Προς το περιεχόμενο

Άνετα παπούτσια για πολύωρη ορθοστασία


yannis27gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κανα καλο για ορθοστασια γυρω στα 50 εχουμε ρε παιδια? εφοσον θα ειναι για δουλεια δεν θελω να δωσω και πολλα...

Reebok δαγκωτο.εχει επιλογές στα 50 ευρώ σίγουρα αλλά να πας σε ένα μαγαζί που να έχει ποικιλία.

 

Εγώ έχω τα dmx lite prime και είμαι πολύ ικανοποιημένη.ολη μέρα όρθια δεν έχω κανενα θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 296
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να είμαστε καλά κι οι δυο να τα ξαναπούμε. :D

δεν τολμω να σκεφτω η μαλλον το σκεφτομαι αλλα δεν θελω να σου πω τι θα γινει αμα παραπατησεις με αυτο το παπουτσι λογω του υψους που εχει.σκεψ9υ την απαντηση και δεν νομιζω να θες να ξαναφορεσεις τετοια παπουτσια
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν αν σκοντάψω θα ξέρω ποιος με γρουσούζεψε. :P Με αθλητικά/ίσια σκοντάφτω συχνά, με ψηλά παπούτσια ποτέ. Μπορώ να τρέξω με αυτά, να περπατήσω πολύ άνετα και να στέκομαι όρθια κάμποσες ώρες. Δέχομαι ότι δεν μπορούν να το κάνουν όλοι, αλλά μην βάζει κακό ο νους σας με τη μία. Τώρα το ότι καταπονούν τη μέση και το τι μπορεί να πάθω σε βάθος χρόνου, ας είναι. Επιλογή μου, θα το αντιμετωπίσω κατάλληλα ότ(αν) έρθει. Ας είμαι ανόητη που δεν το προλαμβάνω, να μην θέλω να τα ξαναφορέσω δεν νομίζω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν αν σκοντάψω θα ξέρω ποιος με γρουσούζεψε. :P Με αθλητικά/ίσια σκοντάφτω συχνά, με ψηλά παπούτσια ποτέ. Μπορώ να τρέξω με αυτά, να περπατήσω πολύ άνετα και να στέκομαι όρθια κάμποσες ώρες. Δέχομαι ότι δεν μπορούν να το κάνουν όλοι, αλλά μην βάζει κακό ο νους σας με τη μία. Τώρα το ότι καταπονούν τη μέση και το τι μπορεί να πάθω σε βάθος χρόνου, ας είναι. Επιλογή μου, θα το αντιμετωπίσω κατάλληλα ότ(αν) έρθει. Ας είμαι ανόητη που δεν το προλαμβάνω, να μην θέλω να τα ξαναφορέσω δεν νομίζω. 

το να σκονταψεις οκ το να το πατησεις πλαγια θα λειτουργησει σαν μοχλος λογω του υψους και ολη η δυναμη θα την φαει ο αστραγαλος.το κακο ειναι οτι μια φορα γινεται αυτο.επισης το κακο ειναι οτι ποδι που θα φαει διαστρεμμα ή γενικοτερα οτιδηποτε ειναι πιο ευκολο να ξαναγυρισει.τωρα για την μεση μην το βλεπεις ετσι χαλαρα διοτι δεν αντιμετωπιζεται ευκολα και δυστυχως αφου παθουμε κατι βαζουμε μυαλο και οχι παντα.σκοπος ειναι να μην φτασουμε εκει γιατι πολλες φορες δεν υπαρχει ολοκληρωτικο turn back σε μερικα προβληματα.make ur life easier για να χαιρεσαι τα παντα γιατι με μια μεση να μην λειτουργει καλα σιγουρα θα στερηθεις πολλα.think about it.μικρες πιθανοτητες για καποια πραγματα αλλα ειναι μικρες οχι μηδενικες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχα εγώ σκοντάφτω με οποιοδήποτε παπούτσι. βάλε τα υπέροχα είναι και σίγουρα θα τα χαρείς αλλά στη δουλειά ένα ανατομικό παπούτσι φτιαγμένο για ορθοστασία είναι κάτι που θα σε σώσει από τα χειρότερα.τουλαχιστον δοκίμασε το εναλλάξ μια πλατφόρμα μια αθλητικά ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

asics  η αυτα εδω 

http://www.insomnia.gr/topic/644990-%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%81%CE%AC%CE%BA%CE%B9%CE%B1/

