που μου θυμίζει λίγο eve. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά το mining ήταν τελείως βαρετό και το παράτησα και ξανάρχισα το αγαπημένο μου trade. Μερικά tip για το trading και πως να βρίσκεις καλές τιμές. Ενα tip για το trading είναι πάντα να αγοράζεις προιόντα με med η high supply στον σταθμό και μετά να τα πουλάς σε συστήματα που δεν έχουν πολλούς εμπορικούς δρόμους που πάνε εκεί για το προιόν. Μόνο έτσι μπορείς να βρεις τις καλύτερες τιμές και ιδίως ο εμπορικός δρόμος να σταματάει σε αυτό το σύστημα.

Εχω μαζέψει μερικά χρήματα και νομίζω είμαι έτοιμος να πάω για το επόμενο μου εμπορικό σκάφος που θα είναι το hauler.

Χθές είχα και τα πρώτα μου pvp καθώς περιφερόμουν στα συστήματα. Δεν μπορώ να καταλάβω πως το κάνουν και σε ποια συστήματα γίνετε αλλά τρεις φορές κάποιος μου σταμάτησε το jump μέσα σε ένα ηλιακό σύστημα και άρχισε να μου ρίχνει.

Ευτυχώς μπόρεσα και την κοπάνησα και τις δύο φορές προτού μου καταστρέψει το σκάφος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπως έτσι κι εγώ με το mining. Περνούσα μια μέρα από κάτι αστεροειδείς, βλέπω τις δέσμες των λέιζερ και λέω τι είναι πάλι δαύτο. Καταλαβαίνω ότι πρόκειται για εκσκαφείς και το βάζω σκοπό να αγοράσω κι εγώ τα χρειώδη για να αρχίσω το mining. Μετά από 2 μέρες το παράτησα γιατί ήταν πιο βαρετό κι από την παρακολούθηση ελληνικής σειράς στο Mega.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν είχε κέρδος θα είχε ενδιαφέρων αλλά αυτά που κάνεις mining στα κανονικά συστήματα έχουν πολύ μικρή αξία. Από τι διάβασα gold βγάζεις από τα συστήματα με anarchy δλδ καμία τύχη να επιβιώσεις αν πας σαν noob

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά απλά το game είναι απίστευτο. Πλέον σιγά σιγά χτίζω την αυτοκρατορία μου. Βρήκα και αυτό εδώ το πολύ καλό χάρτη που σου δείχνει τι μπορείς να εμπορεύεσαι μεταξύ των συστημάτων. Τι να πουλάς δλδ μεταξύ indastrial και tech κοινωνίες. Αν ακολουθείς αυτόν τον κανόνα έχεις σίγουρο κέρδος. 

 

http://i.imgur.com/QsxScn1.png

 

Αρκετές φορές μου έχουν σταματήσει διάφοροι το jump αλλά ευτυχώς κάπως μπόρεσα και τους ξέφυγα πρωτού μου διαλύσουν το σκάφος. Είναι και npc αυτοί που σταματάνε τα jump η μόνο άλλοι που παίζουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τα δύο φαντάζομαι. Είμαι πάντως περίεργος να δω πότε θα βαρεθείς (ελλείψει content) :P

 

ps: πολύ καλό το export guide

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί και ποτέ. Αυτά τα sandbox game που διαμορφώνεις την δικιά σου ιστορια βασισμένη σε ατελείωτο explore είναι ότι μου αρέσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι (άφθονες) σελίδες του changelog εδώ: http://www.reddit.com/r/EliteDangerous/comments/2vfe9k/complete_11_patch_notes_pack_a_lunch/

 

Μετά από τόσες αλλαγές, λέω σιγά σιγά να το (ξανα)ξεκινήσω κι εγώ πάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...