Προς το περιεχόμενο

Elite: Dangerous


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

^Eγώ δεν ξέρω.

 

Λοιπόν δοκίμασα την δεύτερη διαδρομή για Rare από το λινκ που έδωσα πριν, έβγαλα λιγότερο από ένα μύριο περίπυ αλλά είναι λίγο κουραστικό γιατί τα συστήματα έχουν ~50-60Ly απόσταση μεταξύ τους. Βρήκα μια άλλη διαδρομή και κάνω τώρα πιο ανθρώπινη, όλα τα συστήματα είναι σε cluster max 8-9 LY απόσταση μεταξύ τους, απλά είναι λίγο ψηλά.

1 ΟRRERE (Sharon Lee Free Market)

2 DISO (Shifnalport)

3 LEESTI (George Lucas) προσοχή εδώ έχει 2 Rare goods αλλά τα interdictions για κάποιον λόγο πέφτουν βροχή.

4 LAVE (Lave Station)

5 Zaonce (Ridley Scott)

 

Έκανα ένα pass και μου έδινε 2-3 στο καθένα available. Επειδή όταν λέει 0 (High) σημαίνει πως δεν έχεις ξεπεράσει το quota σου, αποφάσισα να κάνω και δεύτερο pass για αγορά και όντως μου έδωσε από 6-7 εως 13 αυτή τη φορά. Οπότε μάλλον είναι καλύτερο αυτό αφού είναι δίπλα τα συστήματα. Απλά μην ξαναμπείτε επιτοπου στον σταθμό, κάντε το route 2 φορές για να έχει παραγωγή. Και με cobra γίνεται, υπολογίζω από 40 έως 70 τόνους φορτίο αναλόγως πόσες φορές θα περάσεις και πόσο είναι το quota στο καθένα. Μπορεί να είναι και πολύ παραπάνω, δεν έχω ιδέα. Για πώληση δεν ξέρω ακόμη, έκανα save να κάνω και τρίτο δρομολόγιο μήπως το γεμίσω το Scania. Πάντως υπολογίζω περίπου 1.5 - 2Μ για αυτό το δρομολόγιο με το Τype 6, με Cobra τα μισά και Hauler 400-500Κ και πολύ λιγότερο χρόνο. Θα προσπαθήσω να βρω κάποιον καλό σταθμό για πώληση λίγο κάτω από sol που γυροφέρνετε πολλοί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Χαχαχ καλο. Μου θυμίζει τον ευατο μου. Δεν εχω καταλαβει με το cargo τι παιζει...Έχω μονο 4 θέσεις στο sidewinder. Αν θέλω περισσότερο;

 

Πας σε Hauler. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Με τα πολλά παράτησα το Viper και ξαναγύρισα στο Hauler.

2. Είπα να πάω μία από το Sol και να μείνω εκεί για κάμποσο καιρό.

3. Κατά τύχη όμως βρέθηκα Altair και είδα ότι έχει rare commodity (altairian skins).

4. Δεν είχα ασχοληθεί ξανά με rares. Πέτυχα όμως στο reddit που λένε ότι αξίζει να τα πουλήσεις προς Delta Phoenicis μεριά για μεγάλο κέρδος (κάπου 15k το κομμάτι).

5. Profit.

6. Μετά από μόλις 3 ταξίδια Σύνταγμα-Ομόνοια (με κέρδος 250k έκαστο), έβγαλα αρκετά λεφτά για να αγοράσω το τριαξονικό Type 6.

7. Στο επόμενο ταξίδι είχα αρκετά φράγκα και για το Cobra MkIII αλλά τελικά το άφησα για αργότερα.

8. Μετράει το cargo capacity 50 του Type 6 αλλά για να πω τη μαύρη αλήθεια άρχισα ήδη να ψιλοβαριέμαι τα σούρτα φέρτα. Τουλάχιστον στο Euro Truck Simulator 2 έχεις ένα κίνητρο (ανοίγεις νέα γραφεία, προσλαμβάνεις οδηγούς κλπ), ενώ στο Elite θα προτιμούσα περισσότερο content. Όχι, δεν με ξετρελαίνουν οι μάχες και τα bounties.

9. Οπότε προς το παρόν το άφησα στην άκρη για λίγο, αφού έπιασα το NBA 2k15. Φυσικά δεν νομίζω να αντέξω αρκετές μέρες μακρυά του.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά γίνεται βαρετό και tedious. Παίρνεις invitations και permits και δεν υπάρχει mission. To Trading είναι ουσιαστικά space parking simulation. Eκανα λίγο exploration πολύ βαρεμάρα, δεν υπάρχει τίποτε αν βγεις από την γειτονιά, το κέρδος είναι καλό με advanced discovery, τα scans type 1 type 2 δεν δουλεύουν στο παιχνίδι, αλλά πέρα από το occasional black hole/binary star δεν έχει ΤΙΠΟΤΑ.