να κανω μια φιλικη παντα,αντρικη παρατηρηση,η πλατφορμα μπορει να ειναι ανετη απο οσο ακουω,αλλα οι πιο πολλοι αντρες που εχω ρωτησει τις μισουν,ειναι κακασχημες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν αν σκοντάψω θα ξέρω ποιος με γρουσούζεψε. :P Με αθλητικά/ίσια σκοντάφτω συχνά, με ψηλά παπούτσια ποτέ. Μπορώ να τρέξω με αυτά, να περπατήσω πολύ άνετα και να στέκομαι όρθια κάμποσες ώρες. Δέχομαι ότι δεν μπορούν να το κάνουν όλοι, αλλά μην βάζει κακό ο νους σας με τη μία. Τώρα το ότι καταπονούν τη μέση και το τι μπορεί να πάθω σε βάθος χρόνου, ας είναι. Επιλογή μου, θα το αντιμετωπίσω κατάλληλα ότ(αν) έρθει. Ας είμαι ανόητη που δεν το προλαμβάνω, να μην θέλω να τα ξαναφορέσω δεν νομίζω.

 

Είσαι μικρή.

Τα ίδια έλεγα και έκανα και πίστευα κι εγώ στην ηλικία σου. Αυτή η μάνα μου, απορώ πώς δεν έβγαλε μαλλί η γλώσσα της.

Αποτέλεσμα; Τώρα απλά δεν μπορώ να περπατήσω/σταθώ με τακούνι πάνω από 20λεπτο, κι αν είναι ήδη κουρασμένα τα πόδια, ούτε 5λεπτο.

 

Αν ποτέ χρειαστεί να βάλω τακούνι, με ορθοπεδικούς πάτους μέσα (οπότε σανδάλια και γενικά καλοκαιρινά που φαίνεται ο πάτος ξέχνα το) και πάντα στρωτό 2ο ζευγάρι στην τσάντα, το οποίο είναι αυτό που φοριέται μέχρι να φτάσω/μόλις φύγω. Και καθισιό περισσότερο όσο φορώ το τακούνι.

Το συγκεκριμένο της φωτό που έβαλες μπορώ να το περπατήσω χωρίς να πονέσω, αλλά όπως έγραψε ήδη ο poulinos έχουν ευαισθησία πια οι αστράγαλοι και πρέπει να περπατώ προσεχτικά για να μην στραβοπατήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπρος στα καλλη τι ειναι ο πονος ομως?

zianna δεν ξερεις εσυ,ασε τη νεολαια που ξερει,να κανει οτι θελει!

κοριτσια ντυνοναι σαν τριανταρες και πριν τα 29 εχουν ρυτιδες και ζαρες,που λεει και ενας τραγουδοποιος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι μικρή.

Τα ίδια έλεγα και έκανα και πίστευα κι εγώ στην ηλικία σου. Αυτή η μάνα μου, απορώ πώς δεν έβγαλε μαλλί η γλώσσα της.

Αποτέλεσμα; Τώρα απλά δεν μπορώ να περπατήσω/σταθώ με τακούνι πάνω από 20λεπτο, κι αν είναι ήδη κουρασμένα τα πόδια, ούτε 5λεπτο.

 

Αν ποτέ χρειαστεί να βάλω τακούνι, με ορθοπεδικούς πάτους μέσα (οπότε σανδάλια και γενικά καλοκαιρινά που φαίνεται ο πάτος ξέχνα το) και πάντα στρωτό 2ο ζευγάρι στην τσάντα, το οποίο είναι αυτό που φοριέται μέχρι να φτάσω/μόλις φύγω. Και καθισιό περισσότερο όσο φορώ το τακούνι.

Το συγκεκριμένο της φωτό που έβαλες μπορώ να το περπατήσω χωρίς να πονέσω, αλλά όπως έγραψε ήδη ο poulinos έχουν ευαισθησία πια οι αστράγαλοι και πρέπει να περπατώ προσεχτικά για να μην στραβοπατήσω.

Ω λυπάμαι που το ακούω. Δεν απορώ με την απάντησή σου, αν υπέφερα κι εγώ τα ίδια θα έλεγα μήπως γλυτώσω καμιά ξεροκέφαλη. Η αλήθεια είναι πως εφαρμόζω αυτό που λέει το γατοκόριτσο, φροντίζω μέρα παρά μέρα να αλλάζω σε πιο ίσιο παπούτσι και καμιά φορά ακόμη κι αθλητικά αν νιώθω ότι έχουν κουραστεί τα πόδια μου. Αυτά που έβαλα πάντως έχουν πολύ καλή υποστήριξη και είναι άνετα αλήθεια. 

 

Μπρος στα καλλη τι ειναι ο πονος ομως?

zianna δεν ξερεις εσυ,ασε τη νεολαια που ξερει,να κανει οτι θελει!

κοριτσια ντυνοναι σαν τριανταρες και πριν τα 29 εχουν ρυτιδες και ζαρες,που λεει και ενας τραγουδοποιος..

Δε νομίζω να την ειρωνεύτηκα την κοπέλα, ούτε ξέρεις πόσο νεολαία είμαι νομίζω για να ειρωνεύεσαι εσύ εμένα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνετε μεγάλο λάθος να λέτε πως "αφού είναι για δουλειά, δεν θα δώσω πολλά" με το σκεπτικό ότι κανένα παπούτσι σας δεν θα φορέσετε όσο αυτό που θα φοράτε στην καθημερινή σας εργασία! Χίλιες φορές τσιγκουνευτείτε σε κάτι άλλο από το ζήτημα του υποδήματος εκτός κι αν η δουλειά απαγορεύει κάτι ακριβό γιατί θα χαλάσει/σκιστεί γρήγορα

 

Πήρα προχθές αυτό και είναι πολύ άνετο. Επίσης μια εταιρεία με αστείο όνομα που λέγεται Eva Frutos έχει πολύ μαλακά πέδιλα προς πάσα ενδιαφερόμενη ή ενδιαφερόμενο που σκέφτεται να πάρει δώρο.

 

wrangler-jeena-sunshine-strap-wl171661.j

 

 

 

 

τα παπουτσια προδιδουν το υψος σου :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

για εμενα πολυ καλυτερα.εγω φοραω 47 και με βαρος 115 κιλα.

asics θα παρεις μονο nimbus 19.μιλαω καθαρα απο προσωπικη αποψη και επισης δεν γυμναζομαι.απλα τα φοραω καθημερινα και με αρκετες ωρες ορθοστασιας.

Το να προτεινουμε συγκεκριμενα ενα αθλητικο παπουτσι δεν ειναι πολυ ασφαλες, τα  asics nimbus ειναι ενα καλο αθλητικο, αλλα ειναι ενα ουδετερο παπουτσι και λιγο βαρυ για καθημερινη χρηση. Καποιος με πλατυποδια - πρηνισμο θα πρεπει να παρει αν αναφερομαστε π.χ σε asics το kayano. σε nike τo  lunarglide.

Το ιδανικο ειναι να κανεις ενα πελματογραφημα να δεις αν χρειαζεσαι υποστηρικτικο παπουτσι η οχι.

Ενας μπακαλικος τροπος που ισως μας βοηθησει να δουμε τι πελμα εχουμε, ειναι να κοιταξουμε το τακουνι στα παπουτσια μας και να δουμε πως τρωγεται το τακουνι πισω. Αν ειναι στο κεντρο ολα καλα, παμε σε ουδετερο παπουτσι, αν ομως τρωγεται στα αριστερα ή στα δεξια τοτε εχουμε υποπρηνισμο ή υπερπρηνισμο και τοτε παμε για υποστηρικτικο παπουτσι.

Σαν αφετηρια, θα πρεπει να ξερουμε, τι τυπο πελματος εχουμε, ολα δεν κανουν για ολους.

Επεξ/σία από bsp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω απλή σειρά asicks και με πονάνε τα πόδια μετά από δύο ώρες... Τα αγόρασα 80.

Μόνο Nike για όσους έχουν παραπάνω κιλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι ομως εγω με 130+ κιλα με τα Asics kayano 19 εχω σωθει

Τιμή;

 

Εγώ έχω απλό μοντέλο

 

http://www.heavenofbrands.com/gr/catalog/product/view/id/242768/s/asics-fuzormenasics-242768/

 

Κάτι σαν αυτό

 

Τα είχε στο μαγαζί 95

 

Μου τα έδωσε 78,τελικά πολύ μάπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...