Γουστάρω με χίλια τα ships, η ατμόσφαιρα είναι εκπληκτική, το ίδιο και οι μάχες (μόνο σε pvp) αλλά λείπουν πράγματα που θα σε κρατήσουν. Αναμένουμε λοιπόν. Εγώ τελειοποίησα την διαδρομή για rares βγάζω 2 εκατομύρια σε μιαμιση-2 ώρες (17Κ-20Κ το κομμάτι) κι αυτό με browsing και ταινία στην δεύτερη οθόνη. Έχω 10 εκατομύρια, περιμένω να πάρω το type 7 ώστε αν βάλουν content να πάρω κανένα Python να παίξω.

 

Περιμένουμε ανακοινώσεις τώρα κοντά, για να δούμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω γενικα εδω και 4-5 μερες δεν μπηκα καθολου λογω διακοπων. Ειχα δωσει το account σε ενα φιλο να το δει ο οποιος μου εχασε 2 φορες το viper (150k ζημια :P) και τελικα αποφασισε να μην το συνεχισει γιατι δεν του αρεσε. Θα κοιταξω να αγορασω οπως εχω ξαναπει το type 6 να βγαλω κανα φραγκο και βλεπουμε. Λειπουν παρα πολλα πραγματα στο παιχνιδι τα οποια ελπιζω να σιγα σιγα να προσθεσουν. Το ποιο βασικο ειναι το multiplayer κομματι το οποιο ειναι ανυπαρκτο.  Ας ξεκινησουν απο εκει. Οσον αφορα τα missions μην ελπιζετε και πολλα. Ειναι και θα συνεχισουν να ειναι repetitive.

Προσωπικα ειμαι συναισθηματικα δεμενος με το elite οποτε δεν προκειται να πω κακη κουβεντα :P . Μου αρεσει και ακομα και ετσι να παραμεινει θα παιζω καμια ωριτσα για χαβαλε ;)

 

Α!!! Παρτε και ενα φοβερο site που θα σας λυσει τα χερια http://www.elitetradingtool.co.uk/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

τελικα αποφασισε να μην το συνεχισει γιατι δεν του αρεσε. του είπα πως είναι noob και μου κοστίζει λεφτά. 

 

Fixed. :P :P

 

Σκέφτομαι μήπως αρχίσω κάποια στιγμή να βάζω λεφτά στην άκρη να πάρω Federal Dropship.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Περισσότερο ακούω για το imperial clipper πως αξίζει, αλλά δεν το έχω δει ακόμη in game

 

και update φτιάχνει κάποια θεματάκια, κρατάμε κυρίως αυτό με τους μπάτσους που είναι στο ίδιο faction με wanted και τα mission consequences.

https://forums.frontier.co.uk/showthread.php?t=94724

Επεξ/σία από frenzy
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Update 1.04

 

 

update 1.04 is incoming and everyone will be removed from the server at 2.30 pm GMT while we apply the update and make the new client available. Here is the change log for the update:

- If a station somehow loses it's parent then move it to another body so players at that station can load
- Prevent inconsistencies between client and server in which parts of a sector are and are not occupied
- Some fixes to meta-data that were being disguised by an issue with inconsistent generation
- When deciding if we should go hostile to a faction we just shot, consider whether the target has a local bounty rather than a bounty with their own faction. Prevent people being attacked by the police after attack nearby wanted targets
- Fix only the first consequence being applied to the universe state when completing a mission
- Set killer before we do ship death - fixes problem with players not getting bounties or reputation when they kill other players by breaking critical modules
- Reduce likelihood of server disconnects from stellar forge server queries
- Fix mouse control if galaxy map opened with key binding when in outfitting
- Updated exoplanets Kepler 438 b and 442 b
- Add produced by and consumbed by information to all trade goods (except rares)
- Telemetry added to try and figure out why some machines are failing to load resource files
- Remove the terraforming data for Pareco system causing an assert
- Fix packet loss statistics
- Use the correct absolute magnitude in bolometric luminosity calculations
- Various text fixes

There are some online changes as well which Andy will post in his update, but one change is worth mentioning here - there should be an improvement in matchmaking that should mean you are more likely to see other players if they are in the same region of space as you.

Edit: The downtime should be less than 30 minutes.

Edit: I missed some mission changes:

- Reputation fixes for delivery and massacre missions
- Fix influence issues in assassination, massacre and delivery missions
- Fix altruism slave mission influence

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...